Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tudok mondani a nagytesóna...

Mit tudok mondani a nagytesónak miért jó, hogy van egy kistestvére?

Figyelt kérdés

10 hetes a kistesó és egyelőre a nagy csak annyit észlel belőle, hogy sír, eszik, alszik, kakil és lefoglalja anyut, vagyis engem.

Esténként szoktunk beszélgetni és amellett, hogy megerősítem abban, hogy nagyon szeretem, szeretném tudatosítani benne, hogy jó dolog az, hogy van egy kistestvére. De őszintén szólva túl sok dolog nem jut eszembe, mi lehet az, amit ő föl tud fogni ésszel és meggyőző számára. Aminek tényleg örülni tud, hogy milyen jó hogy van egy kistestvére.

A nagy most 3 éves. Kicsit zárkózott, szóval nem az a típus, aki odáig van a kicsiért, inkább távolról figyeli az eseményeket. Tudtok segíteni?


2013. ápr. 7. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Együtt játszhatnak,később este játszhatnak sátorosat a takaró alatt elemlámpával,sosem lesz egyedül,együtt csinálhatnak dolgokat ilyesmi
2013. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocsi offolok, de ha te magad se tudsz felhozni semmit ami miatt örülnie kéne a testvérnek, akkor nem is fogja elhinni, mert érezni fogja rajtad, hogy nem a szívedből jön!
2013. ápr. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért kérek tippeket. Biztosan lesz olyan, amit magamévá tudok tenni.

Egyszerűen le vagyok lassulva agyilag.

Első válaszoló, köszi, pont ilyenekre gondoltam!

2013. ápr. 7. 22:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondd neki azt, hogy azért szerettetek volna kistesót, hogy ő sose legyen egyedül, tudjon kivel játszani, ne unatkozzon. Persze most még kicsi, de majd ha megnő, tudnak együtt játszani, megtaníthat neki dolgokat, mert ugye ő lesz az okosabb, a kicsi tanulhat tőle stb stb.
2013. ápr. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem nem kell általni a gyereket, nem kell megpróbálni átverni, hogy most hűűű de jó. mert most nem az, ez tény. ezt be lehet isemrni, sőt beszélgetni lehet róla, hogy tudom hogy most ez neked neház, mindenkinek az, és szeretnák többet lenni, de nem lehet ezárt meg ezért. de ki kell azt is hagnsúlyozni, hogy később majd jó lesz. én is hasonlókat mondtam, lesz akivel játszhat (persze most mág nem, de majd ha járni tud stb, lehet vele fogócskázni, nagyon vicces lesz, stb), később ha nagyobb lesz, akkor egyebet is, majd ha beszélni kezd milyen vicces lesz szintén, ha nagyok lesznek,akkor lesz aki segítsen ha gondja van. ill. én meséltem sok olyan történetet, ami velem és a bátyámmal esett meg, mi sokat játszottunk gyerekként együtt, szinte mindig, persze gyepáltuk is egymást, 1 év van köztünk. az enyém is 3 évesen nem volt az a nagy rajongás se a gyerekek se a kicsi iránt, (ő 2 éves 8 hónapos volt mikor született a kicsi). nagyon féltékeny is volt, a kicsi sok időt elvet, mert hasfájós volt stb. most már sok türelemmel meg beszéddel elértük, hogy imádják egymást, a kicsi is a nagyot, ha sír a nagy egyből vigasztalja, odabújik, megkínálja étellel stb, ha el is vesz vmit tőle, akkor ha mondom, hogy szilvike szomorú lesz, sírni fog ha nem adod vissza, akkor már adja is, együt fogócskáznak, kézenfogva sétálnak, a nagy tanítgatja a kcisit, kerüld ki a pocsoláyt, nem lépünk bele, olyan édesek! ...nem mondom, hogy nincs soha konfliktus, de semmi extra, és ahonnan indultunk.....:) én sosem erőltettem, hogy szeresse, sosem mondtam olyat, ha pl kimondta hogy nem szereti és sose fogja szeretni hogy de, szeretned kell mert a tesvéred, és ilyet nem mondhatsz. nincs olyan hogy valait kell szeretni, vagy van szeretet vagy nincs. inkább kiegészítettm hogy nem szereted hogy sok időt elvesz, és nem szereted, hogy vele foglalkozom helyetted. volt ütögetés is, stb. akkor mondtam, hogy nem muszáj szeretni, de bántasni viszont nem lehet. és mindig beszéltem a kicsi nevében a nagyhoz, hogy gyere ide, úgy szeretlek, most mg nem tudok beszélni, meg kjárni, de majd ha tudok, akkor mindig megyek utánad, és összevissza puszilgatlak majd mert úúúgy szeretlek. szerencsére a nagynak isteni a humora és ezeket is kicsit viccre vettük, ez sokat segített szépen hozzászokott, hozzáédesedett ő is a kicsihez. minap mondta hogy neki a kicsi a legjobb barátja.

a nagy 4 éves lány, a kicsi másfél éves fiú.

2013. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az eleje nagyon nehéz. Én bevezetésnek elővenném a nagyról készült fényképeket, videókat amin még kicsi baba, mesélnék neki arról, hogy ő is sokat sírt, őt is sokat kellett ringatni, etetni stb, milyen volt vele. De aztán hogy megnőtt, és milyen gyorsan megnő majd a kistesója is, (végül is mior kúszni mászni kezd akkor már jobban fog tudni vele mit kezdeni) és akkor mennyit játszhatnak majd együtt. Milyen sok mindenre megtaníthatja, mert ő már nagyobb , ügyesebb. Milyen jó lesz, hogy sose lesz egyedül, emrt a tesó mindig vele lesz stb. És ne engedd, hogy távolról figyelje az eseményeket, vond be a kicsi körül, amibe csak tudod. Legyenek neki is feladatai, meséljen neki, válassza ki a tipegőjét, vigye oda a cumit stb.
2013. ápr. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!