Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem megy a szobatisztaságra...

Nem megy a szobatisztaságra átállás 3 évesen, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Elég tájékozottnak érzem magam ebben a témában, mégis bizonytalan vagyok mert nem jutunk egyről a kettőre.

Kislányom a hónap végén már 3 éves és még nem szobatiszta. Nyáron is próbálgattam már, de akkor még a bilire és a wc szűkítőre se volt hajlandó ráülni. Most ott tartunk hogy ráül, de csak ficereg rajta, valahogy nem érzi jól magát a bilin hiába próbálom lekötni a figyelmét. Még egyszer nem sikerült bele produkálni.

Vissza tudja tartani a pisit, mert sokáig nem pisil be a bugyiba, csak ha már nem bírja tovább. Soha nem érzett rajtam emiatt feszültséget, mindig legyintettem csak, nem baj majd legközelebb. Próbáltam motiválni ajándékmatrica...stb. és sokat téma a bilizés, pl. ha játszom vele beleszövöm a játékba, mesébe is. Tudja, érti, mondja is, hogy mit hogyan kell, de a valóságban nem csinálja. Drasztikusan nem mertem levenni a pelenkát, hogy most aztán nincs két hétig. Gondoltam ha érett lesz rá, majd kéri hogy bugyit szeretne, de ez nem így van. Oviba szeptemberben megy, igaz addig van pár hónap, de azért kicsit aggaszt már a dolog.



2013. ápr. 8. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:

Lányom ugyan ez volt, én hagytam a fenébe, majd júniusban a nagy melegben egyik hétfőn kész, nincs pelenka!

Ha bepisil bepisil!!

2 órá ként elvittem, ráültettem a bilire, pisilt pisilt, nem nem, 5 percnél tovább nem ültettem rá!

Ha bepisilt mondtam neki a bilibe kell, mert pisis lesz a ruhád...

3 nap volt amikor napi 6 váltás ruha kellett, de még a játszótérre sem adtam rá pelenkát, vittem egy váltsa ruhát.

4 . Nap saját maga ment el pisilni, meg figyeltem is, hová megy, mit hogy csinál!

Olyan aranyos volt, nem érte el a villany kapcsolót, a felmosó nyelével kapcsolta fel a villanyt:)

Pisilt, megtörölte, le is húzta!


Majd nyáron gyorsabban megy, a lényeg, nincs pelenka se éjjel, se nappal!

Este is gumis lepedő, 2-3 törölköző alá.

Nyáron a ruha is könnyebben szárad, meg 1 bugyi, 1ruci, nem mint most harisnya, nadrág ...

2013. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem és a tapasztalatom is ezt mutatja,h csak úgy válik szobatisztává, ha leveszed róla a pelenkát nappalra. Én éjszakára még mos is adok rá pedig, már 8 hónapja szobatiszta a kislányom.

Amíg úgy próbálkoztunk,h ha kimentünk az udvarra levettem a pelust, de ha bejöttünk a lakásba vissza adtam, addig nem juottunk mi sem előre.Amikor nem volt egyáltalán rajta pelus, kb. 1 hónap alatt eredményt értünk.

2013. ápr. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 krisztivan ***** válasza:
100%
Szerintem is majd egyszer határozd el -nincs több pelus-és onnantól a lánykád is érezni fogja most ez komoly.Ha már visszatudja tartani akkor megérett rá,de szerintem nagyon összekevered azzal,hogy adsz rá pelust.Fiam februárban lett szobatiszta 1 hét alatt.Muszáj volt levennem a pelust(egészségügyi ok miatt) és 1X pisilt össze a zöldségesnél,ezóta már a déli alvásnál sincs pelenka.De ha jobb idő lesz akkor tényleg könnyebb neki és neked is:-)) Ja,2.5 éves.
2013. ápr. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly, az akkor 2 éves fiamnál, eldöntöttem egy szombati napon, hogy akkor mostantól nincs pelus, csak alvásnál, első nap többször bepisilt, persze töbször ráültettem bilire , ő válaszott egy zenélős bilit, ha sikerült, akkor jutalom, majd vasárnap már csak 2 bepisilés volt, és hétfőn ugy vittem napközibe, hogy nem volt rajta, 1 baleset volt. 1 hónap múlva déli alváshoz sem kapott pelust, majd 1 hónap múlva éjjel sem. Nem szokott komolya baleset lenni, csak van, hogy az első csepp becsorog , mert eljátsza az időt, éjjel eddig 2* pisilt be, azt is azért, mert beteg volt, kögögött sokat, és mikor arra kelt, hogy nagyon köhögnie kell, akkor közbe bepisilt. Kakival soha nem volt gond. Szerintem se adj rá pelust, ha jobb idő lesz. Válasszatok valami csajos bugyit együtt. BArátnőm is elkezdte ugyanígy tavaly, de ő ha hosszabb távra mentek, akkor adott rá pelust, neki is ugyanannyi idős a fia, ez ugy összezavarta a kisfiút, hogy mostmár csak palusba pisil, pedig jó uton haladtak. Nektek is sikerülni fog, csak szánd el szánd el magad rá.
2013. ápr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

csatlakozom az előttem szólókhoz, nálunk is így volt.


2 éves korában gondoltam egyet és levettem róla a pelust 2 hétre. gondoltam csak annyira, még úgysem érett, beszélni se beszélt.

de 2. hétre szobatiszta lett!


vedd le, nem drasztikus hanem ennek ez a menete.

2013. ápr. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Egy problémám van csak a teljes pelus mentességgel, hogy egyébként is szorulásos a lányom és nehezen kakil, csak 2-3 naponta, Laevolac és egyéb segítségekkel, pelenka nélkül ez lesz egy nagy gond. De valahogy ezen is át kell esnünk, elvégre nem lehet örökké pelenkás!
2013. ápr. 9. 09:36
 7/7 krisztivan ***** válasza:
Én úgy szoktattam a fiamat a kakihoz,hogy reggel legyen meg:-))Inkább korábban kelünk és játszok vagy egyedül játszik a bilin,de általában jön is a kaki.Van,hogy fél óráig is autózik és akkor nevetve "kiszolgáltatja"magát(anya,azt kérem,ezt kérem,közelebb tolj) de nem bánom mert így egész nap nincs gond a kakival:-)
2013. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!