Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 és fél évesnél mandulaműtét....

3 és fél évesnél mandulaműtét. Nagyon félek. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nyíregyházán fogják műteni, jelenleg beteg injekciót kap, ma kapta a 2.-at, utána hétfőig gyógyszer, utána 1 hét várakozás és keresni kell a dokit. vérvétel gondolom én és ha minden oké akkor műti.

de hogyan zajlik?? volt már műtve 13 hónaposan lágyéksérvvel de ez más... annyit szenvedünk a manduláival, 3 hetente vagyunk betegek, most 1 hét után lett újra beteg. már nagyon kivagyunk!!!!

köszi ha valaki ír tapasztalatot.


2013. ápr. 11. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Bár nekem saját gyerekként nincs tapasztalatom csak a szakmait tudom elmondani.

Minnél kisebb a gyerek annál kevésbé viseli meg a műtét. Nem tudom miért de az ilyen picikék hamar rendbe jöttek mint a nagyobbak.

Ki fogják vizsgálni ilyenkor műtét előtt vévétel vizelet vizsgálat Ekg.

Őt altatni fogják és legalább is nekünk egyik nao befeküdtünk másik nap meg jöttünk haza illetve ha panaszotok van tovább. Viszont van olyan hely is ahol 3 napig tartanak bent befeküdtök mütét és úgy engednek haza. Fog a műtét előtt kapni kúpot nyugtatót és bent a műtőbe fogják altatni és már a branült is már ott szurják neki.

Mire vagy kíváncsi?

2013. ápr. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Orr vagy garat mandula?Az enyémnek orrmandula műtéte volt tavaly(Bp. Péterfy khz)-4 évesen-és semmi extra(kopp-kopp-kopp).Reggel bementünk,kapott kábító innivalót.Hát,az olyan jól sikerült,hogy már attól aludt szinte(az ő szervezetére így hatott).Bevitték a műtőbe-az ajtóig kísérhettük,ott nagy nagy ölelés és puszi,még a mackója is vele ment-kb. 30 perc múlva hozták ki.Még aludt.Arra kellett vigyázni,hogy a fejét ne emelje meg(nem erőlködhetett).Azt mondták,hogy az ébredés durva lesz...így is volt.A fejét mindenáron meg akarta emelni és agyon nagyon sírt.Aztán megint kicsit bealudt.Ez kb. 5x ment így,minden egyes megébredésnél egyre kevésbé sírt.Kb. délután 4-re jutottunk el odáig,hogy teljesen felébredt,enni,inni kért.Addig is bele kellett diktálnunk pár kortyot(muszáj inniuk,különben infúziót adnak)A branült bent hagyták másnap reggelig(hátha hányás,vagy nem isvás miatt szükség van folyadékpótlásra).Este már játszottunk az ágyán(bent aludtam).Fájdalma semmi nem volt(az orrmandula műtét után nem szokott semmi fájni).Ami nehéz volt:2 hétig nem engedni,hajolni,emelni,futkározni!!ugrálni!!!.Ráadásul ez nyár közepén volt(én meg 7 hónapos terhes voltam) ...Azt mondta a doki most aztán non-stop nézhet mesét.Bármit csinálhat,ami nem jár testmozgással.Ne aggódj,minden rendben lesz!2 fiú+6 hónapos csajszi anyukája
2013. ápr. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még annyit,hogy péntek reggel mentünk be,és szombaton délelőtt haza is engedtek.
2013. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is kivették a mandulámat, a hugommal egyidőben volt a műtétünk. Én 5 éves voltam, a hugom 3.

Nekem borzalmas volt, emlékszem rá a mai napig, a hugom semmire nem emlékszik, egyáltalán nem viselte meg. Annyira emlékszik belőle, hogy utána rengeteg jégkrémet ehettünk :)

2013. ápr. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi , mindenkinek! ment a zöld kezecske.


orr-és garatmandula kivételre is szükség lesz sajnos, de remélem minden rendben lesz :)....

2013. ápr. 11. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!