Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mandulaműtéttel kapcsolatos...

Mandulaműtéttel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
19 éves nő vagyok.Kinek milyen tapasztalatai vannak a mandulaműtéttel?Muszáj kivetetni ha nincs begyulladva, csak sokat viszket és meg van nagyobbodva.A fülem is viszket tőle.

2013. jan. 28. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:

én is 19/L vagyok és 2009-ben , 16 éves koromban vették ki mert nagyon be voltak gyulladva, állandóan beteg voltam és gennyes volt.

altatásban csinálták, nem éreztem semmi nyilvánvalóan. Viszont utána éjszaka semmit nem aludtam, nagyon fájt. A műtét után 3 hétig fájt, utána viszont nem voltam beteg állandóan, erősödött az immunrendszerem. Érdemes kivetetni ha sok bajt okoz.

2013. jan. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Vajon 19 évesnek megcsinálják altatásban?

Hány napig kell kórházban maradni?

És hány hétig hiányoztál a suliból?

Én is még tanulok, és a lehető legkevesebbet szeretnék hiányozni.

2013. jan. 29. 12:17
 3/7 anonim válasza:

Én 31 éves nő vagyok és október 26án műtöttek altatásban.

Eredetileg helyi érzéstelenítésben ment volna a dolog, de augusztusban rosszul lettem az érzéstelenítők beadása után, eszméletvesztéses görcsroham lépett fel nálam.

Szóval így végül altatásban műtöttek.


A műtétből nem emlékszek így semmire, de jobb is így.

Aznap csak teát lehetett inni, ami meglepően könnyen is ment, pedig nagyon féltem az első kortyoktól.

Először nem fáj úgy, inkább a harmadik negyedik nap kezdett jobban fájni és akkor erősödött a fájdalom, amikor a lepedék elkezdett leválni a sebről.

Két hétig csak fájdalomcsillapítóval tudtam enni is, de utána olyan hirtelen elmúlt a fájdalom, hogy szinte hihetetlen is.

Volt hogy napi négy tasak Flector mellett is nagyon fájt, de azért kibírható volt.


Kórházban összesen 4 napot töltöttem és az ötödik nap reggel engedtek ki, a műtét előtti nap már be kellet feküdni..


Én azt mondom, ha gondod van vele, akkor jobb a műtét, minthogy később nagyobb bajt okozzon.


Nekem is már évekkel ezelőtt mondták, hogy ki kell venni, de addig halogattam, míg végül már allergiát váltott ki bennem és csalánkiütéseim lettek, meg a talpam, tenyerem bedagad egy nagyobb terheléstől..

De remélem elmúlik ez is egyszer.


Én ennyit tudtam mesélni a műtéttel kapcsolatos tapasztalataimról, de ha egyéb kérdésed volna, írj priviben nyugodtan!

2013. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek .
2013. febr. 1. 19:22
 5/7 anonim válasza:
nekem állandóan mandulagyulladásom volt még kisebb koromban, és kivetettük a Bethesda kórházban, azóta keveset vagyok beteg hála Istennek, szóval örülök hogy kivetettük. 15/L
2013. márc. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

18 voltam, mikor műtöttek, helyi érzéstelenítéssel. Kisebb kockázata van, mint az altatásnak, de így visszagondolva a fene sem tudja, melyik lett volna a jobb. Kisebb kockázat vs nem emlékezni rá.

Első két nap nem volt gáz, első nap csak tea, aztán enni kellett, hogy ne tudjon varasodni a seb. Hát az nem volt kellemes, Cataflam V50 legyen nálad, vízben oldódik, szinte azonnal hat, azzal tudsz enni. Pogácsa, kenyér, ez lesz a fő kajád 1 hétig, a fagyi csak gyereknél jó, nekem úgy marta a sebet, hogy majd beledöglöttem.

Engem 5 napig tartottak kórházban, attól függ, mennyire tudsz enni és mennyire marad tiszta a seb.

Nálam szívpanaszokat okozott, nem volt begyulladva pedig. Fájtak az ízületeim, gyakran voltam beteg, ideje volt.

2013. márc. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ
2013. márc. 25. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!