Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dackorszakban ilyenek vannak?...

Dackorszakban ilyenek vannak? Ha nem, akkor mi lehet ez?

Figyelt kérdés

21 honapos a lanyom. Az utcan meg nem talalta fel magat, de itthon kisse mar pokol, amit muvel.

Nem tudja eldonteni, hogy mit akar. Egyik percrol a masikra mintha elborulna odabent valami...

Ezt ugy ertem, hogy elvan valamivel, majd kovetkezo percben elkezdi csapkodni a foldhoz a targyat.

Van, hogy foldhozvagja magat. Ez nem izgta, de ezt is egyik percrol a masikra csinalja.


Minden erdekli, de nem hagyja hog segitsunk neki. Ha megis segitunk neki, akkor jon a hisztiroham.


Tegnap is olyan hisztit levagott, hogy semmire nem hagyta abba. Elegge megremiztett, mert mar a leegot kapkodta ossze- vissza. Igy hidgvizes borogatast kapott, amitol kisse visszajott a valosagba. Nagyon remiszto volt.


Egyebken egy tunderi, szofogado lany volt. Az utcan meg az..de szerintem nem sokaig, ezekbol kiindulva.


Mit tanacsoltok? Hogyan kezeljem a dackorszakot?

Mennyi ideig tart?


2013. ápr. 11. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Jaj, ne is mond. Az én fiam 2 éves múlt, és mindent csak egyedül hajlandó csinálni, ha bármiben egy ici-picit is segíteni merek, akkor jön a dühroham. Bármit mondok, mindenre csak én, én, én a válasz. Aminek olyan szempontból örülök, hogy remélem, hamar önálló lesz (pl az orrát már viszonylag szépen kifújja és megtörli), de a cipőjét még nem tudja felvenni és mikor sietnénk már, de juszt sem segíthetek, néha idegbajt tudok kapni. Ilyenkor próbálok úgy segíteni neki, hogy azt higgye, ő veszi fel, mutatom hol fogja és húzza, közben pedig tolom a cipő sarkát, így általában megússzuk hiszti nélkül. Valamelyik nap ez sem jött be, a bölcsitől az oviig (kb 5 perc) végigordította az utat a biciklisülésben. Mikor meglátta a nővérét, elmúlt minden problémája. :)

Kitartás, ez is egy időszak, el fog múlni, remélem minél hamarabb. :) Legyél következetes, amit lehet engedd meg neki, amit nem lehet, abból ne engedj, ha nagyon-nagyon hisztizik is.

2013. ápr. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Fiam is kb. 22 hónapos volt, mikor totál bizonytalan volt. Az sem volt jó, ha én csináltam, az sem ha Ő. Mindig volt ok a hisztire.

Én ilyenkor mindig átöleltem, megszeretgettem, vigasztaltam (közben tereltem a figyelmét). Elég gyorsan elhagyta az ilyen jellegű kitöréseit.

Most 2 éves múlt (írhatnám, hogy 25 hónapos) - most ő is mindent egyedül szeretne. Próbálok nagyon türelmes lenni, és nem felhúzni magam :)


A levegőkapkodós hisztire nálunk a víz ivás vált be + nyugtatás.

Ha felcsattanok, annál rosszabb. - ekkor már ketten hisztizünk.


Mennyi ideig tart?? 3-4 éves korig (nagykönyv szerint).

Kitartást!!!


Legyél nagyon türelmes!

2013. ápr. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mintha az én lányomat írtad volna le,ugyan ez van nála is,szó szerint:-)Nála is 21 hónaposan kezdődött és igen nálunk lakás után az utca jött.Nem hajlandó arra menni amerre kéne,nem engedi,h megfogjuk a kezét.Ha elindulunk haza a ház előtt minden alkalommal földhöz vágja magát és jön a hiszti,nem akar haza jönni.Szóval szerintem készülj fel,h lehet,h az utcán is ez lesz.Ez a dackorszak,én próbálok nem foglalkozni a hisztivel,más nem vált be.Nagyon sokat beszélek hozzá mindig mindent elmagyarázok.Ma mondtam neki ha hisztizik akkor nem megyünk többet sétálni.El sem hittem ma nem volt semmi hiszti(kivételesen).Csak annyit tudok tanácsolni,h kitartás előbb utóbb túl lesznek ezen a korszakon:-))
2013. ápr. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!