Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha a 2 és fél...

Mit tegyek ha a 2 és fél évesem hisztirohamot kap?

Figyelt kérdés

Tudom, millió ilyen kérdés van, de teljesen nehéz.A tündéri, mindig mosolygó angyalkám belépett a dackorszakba.

Ha valamit nem lehet akkor hisztizik, bármikor amikor nem az van amit ő akar.Tudom, hogy ez normális és majd elmúlik, van egy 7 éves fiam is, aki szintén ilyen volt...De ez abban a pillanatban nem vígasztal.

Annyira bele tudja magát lovallni mintha valami rohama lenne, se lát se hall.Megölelgetni nem lehet, a szavaimat mintha nem is hallaná, vergődik, kapálózik és lila fejjel üvölt, mint akit nyúznak.

Van, hogy egész sokáig is eltart egy ilyen.Ha nem figyelek rá az se használ, ha beviszem a szobájába az se.

De igazából nem is az itthoni hsztikkel van a baj...utcán, buszon stb....Buszon a legrosszabb.Várandós vagyok, nehezen hajolgatok már, ha a buszon rájön nehéz lefogni, szabadulni akar, elrohanni, vergődni és mint a sakál úgy üvölt.Imádom közben az ilyen megjegyzéseket is másoktól:Na ezért nem lesz nekem gyerekem....jézusom, nem tud vele mit csinálni és már megint terhes, minek az ilyennek gyerek, stb....nagyon idegesítő.Itthon próbáltam vízzel megmosni az arcát, olyan is volt h (olvastam vhol) nyakon öntöttem kis pohár vízzel, de az sem hatott.A nagyobbik fiam azért ennyire durván nem csinálta.

Már rettegek ha megyek érte a bölcsibe, h mi lesz a buszon.Mit javasolnátok az ilyen helyzetekre?



2013. ápr. 12. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
3 Gyerek tényleg sok a mai világban!
2013. ápr. 13. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó tanácsot nem biztos, hogy tudok adni. Nálunk arcmosás (nem szereti a bünti jellegűt) és kiságy kombó hat. 5 perc után olyan, mintha misem történt volna.

A bölcsinél mi lenne ha babakocsiznátok? Sok helyen ott lehet hagyni (rákérdezel). Veszel egy beülős esernyőkocsit, mégha hisztizik is abba beteszed, bekötöd és kész. Egyszerűbb vele közlekedni, mint egy tekergő, hisztis gyereket cipelni. A buszra feltételnél még segíthetnek is az utastársak. Akkor beletenni ha hisztizik.

Nekem van egy 8 hós is. A múltkor az nem tetszett a nagynak, hogy én egyenesen haza, ő meg 2 óra séta után balra akart menni (amúgy már ebédidő volt). Nagy üvöltések közben betettem az ülésébe (van egy pótülés neki a babakocsihoz kapcsolva), és úgy mentünk tovább. Az utca tőlünk zengett, de mégsem rúgkapált a karomban (már jártam így).

2013. ápr. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A babakocsira nemrég tértünk át, azzal meg az a baj, hogy annyira imádja, ha ki kell belőle szállni (akár a bölcsiben akár idehaza) szintén jön a fékezhetetlen tombolás.

Ráadásul a harmadikon lakunk, lift nincs, levinni még csak-csak, de fölfelé nezéz.A kicsi ugye eleve dührohamot kap ha ki kell szállni, jönni nem akar és egy örjöngő 2 évest meg egy babakocsit nagyon megerőltető várandósan felküzdeni.(Még kivenni is belőle). :S

2013. ápr. 13. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Ikreim vannak, elég akaratos mindkettő. 16 hónaposk. buszozni nem szoktunk, autóval járunk, de utcán, boltba, itt-ott szoktak hisztizni.(ja, itthon is, de akkor irány a kiságy) Szóval én olyankor megpróbálom elterelni a figyelmüket valaivel, jobban mondva amikor tudom, hogy ebből hiszti következik, akkor már előre gondolkodom, és próíbálom terelni a dolgokat. Nagyjából már tudom, hogy mitől fognak kiakadni és elébe megyek a dolgoknak. Szóval próbálj előre gondolkodni, és nem megvárni a hisztit.
2013. ápr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez általában megy is, amikor tudom, h mitől alakul ki.De van (bölcsiben is mondják, h előfordul velük), hogy egyszerűen rossz napja van és látszólag minden ok és átmenet nélkül elkezdik.

Buszon pl türelmetlen pedig csak 3 megállót megyünk.

Semmi se kötli le csak ha épp olyan kedve van akkor elüldögél, nézegetjük az autókat, képes könyvet, stb, néha egy kis ropi vagy innivaló is működik, elvan vele.

De ez ritka sajnos.

Feláll az ülésen, kiakad ha próbálom leültetni vagy ölbe h sáros, koszos csizmával ne álljon ott ahol mások ülnek...van, h csak elunja magát és hiába a figyelemelterelés, ő menni akar.Már egész sor játékkal, nasival, könyvvel, innivalóval felszerelkezek ha megyek érte:) Minden tiszteletem a tiéd, ikres anyuka, nem lehet egyszerű, ha ketten kezdik és ketten mennének 10 felé:)))

Sajnos a kocsink totálkár lett 2 hónapja és még nem tudunk venni újat.Nyárig kéne kihúzni, aztán kezdi az ovit ami mellettünk van, pár perc séta.

Utcán annyira nem is, vagy kezelhetőbben, itthon megintcsak megoldható és nem kell idegenek előtt nevelni, de ez a buszos dolog...rettenet:)

A babakocsi tényleg bejött (eddig, csak pár napja használjuk emiatt), remélem nem csak az újdonság élménye, anno fiam (a nagy) buszon még abból is próbált kiszállni és üvöltött ha nem sierült.

De abból meg itthon/bölcsiben kiszállni és belcipelni...na az a kihívás:) Bááár belegondolva még mindig jobb mint buszon, utcán.Bölcsiben, lépcsőházban már kibírható a dolog.Bár elég intenzív, nehéz bölcsiben kiszedni, levetkőztetni, átöltöztetni stb, itthon meg mire felküzdöm őt meg a babakocsit meg a nagy pocakomat a harmadikra....izzasztó:)

2013. ápr. 13. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!