Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetnék négy évesem...

Mit tehetnék négy évesem rohamosan romló fogaival?

Figyelt kérdés
Kislányom négy éves, rendesen ápolom a fogait, napi 2x mossuk, de emellett is látom, hogy mennek tönkre, szürkül, félek visszafordíthatatlan! Nem édesszájú, nem sok csokit eszik
2013. ápr. 1. 20:22
 1/9 anonim ***** válasza:

szörpi, tea? cumisüveg, szívószálas, itatópohár?

valami oka csak van ha ennyi idősen romlanak a fogai.

mondjuk ha csak szürkül akkor egyáltalán nem biztos, hogy romlik. pl. a fluoridos fogkrémet lenyelni akkor is leszürkülnek a tejfogak.

és naponta 3x mossatok fogat,, reggel, ebéd után és lefekvés előtt, de fogmosás után ne kakaózzon meg tejezzen.

fogorvosnál jártatok?

2013. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is vilag eletemben rosszak voltak a fogaim, pedig minden etkezes utan fogat mostam. Nem dolgozza fel rendesen a szervezetem a bevitt kalciumot, napi 3x annyit kell bevinnem mint masoknak. Lehet, hogy a te kislanyodnak is ez a baja. Bar nekem csak az segitett, amikor mar bevontuk porcelannal a fogaimat. De a csontjai egeszege miatt is jo lenne utana neznetek netek is.
2013. ápr. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Napközben elvileg az oviban mosnak fogat. otthon igyekszem megtenni amit tudok,már nem cumizik, nincs szörpi, vagy ilyen csak víz. :(
2013. ápr. 1. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Azért a túlzásba vitt fog mosás sem jó sérül a fog,napi 1szer bőven elég lenne a fogát mosni.
2013. ápr. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Figyelj oda, hogy legalább 3 percig mossatok fogat, körkörös mozdulatokkal mindenhol. Javaslom az elektromos fogkefét, ha nincs minél kisebb fejű közepes keménységű fogkefe is megteszi hozzá Elmex gyerekfogkrém.



Minden evést követően, vagy ha csak egy kis narancslevet is iszik, mindenképpen igyon egy korty vizet, vagy akár ki is köpheti, lényeg, hogy ne legyen sokáig a szájában.


Különbség, hogy szürkülnek a fogai (fluoridos gondok) vagy szuvasodnak. Ha szuvasodnak nem jól mosod és ez nem a gyakoriságon múlik, hanem az alaposságon! Ha szuvasodást látsz, mindenképpen fogorvos! Muszáj a jó fogmosási technikát megtanulnotok, mert mással a szuvasodás nem orvosolható.


Remélem nem bántottalak meg, de tapasztalataim szerint 10-ből 8 ember nem tud rendesen fogat mosni, pedig felnőttek, az egyéb kiegészítők mint a fogselyem használata pedig szinte luxus...


A mi feladatunk, hogy a gyerekeinknek szép, ápolt fogai legyenek, nagyon követendő, amikor egy Anyuka foglalkozik a gyerek fogproblémáival is.


Ui: Nekem is van egy kétévesem, vele a fogmosás (ahogy a Férjem fogalmaz), mintha egy 12 kilós halnak a fogát szeretnéd megmosni...szóval nem egyszerű :)

2013. ápr. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Fogászati asszisztens vagyok, de még a túl sok fogmosástól sérült fogat nem láttam, viszont a napi egyszeri fogmosástól elromlott fogat igen :)

És a fluorid sem okozza a fogak elszürkülését-maximum, ha túladagolják(tabletták) attól lehetnek apró fehér csíkok a tejfogon.


Mindegyik szürkül, vagy csak 1 foga? Az egész fog el van szürkülve?


Napi 3 x fogmosás! Érdemes egy gyerekfogorvoshoz elmenni, megmutatni, hogyan mosod a fogát, lehet, hogy a technikával van gond.

2013. ápr. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem sérültek azok a fogacskák? Nem ütötte be? Az én kislányomnak is egy foga beszürkült, pánikfejjel vittem a fogorvoshoz. Annyit mondott, hogy valószínűleg beütötte, nem csinálnak vele semmit. És emlékszem, hogy az utóbbi időben kétszer is előfordult, hogy akkorát esett, hogy utána rögtön azt néztem, megvan-e még minden foga.

Ha esetleg később fáj neki, akkor meglátják a fogászaton, hogy mit tehetnek. Még nincs két éves.

2013. ápr. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem esett el, nem ütötte be. Az első három fogacskán látom. :( Igyekszem elég alaposan, többnyire körkörösen mosni. Fluoridmentes fogkrémet használunk még.
2013. ápr. 2. 10:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan állj át a fluoridos fogkrémre. Mi is Elmexet használunk a 2 és 3 évesünknek. Ők sem köpik ki, de napi kétszer fél borsószemtől nem lesz bajuk. Ha valamikor harmadszor is mossuk a fogukat egy nap (pl. ebéd utáni desszert miatt délben is), akkor a plusz alkalommal Nenedentet használunk.
2013. ápr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!