Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek 3,5-4-4,5 év az...

Szerintetek 3,5-4-4,5 év az ideálisabb korkülönbség a gyerekek között?

Figyelt kérdés

Érdekelne más családok véleménye,hogy mennyi korkülönbség vált be náluk,ennél kisebb nem lesz(most lesz 2 éves a fiam) és nem is szerettem volna,mert nekem sok lett volna egyszerre két pelenkás.Miért vállalnátok/vállaltátok be és mekkora korkülönbséggel?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. ápr. 15. 12:16
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem 2-3. év teljesen jó. Túl nagy nem jó olyan 6-7. év, mert akkor két egyke gyereked van, mert akkor már nagyon máshol tart mindig az életük.
2013. ápr. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nagyobb korkülönbség nem túl jó. Én úgy nőttem fel a tesómmal mint két egyke, most irigykedve nézem a gyerekeimet, ahogy együtt játszanak állandóan. Én ennyi idősen egyedül fésülgettem a babáimat...
2013. ápr. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Okés,de 3,5-4-4,5 még nem sok korkülönbség.Sok ismerősöm van ahol 4 év van a gyerekek között és nagyon jó testvérek,öcsém és köztem kb 2,5 év volt,de így nem tervezték,nos én nagyon önálló gyerek voltam így már 4-5-6 évesen simán vigyáztam az öcsémre,anyósomnak 18 és 15 hónap különbséggel született a 3 gyereke,egyátalán nem emlékszik a gyerekek babakorára,de azt állítja neki úgy jó volt,bár bevallja miután az első 6 lett utána volt a legjobb.Számomra túl kevés a 2-2,5 év szerintem pont a dackorszakban még egy baba is nem szerencsés,szerintem 3-4-5 év is ideálisabb,mint a túl kicsi.De kíváncsi vagyok másnak milyen és hogy náluk mennyire jött be a 3-4-5 év korkülönbség.
2013. ápr. 15. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk "kényszerből" lett ennyi korkülönbség: a munkahelyem megszűnt a gyed alatt, gyes-re nem tudtunk bevállalni két gyereket. Hamar találtam új munkát, a lányom 20 hónapos korától dolgozok (ő a nagymamával van, aki korábban óvónőként dolgozott), majd miután ő 3 éves lett, abbahagytuk a védekezést. Közel 4 év lett köztük.


Ami előny:

- a nagy már önálló

- oviba jár, amit élvez is, nem érzi azt hogy le van passzolva a kicsi miatt

- szoptatás közben lehet vele olvasni, beszélgetni, amit egy 2 évessel nem biztos

- ha megyünk valahová, a nagy már szépen sétál, csak egy után kell futni

- anyagilag sokkal könnyebb, nem kell fillérezni, nem gond a gyógyszer hó végén sem, meg a gyümölcsön, húson sem kell spórolni


Most 6 és 2 évesek, vannak közös játékaik (lego, gyurma, gyerekkonyha) meg vannak olyanok is amit külön játszanak Én örülök, hogy így alakult.


Amitől féltem kicsit, hogy ne csússzunk bele a sulikezdésbe a naggyal. Akkor már lehet, nem vállaltam volna a másodikat.

2013. ápr. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,igen a suli kezdésig én sem szeretnék várni.:)
2013. ápr. 15. 12:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nagyban függ a nagyobb gyerek temperamentumától, valamint az anyagi helyzettől is (vissza akar-e menni dolgozni az anya vagy nem)

Barátnőméknél bejött a 4 év korkülönbség, ott nem is lehetett volna kisebb, mert a nagy lány kis korában nagyon nagyon rossz alvó és nagyon hisztis volt (pl. 3 évesen kezdte átaludni az éjszakát stb.) ezért ott szóba se jött a kis korkülönbség. Most már a nagy ovis, sokkal okosabb is, mivel már nagy, így anyuka egész nap csak a picivel tud foglalkozni. NEkik ez a változat volt a nyerő.


Mi viszont 2-2,5 év korkülönbséget tervezünk. Egyrészt mert nem akarok visszamenni dolgozni, mert egy katasztrófa volt a munkahelyem, másrészt az én kislányom egy angyal, és szeretnénk kistesót kisebb korkülönbséggel.

Ez tök egyedi szerintem hogy kinek mi jön be.

2013. ápr. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.ideálisnak tűnik, az egyik előző válaszoló már nagyon jól leírta, miért.

A kis korkülönbség az elején borzasztóán nehéz nemcsak fizikailáz hanem lelkileg, idegileg is: az ember nem tud szétszakadni, és ez sok szempontból megvisel.

Tudom miről beszélek, két picim van. Egy évkülönbséggel... b

2013. ápr. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a választ!
2013. ápr. 16. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!