Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítasz meg két és...

Hogyan tanítasz meg két és fél éves gyereket orrot fújni, rendesen?

Figyelt kérdés
Azt mondta ma a gyerekorvosunk,tanítsam már meg orrot fújni a fiamat,mert akkor nem lenne ennyiszer beteg.(valóban,amióta bölcsis havonta beteg volt)Na persze erre már én is rájöttem,de hogyan?Próbálkoztam már ezzel-azzal,de fiam csakis a szájával fúj!Egyáltalán ennyi idősen,van akinek már rendesen,alaposan tud a gyereke orrot fújni?Esetleg valami jó taktika erre?

2013. ápr. 16. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom tudja az orrát fújni (2,5 éves volt februárban), de ő extrém eset, mert az orrszívót egyszerűen nem bírja elviselni. Úgyhogy 15 hónapos kora óta folyó meleg víznél mosom az orrát, úgy tanult meg fújni (én is mutattam neki, hogy hogy csinálja), és most már nagyon ügyes, hatalmas levegőt vesz a szájával, és az orrán kifújja. Próbálgassátok. Én mindig nagyon megdicsérem a lányom ha valami kijön az orrából, bár lehet, hogy nem gusztusos, de szerintem az is fontos, hogy látja az 'eredményt'. Szerencsére ő egyáltalán nem beteges.
2013. ápr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én mutattam neki, hogyan kell és 1 éves kora óta tudja.Néha elég érdekes volt,de hát csak akkor csináltam, ha más nem látta. De a férjem ugyanígy tanította neki.
2013. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyertyát fújjatok el először szájjal, aztán orral. Ha van otthon furulya, akkor abba is fújjatok először szájjal, aztán orral. Vigyázz, hogy ne beszívással, hanem kifújással dolgozzon.
2013. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!