Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, akik "sokat" engedtek...

Anyukák, akik "sokat" engedtek meg a gyereketeknek, válaszolnátok egy kérdésemre?

Figyelt kérdés

Mi is ilyenek vagyunk a férjemmel, de szeptembertől bölcsibe megy a lányunk, ekkor lesz 2 éves.

Nem szeretném, ha ott szenvedne amiatt, hogy mi túl engedékenyek vagyunk vele.


Hogy lehet ezt kikerülni? Mikortól érdemes szigorúbban nevelni?


(Mielőtt megkapom a fejmosást: én is nevelem a gyereket. Ha magának vagy másnak árt, zavar másokat akkor természetesen rászólok, büntetést kap)


2013. ápr. 16. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Akkor miben merül ki nálatok az,hogy sokat engedtek meg a gyereknek?
2013. ápr. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
66%

Epp ezert kell kovetkezetesnek lenni a gyereknevelesben.

Egyebken okosak a gyerekek. Hamar rajonnek, hogy kit hogyan lehet "kijatszani".

Ezalatt azt ertem, hogy a gondozono siman raveszi arra, hogy egyedul mosson fogat, mert o pl. nem "szolgalja ki". Viszont te meg 5 evesen is a fogat fogod mosni, mert "elvarja".


Ha azt akarod, hogy kicsit "kemenyebbek" legyetek, akkor naprol napra "szigorubban" fogjatok.

Annak nincs ertelme, hogy ma megengeded, hogy a csillaron logjon, de holnaptol ezert szobafogsag jar.

Eleinte kavarodas lesz benne, de magyarazd el, mit miert lehet vagy nem lehet.

2013. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi is engedékenyebbek vagyunk. Persze vannak alapszabályok, amit elég korán felállítottunk.

Az engedékenység nálunk azt jelenti, hogy hagyjuk, hogy maga fedezzen fel sok mindent.

A bölcsiben viszont én azt látom, elég korlátoltak a lehetőségeik, de ott ahhoz a szabályokhoz alkalmazkodnak. Hamar megszokják.

2013. ápr. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Mondjuk nincs szigorú napirend.

Minden szekrényt kipakolhat.

Felmászhat mindenre itthon (persze figyelek rá).

Igazából ha valamit szeretne és az nem veszélyes rá vagy másra, azt megengedjük neki.


A mesenézés az egyetlen, amiben szigorú határ van és azt nem is lépheti át.

2013. ápr. 16. 14:27
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor mi az, hogy sokat? :) A bölcsiben még nincs olyan kötelező végigülős program, mint az iskolában, aztán veszélybe is kevésbé kerül. Aztán az enyémnek jót tett, hogy pl. szabott ideje van az evésnek, alvásnak és muszáj megfogni a nénik kezét, ha kimennek. Büntetni nem szokták őket ott sem, max. megfogják és kiültetik a konfliktusból rajzolni (legalábbis nálunk), de ugyi nem is fogják lekenyerezni a hisztit ajándékokkal vagy ennivalóval (ha ilyesmire gondoltál).
2013. ápr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez nem tűnik úgy,hogy minden meg van neki engedve.Szerintem jól csináljátok.Nálunk is mindent lehet amíg az nem veszélyes vagy valakinek nem sértő.Mindent ki kell próbálnia,és a saját tapasztalatai alapján jönni rá a dolgokra.Nem hinném ennyiből,hogy változtatni kellene a nevelési elveiteken.

Azokra a gyerekekre lehet azt mondani,hogy minden meg van neki engedve akire akkor sincs rászólva ha másokat bánt meg valamivel.Mivel te azt írod kap büntetést,meg rászólsz ha valami olyasmi van akkor itt nincs gond!

2013. ápr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Az önállósággal nincs baj.

Amivel kapcsolatban még szigor van, az az evés. Az étellel nem játszhat. Nem adok neki többfélét, ha valamiről tudom hogy szereti de nincs kedve hozzá, akkor nem eszik. Nincs süti/nasi/csoki rendes evés helyett.


Inkább azzal, hogy azt csináljon amit akar. Meg a napirenddel.

2013. ápr. 16. 14:34
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
A napirend megtanulásában nagy ereje van ám a csordaszellemnek :) Mászni és pakolni ott is lehet végtelenül, csak megtanítják vissza is pakolni.
2013. ápr. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Igen, a visszapakolással gondok vannak :-( Ez a mi hibánk, nekünk is kell majd megoldani addigra.


A másik, hogy mindig az a játék kell neki ami másnál van.

Meg hogy csapong: leülünk rajzolni, két perc múlva fut babázni, öt perc múlva már a játékkonyhánál van - és mindent szétszór. Gondolom a bölcsiben ez is gond lesz, nem?

2013. ápr. 16. 14:39
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell ezen agyalnod,hogy valamit rosszul csináltok a pároddal.Totál rendesen nevelitek a gyereketeket.Csak így tovább.Az ilyen gyerekekből lesz a tuti befutó az életben!!!!
2013. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!