Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aprócska növésű kislányok...

Aprócska növésű kislányok anyukái, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Kislányom nagyon kis növésű a védőnő és az orvos szerint is. Ami igaz aprócska, de szerintem nem olyan vészesen. Arra lennék kíváncsi, hogy hogyan alakultak nálatok a státuszvizsgálatok. Ha tudtok cm-t és kg-ot is írjatok légyszi, illetve érdekelne a születés kori súly és centi is. Köszönöm előre is.


A lánykám 11 hónapos 69 cm és csak 7,7 kg. Amúgy minden oké vele, nagyon életvidám kislány, csak aprócska, legalább is ezt mondják. (3400g-mal és 50cm-vel született)


2013. ápr. 11. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet genetika is.

Az én kislányom 10 hónaposan volt 7 kg, bár pont egy rota fertőzésen esett át szegénykém. Akkor 1 kg-t fogyott .Azóta is nehezen hízik, mert egy örökmozgó csajszi. Most 22 hónapos, 10 kg, most nőttük ki a 80-as ruhákat, most kellenek neki 86-os ruhák, míg más gyerekeke ennyi idősen már 92-es ruhákat hordanak.

Most megnéztem neked, a lányom 1 évesen 7600 gramm volt és 74 cm.

18 hónaposan 8840 gramm és 81 cm.

Tehát fél év alatt több mint 1 kg-ot hízott, ami úgy gondolom ebben a korban nem rossz.

Majd június elején viszem a 2 éves státuszra, akkor leírom neked, hogy mennyinek mérték.

Egyébként már fél éve beszél, önállóan eszik 1 hónapja, nagyon okos kislány, szellemileg még előre is jár a fejlődésben egy kicsit a korához képest. Most télen megfázáson, orrfolyáson kívűl semmi betegsége nem volt.

Egyébként Béres cseppet adok neki és nagyon jó étvágya van, attól függetlenül, hogy nem látszik rajta. Egész nap fut, megy, motorozik, amit megeszik le is dolgozza:)

2013. ápr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem nincs kislányom, de azért válaszolok. Az én kisfiam 1 évesen volt kb.akkora mint a te kislányos most, 3270 grammal és 49 cm-el született. Most hat évesen 15 kg és 106,5 cm. Voltunk mindenféle vizsgálaton, gasztroenterológiára is jártunk,nem rég végeztek nála növekedési hormon vizsgálatot és minden rendben volt ott is.A lényeg az,hogy nagyon úgy tűnik ez genetika nála azért ilyen picurka, azt mondta a doktornő nyomon kell azért követni a növekedését évente kell járnunk ellenőrzésre, aztán majd ha kamaszodik és akkor sem akar megindulni a növése akkor kaphat egy kis rásegítést,hogy azért legalább az átlag magasságot elérje.
2013. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Az én kislányom 2810 grammal született és 51 cm-vel.

2013. ápr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Nekünk is lesz hormonvizsgálat, most fogom vinni vérvételre. Remélem semmi baj nem lesz, csak tényleg genetika
2013. ápr. 11. 10:17
 5/6 anonim ***** válasza:

2.vagyok. Azt mondta a doktornő,hogy nem egy olyan vészes dolog azért ez a hormon hiány több gyereknél is előfordul azért, nekik mindennap kell kapniuk hormon pótlást, csak az a baj ,hogy nem tabletta formájába hanem injekció, egy pici tű olyasmi mint a cukrosoknál az inzulin injekció, mikor már nagyobb akár magának is be tudja adni, van akinek csak pár évig kell van akinek a növekedés lezárultáig.

Drukkolok nektek,hogy minden rendben legyen

2013. ápr. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Lányom unokatestvére 1 évesen 73cm és 8kg volt! 3400gramm és 51cm született! Most 2 éves 88cm 10kg!


Abszolút genetika, ő is vidám kislány!


Az én kislányom úgy, h 45kg vagyok 167cm, párom se 1 nagydarab és 2640grammal születte 50cm lányom 1 évesen 80cm 11kg! Szóval lehet később behozza a lánykád is, az enyém, meg akinek nagy, szépen normalizálódik később! Vidd el vizsgálatra, h mondja a dokid, vagy téged megnyugtat., de később ugyan olyan egészséges szép, normál alkatú lesz mind! :)

2013. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!