Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most, hogy kötelező az ovoda...

Most, hogy kötelező az ovoda 3 éves kortol, mi van, ha többszörös tuljelentkezés van a körzetes ovodában?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 16. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi, gondolom csinálnak jó nagy csoportokat, szerencsétlen óvónők meg a hajukat tépik, mert harminc óvodásra figyelni lehetetlenség és veszélyes is.
2013. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2014-től lesz kötelező
2013. ápr. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Már most sok oviban 30-an vannak 1 csoportban
2013. ápr. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2014. szeptember 1-től kötelező az óvoda 3 éves kortól, vagyis azoknak a gyerekeknek, akik 2011-ben születtek és 2014.augusztus 31-ig betöltik a 3. évüket.

Idén még úgy van, hogy azokat a gyerekeket kell mindenképp felvenni, akik idén lesznek 5 évesek.

Amúgy szerintem is több gyerek lesz egy csoportban, én most iratom be majd a fiamat, azt mondta az óvoda vezetője, hogy most max. 25 gyerek lehet egy csoportban. Szerintem ez így is sok, kiváncsi vagyok mi lesz jövőre, érdekelt leszek, mert a lányom jövő májusban lesz 3 éves, így jövő szeptemberben mindenképp fel kell vegye a körzetes ovi. Ráadásul nálunk mindig túljelentkezés van, megyeszékhely.

2013. ápr. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam, hogy úgy csinálnak majd helyet,hogy minden olyan gyerek, aki szept. 1 -ig betölti a 6 évet az megy iskolába, nem lesz év vesztes.
2013. ápr. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Utolsó, ez már idén is úgy van, hogy aki aug. 31-ig betölti a 6 évét, annak mennie kell iskolába. DE! Nevelési tanácsadóba elviszed a gyereket, hogy szeretnéd, hogy még egy évet maradjon oviban és a legtöbb esetben szerintem meg is adják, vagy ha indokolt, akkor tényleg marad 1 évet még a gyerek oviban.

Ismerősöm lánya májusban lesz 6 éves, de elvitte a nevelési tanácsadóba, ott adtak neki egy papírt, hogy még egy 1 év ovi javasolt, pedig értelmes, okos csajszi.

2013. ápr. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is így van ahogy a 6os írja (megyeszékhely) óvónők és nev tan szerint is mehetne a gyerek de megkérdezték a szülőt és ő még ott tartja egy évet a gyereket...gondolom ez jövőre ugyanígy fog zajlani miközben meg jövőre már kötelező lesz a 3 éveseket felvenni. Az én fiam 2014.aug.lesz 3 így megy szeptembertől és már most elmondta az óvoda ahova készülünk hogy 31 en lesznek egy csoportban....:((( Szerintem ez borzalmas de mindegy.

A nagyobb gyerekem csoportjában 26 kiscsoportossal kezdtek később 27 re bővültek de sok fiú van és ott is iszonyúan le voltak vannak terhelve az óvónők:(

2013. ápr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!