Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vannak vegyes csoportok...

Miért vannak vegyes csoportok az oviban? Miért különböző korú gyerekeket tesznek egybe?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 16. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

nem vagyok pedagógus, de vannak előnyei a vegyes csoportnak

a nagyobbak segítik, dédelgetik a kicsiket, fejlődik a szociális érzékenységük, elfogadóbbak, a kicsik sokat tanulnak a nagyoktól, így jobban fejlődnek, állítólag kevesebb az agresszivitás, a verekedés a vegyesben, mint a korcsoportosban

2013. ápr. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Én is ellene voltam a vegyes csoportnak, de az óvodavezető egyszer azt mondta, hogy otthon is különböző korú gyerekek nevelkednek. Igaza van, jobban átgondolva már én sem ellenzem. A vegyes csoportok azért is lehetnek, mert már törvényileg fel kell venni a 2,5éves gyerekeket is. Viszont aki pl: márciusban tölti a hármat és nem vették fel előtte, az a kisgyerek 3,5évesen kezdi az ovit. Legalábbis nálunk!
2013. ápr. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon előnyös a vegyes csoport,természetesen normális óvónővel,de az egykorúaknál sem jó ha rossz az óvónő.Egymást fejlesztik a gyerekek a nagyon segítik a kicsiket,és koruknak megfelelő foglalkozások vannak
2013. ápr. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%
Régen nem volt vegyes csoport, ez mostanában lett szokás mióta egyre kevesebb a gyerek.
2013. ápr. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!