Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortol lehet fogpasztata...

Kedwes kérdése:

Mikortol lehet fogpasztata hasznalni egy kisgyereknek? Melyik a jo kezdo fogmososahoz?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 24. 11:23
 1/7 Nagyenn nagydé ***** válasza:
Ha már kap mást is anyatejen/tápszeren kívül, akkor akárhány foga van, nyugodtan elkezdheted :) Én a Nenedent-et ajánlom kezdésnek olyan egy-másfél éves korig. Van hozzá ujjrahúzható szilikon tanulófogkefe. Igaz, egy pici tubus és 1700ft körül van, de nagyon kevés kell belőle, hónapokig elég. Remélem segítettem :)
2013. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem a fogak számától függ, de 2 éves kor körül el lehet kezdeni, addig elég megtisztítani vizes fogkefével. Én csak fluoridmentes fogkrémet ajánlok, mert a kicsik lenyelik a fogkrémet, úgyhogy szerintem vegyél biot, pl. nekünk Logodent van, vagy a Nenedent is fluoridmentes, DM-ben is kapható.
2013. ápr. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

SZia mi elmexet használunk.

Kislányomnak szép fehérek a fogai 3 éves.

már az elejétől ezt használjuk...

Hány éves a gyerek?

2013. ápr. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
sziasztok.1 eves 3 honapos a fiam,eddig csak simman mostuk,de mostmar gondolom fogkrem is kellene,nem tudom hogy fogja fogadni,hogy a mentolos vagy az edesebb izu valik-e be?koszi a tippeket
2013. ápr. 24. 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:

Onnantól kezdve, hogy van foga. Gyerekfogkrémet kell használni, NE legyen fluorid mentes. A gyerekfogkrémekben direkt kevesebb fluorid van,így azt nyugodtan lenyelheti, sőt arra szüksége is van a szervezetének az elegendő fluorid bevitelhez.

Mi Vademecum juniort használunk, 0-6 éves korig van (az van ráírva, hogy az első fogaktól).

Nagyon nem elég 2 éves korig vizes fogkefét használni...

Napi minimum 2 X(reggel-este) meg kéne mosni a fogát, még ha csak 2 is van. És fontos, hogy ne az esti tej előtt, hanem után, és akkor onnantól csak vizet ihat, különben nem ér semmit. ha kicsit ellenkezik is, hozzá kell szoktatni a rendszeres fogápoláshoz. Láttam már fogorvosi székben üvöltő 5 évest, mert anyuka elmondása szerint a kisfia "nem szeret fogat mosni, és úgy megsajnálja, amikor mondogatja a gyerek, hogy nem-nem fogmosás". meg is lett az eredménye. És ez nem csak genetika kérdése, amire olyan sokan ráfogják, ha kilyukad a foguk...

-egy fogászati asszisztens-

2013. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát a gabit nem ajánlom csunya lesz a foga...

Én az elmexre szavazok még mindig!!!mentolos de nem csipős fehér és nem rozsaszin meg narancssárga mint a gabi meg stb..

tnyleg szépek lesznek a fogai..

2013. ápr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Nagyenn nagydé ***** válasza:

Mi már egy ideje Gabit használunk, csak addig használtunk Nenedent-et, amíg szépen kibújtak a fogak, mostmár beláttam, hogy a Gabi is jó. Egyáltalán nem volt vele baj, gyönyörűek a fogai. Kétlem, hogy attól lettek "csúnyák", ezer más oka lehet, de mindenkinek más válik be. :)

U.i.: a Gabi is fehér

2013. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!