Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most, hogy itt a jó idő,...

Most, hogy itt a jó idő, megteltek a játszóterek és ettől kivan 2,5 éves fiam. Ez normális?

Figyelt kérdés

meg is mondta, hogy ne menjünk a játszóra,mert sok a gyerek,elveszik a játékomat.Pedig már olyan ügyesen osztozkodott...tesója 5 hónapos,neki is nyomja a kezébe a játékait, ha csak néhány gyerek van a játszón az annyira nem zavarja.Mikor mondom neki, hogy engedd, hogy picit játsszon más a játékoddal,nem viszi el,csak megnézi és visszaadja,akkor megnyugszik,odaadja, aztán eltelik 5 perc és neki már kell...de nem játszik vele,csak bepakol a babakocsi aljába és mondja, hogy menjünk.Akkor a legboldogabb,ha csak motorozunk,vagy focizunk,vagy ha egyedül vagyunk a játszón...nem értem...

Mikor a gyerekek jól elvannak együtt(kortársai amúgy) ő csak nézi őket és már nem tudja feltalálni magát.Mindig ajánlok neki játékot,de nem lehetek mellette végig,mert a picivel is kell foglalkoznom(ő egy külön eset,nem részletezem:))

Szerintetek mit csináljak?"erőltessem",csábítgassam a játszóra, vagy hagyjam?


2013. ápr. 24. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
En igenis vinnem! Szokja meg hogy nem csak o lehet egyedula jatszoter mindenkie. Nem kell tartani a tobbi gyerektol es nem kell irigykedni. enyem is ennyi idos es nem tartott soka amig megszokta a rendszert es megallja a helyet a tobbi gyerek kozt. Szepen jatszik es ha egy nagyobb gyerek epp elvenne valamit arra is ra lehet szolni hogy most nem te jatszol vele hanem o es mindjart oodaadja amit meg is tesz. Persze ha az enyem akar eppen evenni valamit egy kicsitol ugyanez ervenyes. Hogy most o jatszik vele mert nala volt es ha megunta akkor te jossz! Persze 1 perc mulva mar nem is edekli az a jatek.. nem hulyek a gyerekek csak picik es ne hagyd hogy kijatsszon teged..
2013. ápr. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
miért játszanak ki??lehet én vagyok nagyon fáradt,de nem értem...
2013. ápr. 24. 22:36
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Igen eröltesd mert meg kell szoknia gyerekeket,mert az oviban,késöbb sokal több gyereket kell elviselnie ,és ott nem lesz enyém tiéd csak közös .
2013. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves a lányom, és ha nálunk lenne ez, én nem erőltetném. Ha ő inkább motorozni, focizni szeretne, akkor azt csinálnánk. Nekem az a lényeg, hogy ő jól érezze magát. Egyébként én sem szívesen vinném a kerületben olyan játszótérre, ahol nagyon sokan vannak, a miénken alig páran lézengenek, mert kertes házas övezet. A kevés gyerekkel a kislányom is szívesen játszik.

Időnként kérdezd meg tőle, hogy mentek-e egy kicsit a játszótérre, és ha szeretne, akkor menjetek, de én szerintem inkább hagyd rá. Semmi problémája nem lesz az oviban, az egy másfajta közösség lesz.

2013. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem erőltetném. A játszótér arra való, hogy a gyerek jól érezze magát, ha nem szereti, akkor minek. Esetleg pár hetente, ha arra sétáltok, megkérdezheted, van-e kedve bemenni, de ennyi.
2013. ápr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! azért örülök, hogy ezt írtátok...megnyugodtam picit,már kezdtem úgy érezni, hogy valami baj van fiammal...de ha így bele gondolok az is benne lehet, hogy tényleg csak velem szeretne játszani, hiszen a pici miatt kevesebb a közös idő.Az ovi miatt még nem aggódok,idén úgysem megy...
2013. ápr. 26. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!