Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 26 hónapos a fiam, nem beszél,...

26 hónapos a fiam, nem beszél,3 szót mond. Hova forduljunk?

Figyelt kérdés
Egyáltalán nagy gond ez? Megelégeltem, hogy mindenki csak legyint, hogy nem baj, a fiúk később kezdenek beszélni. Én mégis körülöttem úgy látom, hogy mindenkinek elkezdett már beszélni az egyidős (vagy fiatalabb!) gyereke.
2013. ápr. 25. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nyugtalanítt mindneképp nézesd meg, de én nem egy lányról is hallottam már aki 3 évesen kezdett el beszélni. Rögtön mondatokban, tisztán és aztán be sem állt a szájuk:)))
2013. ápr. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
logopédushoz
2013. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

logopédushoz nem tudod vinni, oda csak 3 éves kortól lehet.

alapítványokat vagy kórházak pszichiátriáját nézd, ott vannak felmérések és fejlesztések.

mi a gézengúzban, a koraiban és heim pálban voltunk a gyerekem 2-3 éves kora között

2013. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj feleslegesen, nem mindenki beszél 2 évesen, lányok sem. Sógoroméknál 4 gyerek van, van aki már 1,5 évesen beszélt, van aki csak 3 évesen (utóbbi pont az egyik lány, és nincs vele semmi gond, most már 7 éves). Lehet csak lusta, nem érzi szükségét a beszédnek ha amúgy is meg tudja értetni magát, és majd ha közösségbe kerül szinte egyik napról a másikra fog beszélni. De ha nyugtalanít kérdezd meg a védőnőt hogy nálatok hova lehet fordulni ezzel.
2013. ápr. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én kisfia 2 éves múlt márciusban és kb 10 szót mond!Majd elkezd beszélni,ne aggódj!
2013. ápr. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mivel, nyugtalan vagy ,ezért a védőnőtöl kérj segítséget, illetve telefonszámot és mutasd meg egy dokinak, mert nem biztos sajnos, hogy nincs baj. De, ha megnyugtatnak akkor te is nyugodtabban kezeled a dolgot, és nyugodtabb leszel, és amikor majd elindul a beszélgetője, csak jót nevetsz majd rajta. semmit ne alapozz az átlagra, mert mindenki más.... lehet csak kis segítség kellene és azt csak szakember tudja nyújtani neki.
2013. ápr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!