Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Újra a légzésfigyelőről - ez...

Újra a légzésfigyelőről - ez ritkaság?! 20 hónapos kisfiam alatt, egy éve, rendre hajnalban, gyakran riaszt a légzésfigyelő. Bárki küzd hasonló problémával?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónapos, baba korában kb.4 hetesen többször riasztott a légzésfigyelőnk (angel care, hálózatról működtetve) elmentünk alváslaborba, ahol enyhe refluxot állapítottak meg. Egy éves koráig szinte nem is volt ezzel probléma, éppen terveztük a figyelő kivételét, amikor hosszú szünet után újra sípolt és a tavalyi nyár gyakorlatilag végig azzal telt (12-16 hónap között), hogy jelzett a figyelő, mindig hajnalban, általában egyszer, de volt, hogy többször is. Ismét alváslabor, ami nem jó semmire, de ezt majd máskor. Azóta sem vettük ki az ágyból és azóta is riaszt (22 hó), annyi különbséggel, hogy már nem minden nap, hanem kb. havonta 1-2 alkalommal, mindig hajnalban. (nem az elem merül, nem jön le a tappancsokról, nem ül, nem áll, rendre a hátán fekszik és alszik.. ). Lassan felőröl ez az egész, van valakinek hasonló problémája/tapasztalata? Kíméljenek a válaszaikkal azok, akik szerint hülyeség 2 évesen légzésfigyelőt használni, ugyanis tapasztalom, hogy akinek nincs ilyen jellegű problémája -szerencsére. - az nem érzi át ennek a súlyát, saját doktornőnk véleménye is az, hogy amíg sípol ne vegyük ki az ágyból. Szóval, bárki hasonló cipőben?

2013. ápr. 23. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
De ha riaszt, vesz levegőt, vagy sem!?
2013. ápr. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy mégiscsak a légzésfigyelővel van inkább gond? Valakitől nem tudnátok kölcsön kérni egy másikat, kipróbálni az is riaszt-e?
2013. ápr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amikor riaszt akkor tényleg nem lélegzik? Mert ha nem, akkor ki kellene vizsgáltatni tényleg. De azért ilyenkor már elég nagyok, nem lehet, hogy a súlya már annyira lenyomja a légzésfigyelő érzékelő lapjait, hogy azért nem érzékeli a mozgást mert huzamosan le van nyomva (nem tudom máshogy megfogalmazni)?
2013. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Vettünk még egy légzésfigyelőt, a helyzet azzal is ugyanez..

Hogy vesz-e levegőt..?! Jó kérdés, én minden sípolás után ráugrom (tudom, nem rángatjuk a gyereket, csak finoman..) kicsit megrázom és volt többször, hogy jó nagyot szusszant..

Egyébként én nem hiszek a téves riasztásban, mert pl. (eddig...) a délutáni alvásnál nem riasztott, csak mindig este, azaz éjszaka.

2013. ápr. 23. 10:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Akkor ki kell vizsgáltatni. Ha a gyerekorvos nem hajlandó, akkor is valahogy intézd el, muszáj!
2013. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezt gondoltam, ezért bevittem a Madarászba tavaly, a sok riasztáskor. (nyár közepén) A nővér szerint centrális apnoék voltak, amiket érzékeltek, ez állítólag nem túl jó, de a doktornő szerint nem kell aggódni, de azért azt ő sem mondja, hogy vegyük ki és dőljünk nyugodtan hátra, nyilván a szakmai protokoll..

Szóval több légzésvizsgálatnak nem látom az értelmét mert nem tudnak mit mondani, ők is csak "találgatnak", ahogy mondták, még nagyon új ez a tudomány..

Esetleg ismer bárki magánrendelést, ahol ilyennel foglalkoznak? (ezért is keresek sorstársakat is és persze bárkit, akinek javaslata van!)

2013. ápr. 23. 10:39
 7/14 anonim ***** válasza:

hogy csipog? egyet csippan vagy utána jön a rendes riasztás is?


azt írod refluxos és a hátán fekszik. az ágy fel van emelve? refluxot vizsgáltak mostanában? ha még fennáll akkor mindenféleképpen fel kéne emelni az ágyat, egy könyvet tegyél rá, ha nem zár rendesen a gyomra akkor az is okozhatja, hogy nagyon feljön a folyadék/sav

2013. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

A körülményekhez hozzátartozik (nem akartam ilyen részletesen, de jogos a csippanós kérdés), hogy a tavalyi folyamatos risztás után vissza költöztem a gyerek szobájába. Ő a kiságyban alszik, én a szobában egy külön ágyon, persze csak akkor megyek be, ha már elaludt.. Ezért arra nem nagyon van idő, hogy teszteljem az egy csippanás utáni állapotot, mert pont azért költöztem be, hogy riasztásnál kéznél legyek.. Szóval, ha csippan, ugrok. A férjem is javasolta, hogy várjuk meg, hogy mi van, ha nem "rázom meg", de annyira reflexből jön a reakcióm a csippanásra, hogy nem tudom magam megállítani, hogy: nem, nem, nem nyúlok a gyerekhez, hiába csippant..

A refluxról: jogos a kérdés! Van egy kedves fül-orr gégész doktornénink, aki szerint fennállhat a reflux, mert mindig piros a gyerek torka, nem nagyon, éppen annyira, amennyire a refluxtól esetleg lehet.. Szedni most nem szed rá semmit, de volt, hogy adtam neki reflux gyógyszert (pont most nem jut eszembe a neve..), de akkor is csipogott.

Ennek ellenére lefekvés előtt másfél órával vacsorázunk és este csak 1 deci teát adok neki az elalváshoz, hogy csökkentsem a reflux lehetőségét.

2013. ápr. 23. 10:59
 9/14 anonim ***** válasza:

na de a reflux az, hogy nem zár a gyomorszája, nem? azért kell megemelni az ágyat! mert gyomorsav akkor is van ha egész este nem eszik semmit és ha teljesen vízszintesben van akkor visszacsorog és az marja a nyelőcsövét.

(amúgy veszélyes is lehet, barátnőm gyerekét 3 évesen műteni kellett emiatt, annyira nagy károkat csinált a reflux, ők mentek amúgy uh-ra pár havonta))


na de igaza van a férjednek! kikészülsz és azt se tudod, hogy baj van :)

ha nem bírod ki álmodból felriadva, hogy nyugodtan kivárd azt a 2-3 másodpercet akkor egy hétvégén, mikor apa otthon van, ne feküdj le éjszaka. várd meg míg becsipog,, utána várj tovább.

nagyon nem mindig, hogy kimarad egy-egy lélegzet (az egy csipogás ezt jelenti) vagy nem vesz levegőt, tehát elkezd riasztani!

az előző egy normális dolog lehet, felnőtteknél is van, másik pedig tényleg gond!

valahogy old meg, hogy ezt kiderítsd. vagy akár a férjed is bemehet hozzá ha ő türelmesebb :)

2013. ápr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekünk is angelcare-ünk van,az én kisfiam 5 hónapos.Egészen addig nem riasztott az őr,amíg nem fázott meg a babám,aztán 1 hét alatt 2x is,ebből egyszer csak akkor vett levegőt,amikor felkaptam,másodszorra már mire odaértem a szobájába,abbamaradt a csipogás...Én sem hiszek a téves riasztásban...Pont akkor riasztott,amikor nagy eséllyel valóban nem kapott levegőt a baba.Vizsgáltasd ki a manót.
2013. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!