Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megsérülhetett a fogacskája?

Megsérülhetett a fogacskája?

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiam, tegnap véletlenül neki esett a széknek. Pont a száját ütötte be, az ajka kicsit feldagadt, de nem vészes, viszont az ínye is kicsi piros lett. Alul, ahol pont most nőnek az alsó fogacskái, kb 1-2 mm vannak kinőve.

Nem fájlalja, tud harapni rendesen.

Azt nem tudom,hogy az ínyben is megérülhet a fog, ami még nem látszik?


2013. ápr. 26. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
igen mesérulhet az inybe is a fog.Én kislányom asztalnak esett neki mikor jott a fogacskája,és ahol megutotte olyan kis sárga folt van a fogán-a foga még az inyébe volt....de ez csak szépséghiba,nemkell vele semmit sem csinálni.
2013. ápr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Meg bizony:( Bár nem törvényszerű, de az én kisfiamnál ez volt. Egy fémkeretű asztalra koppantotta felülről a kis száját, ínyét. Akkor nem láttunk semmit, még az egyik foga egyáltalán nem volt kint. Aztán ahogy elkezdett nőni, láttuk, hogy nehezebben és nem úgy nő, ahogy a többi. Mikor már a fele kint volt, akkor látszott, hogy hosszában eltört neki, amivel probléma is volt. Mozgott is neki, amikor már teljesen kinőtt, így a mozgó felét kihúzták neki. (nem kívánom senkinek, amikor egy másfél évesnek tépik ki a fogát, én vele együtt sírtam)

Majd késöbb természetesen ahogy 1-2x esett, stinte mindig az első fogait ütötte be, és mivel az nagyon érzékeny terület volt, mindig vérzett is szegénynek. Egyszer egy olyat esett, hogy a maradék fél foga is megindult, azt nem húzták ki neki, de lejjebb van, mint a többi. Mellette a másik foga is hülyén nő emiatt. Szóval mi szenvedünk vele rendesen, általában csak féloldalasan harap, a fogmosás sem egy leáynálom, mert érzékeny nek.

Figyeld a kisfiad, mondom, nem törvényszerű, de igen, van olyan, hogy az így ben eltörik vagy sérül a fog.

2013. ápr. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtatok.

Hát,ha csak elszineződik az nem baj, csak ne törjön el. Vagyis remélem nem tört el. :(

2013. ápr. 26. 11:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia, nálunk ugyanúgy van ahogy az első írta, felül az egyik frontfogát ütötte meg pont mikor nőtt ki és azóta a közepén egy sárga folt van, de neki fáj is ha mosnám vagy hozzáérek és ahogy elnéztem, ott vékonyabb a zománc is :( arról nem beszélve, hogy elég csúnya és zavaró számomra (tudom, örüljek, hogy nem lett fekete vagy nem rohad), ami a legjobban zavar, hogy nem engedi mosni. Fogorvoshoz akarom majd elvinni hamarosan, csak hogy megnézze, hátha megnyugtat, hogy nem lesz hatással a maradó fogaira(nem kezd el rohadni vagy szuvasodni a folt...)

De nem minden esetben sérül, keresztlányom esett-kelt anno és egy foga se sérült. Reméljük nálatok se.

2013. ápr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!