Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A köteles mászókára mekkora...

A köteles mászókára mekkora gyerekek tudnak felmászni, és egy 3 éves gyereknek mekkora csúszda való?

Figyelt kérdés
Nincs a közelünkben játszótér, ezért kérdezem ezeket, viszont a férjem a nyáron összeállít itthon pár játszótéri játékot. Nem tudom, hogy egy 3 éves tud-e mászni a köteles mászókán, vagy milyen mászóka való neki, illetve, hogy milyen magasságú csúszdát érdemes venni/építeni?
2013. ápr. 26. 23:39
 1/6 anonim ***** válasza:
fiam, pénteken lesz 2, de már mászik a köteles mászokákon, sőt nála fiatalabbak is a játszón már simán mennek fel rá.
2013. ápr. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem közel 2,5 éves a kisfiam és a kötéllétrán fel tud mászni. A csúszda lehetőleg hosszabb legyen, és ne a földön végződjön, hanem amikor leér olyan legyen, mintha ülne. Simán fel tudjon állni.

A fiam imádja ha a játszótéri tornyok között van függőhídszerű kötélhágcsó, vagy függőhíd. Ez mondjuk bonyolultabb kivitelezni. Nálunk az egyik játszótéren úgy van megoldva, hogy van a torony, amiben van kis pad is, innen indul a csúszda. Ide lépcsőn lehet feljutni, majd a toronyból függőhíd visz át a másik részre, ahonnan kötéllétrán lehet lejutni. Van olyan, ahol mászófal is van.

Mindenképp legyen egyszerűbb feljutási lehetőség is (létra, lépcső).

A másik kedvence egy másik játszótéren egy olyan mászási lehetőség a toronyba, ami rönkökből van kirakva. Van egymás melletti 2 rönk, majd egy kiugró a kapaszkodásra/mászásra, mellette pedig egy kötél a plusz kapaszkodáshoz. Ez nem teljesen a földről indul, kb. 12 rönknyi a dolog.

Ha feljut a mászókán a toronyba, lehetőleg legyen valami kapaszkodási lehetőség (fogantyú), ezt én sokszor hiányolom, mert azért megkönnyítené a felmászást, főleg a vaskosabb/rönkösebb feljutási eszközöknél.

2013. ápr. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi csúszdánk kb. 150 centi magasságban indul. A lányom tavaly másfél évesen is egyedül csúszott rajta.

Mondjuk neki a kötél mászóka nem jön be, nem is tud rajta mászni.

Én most olyat csináltatok, ami 3 vekonyabb farönk, köztük guniabroncsok vannak, azokon tud felmászni. Ha megtalálom a képet, majd linkelem is.

2013. ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-2és fél évesen már fel tudnak mászni a kötéllétrán - ha jók a távolságok és van fent valami, amit ők is elérnek és meg tudnak kapaszkodni, hogy felhúzzák magukat az emeletre.

Csúszdának szerintem is olyan 130-140 centis az, ami élvezhető - már nem "babacsúszda" -, de még biztonságos esetleg távolabb álló felnőtt esetén is... A végénél tényleg érdemes figyelni a magasságra, hogy ülve érkezzen meg - ne akadjon vissza a sarka, de ne is huppanjon nagyot a fenekére vagy amit úgy is kipróbálnak, fejjel előre.

2013. ápr. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amint tudott járni, már mászott is fel a kötéllétrán mindkét gyerekem, vagyis 1-1,5 évesen.

2 évesen már simán lecsúsztak a 3 m magas csúszdáról is.

2013. ápr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi! Az a rönkös mászóka nagyon tetszik, azt is bevesszük e tervbe. :)
2013. ápr. 29. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!