Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 8,5 éves örökbefogadott...

8,5 éves örökbefogadott kisfiam akinek a hugom hosszas kérlelésre megmutatta a neten a vér szerinti anyukáját titokban írt a Facebook-on neki hogyan reagálnátok erre?

Figyelt kérdés

Újszülöttkorában,nyílt örökbefogadással került hozzánk a fiunk ,nagyon jó gyerek.

Azt írta,hogy szeretné megismerni őt.


2013. ápr. 29. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Először is jól leszúrnám a hugomat, semmi joga nem volt ehhez, akárhogy kérleli a fiad.

Írnék a nőnek, hogy tudtodon kívül történt a dolog, és nyilatkozzon, mik a szándékai.

A kisfiúval pedig sokszor és sokat beszélgetnék, azért ő még nagyon kicsi akkor is, ha kezdetektől tudta, nem a vér szerinti szülei vagytok.

2013. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kb ezelőtt fél évvel még egyáltalán nem érdekelte a vér szerinti anyukája,új keletű,hogy nagyon érdeklődni kezdett és azt mondta a hugomnak,hogy csak megnézni szeretné,de aztán mégis írt neki.
2013. ápr. 29. 15:54
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Tesómmal kiszúrnék...


A kisfiú az tudta gondolom, hogy nem a sajétotok. Én azt tenném, hogy ha már ilyen helyzet lenne, hogy megkérdem az anyát, hogy megakarja e ismerni ha igen akkor bemutatnám egymásnak őket. De előtte megbeszélném a gyerekkel mert biztos millió meg egy kérdése van attól, hogy ha nem is mondja.

2013. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Hát....

Szomorú lennék, csalódot és mérges a tesómra. De tudnám, hogy szeretem a fiam és joga van tudni, hogy ki az igazi anyukája.

Elbeszélgetnék a hugommal, hogy máskor ne intézkedjen a hátam mögöt és valószínűleg kiabálnék vele, hogy ehez semmi köze. Nem lenne értelme kiabálni, de biztos nem tudnám megállni...

Elbeszélgetnék a kisfiammal, hogy ha szeretné találkozhat Katival, mert az ő hasából jött ide hozzánk. Elmondanám, hogy mindig is én maradok az igazi anyukája és szeretem.

Beszélnék a nővel, hogy ha akar, találkozhat a kisfiammal, de nem szeretném ha anyának hívná és kettesben lennének. Lehet, hogy csúnya ilyet mondani, de szerintem az elején le kell fektetni a szabályokat. Hallotam vmi olyasmit, hogy jogilag nem a legjobb ha a gyámhivatalt(?) megkerülve veszitek föl a kapcsolatot.

Egyébként ha megkérdezhetem mióta tudja a kisfiad, hogy örökbefogadták? Hogy reagálta le amikor " beszéltek" a biológiai anyjával? Voltak valami feltételei az örökbeadáskor? Ha nem, akkor nem biztos, hogy találkoznotok kell, de a fiad érdekében talán kéne. Én csak akkor engedném meg, ha tudom, hogy nem egy alkoholista, veszélyes nő, a találkozádoknál én is ott vagyok és nem lesz ilyen havonta, max 4-5 havonta...

2013. ápr. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Újat nem tudok mondani. Hugit elővenném de durván mert semmi köze nincs a témához ez csak rád a gyerekedre meg a vér szerinti anyukára tartozik.

A fiam szemszögéből nyilván nem tiltanám nem akadályoznám meg, felvenném a kapcsolatot a vér szerinti szülővel és támogatnám ha szeretnének kapcsolatot létesíteni-tartani. Persze nem forszíroznám (tehát nem szorgalmaznám hogy menjél kisfiam hívd fel xy-t) de útjukba sem állnék mert annak nincs jó vége sose.

Közben magamban kicsit szomorkodnék hogy már most ennyire érdeklődik a vérszerinti szülő iránt mert én is úgy gondolom és úgy gondoltam hogy ez csak később kezdi érdekelni jobban őket úgy kiskamasz-kamasz kor táján...

2013. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
8,5 éves gyerek még nagyon kicsi az ilyesmihez és ez a dolog a hugodtól rád/rátok nézve nagyon megalázó és aljas húzás volt. A hugod talán még gyerek vagy mi? Egy felnőttnek lehetne annyi esze hogy nem tesz ilyet, én nem csodálom hogy ki vagy akadva. Ezek után nem hiszem hogy valaha is hagynám hogy kettesben maradjon a gyerekemmel a testvérem. A férjed/párod mit szólt ehhez? Amúgy meg ez a facebook az emberiség megrontója
2013. ápr. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!