Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 gyerekesek! VAn aki titokban...

3 gyerekesek! VAn aki titokban azért megy bele a 3. gyerekbe mert fél visszamenni az "életbe" dolgozni? Persze nem csak ezért, de ez is benne van?

Figyelt kérdés
Most jött fel a 3. gyerek témája és bevallom félek visszamenni dolgozni, félek h már nem tudok helyt állni. ti hogy vagytok ezzel?
2013. jan. 28. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik barátnőmnek 3 gyereke van.Dolgozni nem is akart,előre eltervezte,hogy így fogja megoldani.Viszont már a 3. is cseperedik és úgy hozta a sors,hogy most dolgoznia kell.

Csak akkor vállald a harmadikat,ha nem csak a munkától tartasz,hanem magát a babát is akarjátok.

2013. jan. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak 1 van, valószínűleg nem is lesz 3.

De megértelek, sok év eltelt úgy, hogy gyakorlatilag elzárva kellett élni, tevékenykedni, és igazán nem kellett a tevékenységed nagyközönség előtt végezni és értékeltetni. Semmi gond nem lenne pedig, hagyni kell időt, hogy visszarázódj a munkába és a társas munkahelyi közegbe, ahogy annak is kellett kis idő, hogy az anyaságba belerázódj. Ha ezt nem kapod meg és első perctől fogva csak elvárás van feléd, az a gáz.

További gyereket én emiatt biztos nem vállalnék be, csakis azért, mert szeretnék, egyébként el kell fogadni a külvilág kihívásait. Gyerekek neveléséhez képest egyik sem lehet teljesíthetetlen, mert annál komplexebb feladat nincs!

Ha anyagilag úgy állnánk, hogy megengedhetünk még egy 3. gyereket, aki nagyon szeretnénk, akkor minden további nélkül, de nekem akkor is igényem lenne valami extra feladatra, ami nem háztartás, nem otthoni, nem a gyerekekkel kapcsolatos, hanem bármi más, amitől én egy kicsit még én maradok.

Példának, itt a kicsi babám, 6 hetes kora óta visszavettem kevéskét a munkámból, éjjelente csinálom, vagy amikor alszik, és akkor, ha van munka, de nem csak a pénz miatt. Amiatt is fontos és már a születése előtt tudtuk, hogy így lesz, mert egy fizetés kevés. De szükségem is van rá, hogy ne csak egy "személyiség" legyek, ne veszítsem el az eredeti önmagam sem. Nekem ez kicsit hobbi is, szerencsére.

Ha attól félsz, hogy nem tudsz helytállni, gondolj arra is, hogy az is hibázik, aki csak a munkájának él.

2013. jan. 28. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Én személyesen ismerek ilyet.

Büdös neki a munka konkrétan és bevallottan.

Évekig ide-oda verődött, egy-két hónapnál többet egy évben nem dolgozott, aztán nagy muszájból mégis valahol elkezdett dolgozni.

Gyorson fogott egy palimadarat (nincs rá jobb szó, sajnos), szült neki egy gyereket, majd még egyet, aztán már megvan a harmadik is.

Egy 28 nm-es, lepukkant lakásban élnek öten, és szerintem igényük sincs többre.

2013. jan. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó a szívemből szólt, abszolút egyet értek vele.


És arra is gondolj, hogy egyszer a 3. pici lesz 2-3 éves, mikor vissza kell menni, vagy akkor jön a 4. gyerkőc?

És újabb 3-4 év kihagyás az még nagyobb feladat elé állítana.


Én most már a szabimat töltöm a második gyerkőc után, elvileg 1-1.5 hónap múlva megyek melózni, hát érdekes érzés, de várom is. És ráadásul olyan helyre megyek, ahol azóta minden megváltozott már látom előre, hogy 6 íróasztalnyi új törvény fog várni, amin át kell rágnom magam, arról már nem is beszélve, hogy teljesen lecserélődtek az emberek, szinte senkit nem ismerek, a főnökeim is újak lesznek.


Nálunk is szóba jött a 3. gyerek, de én mondtam megállj, azét, amit már leírtam, 3-4 év múlva még nehezebb lesz. Mondtam, hogy lehet majd esetleg még egy, nem zárkózom el előle, de csak azért, hogy a homokba dugjam a fejem és elbújjak a világ elől, azért nem.


És nyilván aki 3. babát vállal, az akarja is, nem csak azért jön az a pici, hogy otthon maradhasson anya még pár évet, de ha ilyen felmerül én azért erősen elgondolkoznék rajta, hogy akarom-e igazán azt a babát.

2013. jan. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Bocs közbe írtak, szóval a kettessel értek teljesen egyet!
2013. jan. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

"Gyerekek neveléséhez képest egyik sem lehet teljesíthetetlen, mert annál komplexebb feladat nincs! "


Ez így van ,semmivel sem tartom nehezebbnek az életemet most,hogy visszamentem dolgozni a 6 és 2 éves gyermekem mellett mint például amikor itthon voltam az újszülöttel és a 4 évessel (nem járt oviba),az is igaz,hogy szerencsére van nagyszülői segtíségem .

De amikor itthon voltam sokkal kötöttebnek éreztem magamat,mindig minden rám hárult ,ritkán tudtam egy kicsit kikapcsolódni .

Bevallom őszintén most ha a gyerekek oviba,bölcsibe vannak én a szabadnapjaimon könnyedén és simán megoldok ,elintézek mindent,nem viszem őket például hivatalokba ,vagy orvoshoz ha nekem kell mennem .

Szóval bizonyos tekintetben nehezebbnek érezném a helyzetemet 3 gyerekkel itthon .

Sokat veszítettem az önbizalmamból az itthonlét ideje alatt,mert bár egész nap meg nem álltam mégsem éreztem magamat eléggé hasznosnak,féltem a munkába visszatéréstől.

Szerencsére jól alakult minden ,szépen visszaszoktam a munkahelyemre kialakultak itthon a napjaink .


Van olyan ismerősöm aki elmondta ,hogy ő azért is vállal harmadik babát,hogy itthon maradhasson a legkisebb gyerek 7 éves koráig ,becsülöm ,tisztelem őt azért ,hogy bár tudja mivel jár két gyerek ,de még lelkesen vállalja a harmadikat is .


Csak te és a párod tudjátok eldönteni,hogy számotokra mi a legjobb döntés,hogy jöhet e a harmadik babátok ,ti fogjátok felnevelni,senki nem szólhat bele ,hogy miképp döntötök .

2013. jan. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is még csak egy gyerek van, de szeretnék még egyet és ha úgy hozza a sors, egy harmadikat és ennyi! Én is hamarosan visszamegyek, vegyes érzésekkel, mert nekem is szinte mindenki új lesz, mert lecserélődtek a munkatársak! De várom már! :-)

Azért remélem aki babát terez nem azért teszi, hogy ne kelljen dolgoznia, mert az már régen rossz! :-(

2013. jan. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%

Hát nekem a 6. gyerek után kell majd visszamennem dolgozni, az sem lesz egyszerű. Igaz, még csak terhes vagyok a 6. - kal, de nem szeretném megvárni a 2 évet vale, ha sikerül majd megoldanunk, hogy legyen hova helyezni. 6 éve vagyok jelenleg itthon (nem sokkal több idő, mint egy kétgyerekesnek), de én is attól félek, hogy fogok lépést tartani a változásokkal, hogy fognak befogadni az új munkatársak (fizikai munka)

Eszembe sem volt időhúzásként szülni, egyszer úgyis eljön az ideje a visszamenetelnek.

2013. jan. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

De jó h ilyen sokan írtatok! nagyon köszi a sok választ!

Azért azt leírom h nem arról van szó, h büdös a munka, és persze csak akkor vállalnám be a 3.at, ha tényleg akarom. na de a kicsi még csak most volt 2 éves, szóval van még egy kis időm gondolkodni. meg anyagilag sincs gondunk, és bőven elférne még a házban 3. gyerek is.

várom még a véleményeket!

2013. jan. 28. 12:51
 10/12 anonim ***** válasza:

6 het mulva szuletik meg a harmadik gyerekem, a tervek szerint akkor megyek vissza, amikor o ket eves lesz. 3 eve vagyok itthon, igy osszesen 5 evre esek ki a munkabol. Alig varom, hogy megint dolgozhassak majd, nekem nagyon hianyzik a szellemi tevekenyseg es mkndjuk jol is kerestem. Nekem mar ez is kicsit sok itthon, de azt latom, hogy a gyerekeknek nagyon jo, hogy nem kell oket kiran bolcsibe adni, ugyhogy maradok itthon meg :-)

Nagyon sajnalom azokat a gyerekeket, akiket csak azert vallanak, hogy az anyuka meg otthon tudjon maradni evekig.

2013. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!