Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Júliusban lesz 3 éves a...

Júliusban lesz 3 éves a kislányom, és egy ideje elkezdett dadogni, kihez kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
Kb. két hete vettem észre, hogy dadog a kislányom,pedig eddig nem volt semmi gond, most viszont nagyon aggódom, mitől lehet ez?
2013. ápr. 30. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

élettani, ne menj sehova és ne piszkáld.

hamar kinövi, túl gyorsan akarja mondani, de még nem tudja, ezért dadog :)

2013. ápr. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja.
2013. ápr. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

És szerintetek mennyi lesz az az idő, amíg azt mondom, hogy "normális" és addig nem kell vele orvoshoz fordulni?Mennyit kellene várni?

2013. ápr. 30. 13:54
 4/6 anonim ***** válasza:
Néhány hónap szerintem belefér. Az én kislányom is így volt, egyik pillanatról a másikra kezdte a dadogást (holott előtte nagyon szépen beszélt) és úgyanígy egyik pillanatról a másikra hagyta el.
2013. ápr. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! Ebből a témából írtam a szakdogámat, csak ott egy 3 éves kisfiú volt az alanyom. Megnyugtalak, mire elkészült a mű, a kisfiú már nem ad dadogott :)

Ahogy írták előttem is, ki fogja nőni, tényleg több közölnivaló van a buksijában, mint amit el bír mondani.

Mondókázzatok vele nagyon sokat, labdázzatok (pattogtatni, közben mondóka) fújjatok szappan buborékot... És ne javísd, ne hívd fel a figyelmét a beszéd problémára, mert akkor átmehet szorongásos dadogásba, és azt nem növi ki olyan könnyen.

2013. ápr. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Kezdek megnyugodni!:-)

És a tanácsokat is köszönöm szépen!

2013. ápr. 30. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!