Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Torokfájásra mit lehet adni...

Torokfájásra mit lehet adni egy majdnem 3 éves gyereknek? Panadolt kapott félkettö körül de most megint elkezdett fájni neki, láza is van 38,5 fok. Más nincs itthon csak panadol, mit tehetnék hogy segitsek rajta?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
nekem a torokfájásra a Tantum verda spré segített neki,nagyon jó,jó izű és fájdalomcsillapító hatása is van,de adhatsz neki,szopogatós tablettát is ha evett már cukrot és csak akkor ha eltudja szopogatni,mert ha csak összerágja akkor fájni fog a gyomra tőle.adhatsz neki mézet,simán kanállal,vagy teába is.a panadol jó lesz ha megint fájni fog neki,legalább a lázát is csillapítsa.
2013. febr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ.
2013. febr. 16. 16:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Méz, mézes hagymatea. Nálunk ezek váltak be. Éppen csinálom én is a hagymateát, mert ugatósan köhög, krákog és épp az elôbb mondta, hogy fáj a torka. Szintén 3 éves.
2013. febr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
én is föztem neki teát sajna méz nincs itthon ugyhogy cima citromos tea. De az is több mint a semmi. Efész délután aludt a láz miatt de most már hálaistennek lement a láza. Este azért még adok neki panadolt.
2013. febr. 16. 17:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Én megmondom őszintén, hogy elvinném ügyeletre és ott majd írnak ki rendes gyulladáscsökkentőt.

Mert az is lehet, hogy nem vírusos, hanem bakteriális fertőzésről van szó, azt meg csak orvos tudja megállapítani és akkor pedig antibiotikum kell.

Amúgy a Panadol nem kifejezetten gyulladáscsökkentő, inkább csak fájdalom és lázcsillapító, de 38,5 fokos láznál lehet az már nem elég. Ilyen esetben nálunk mindig a Nurofent vagy Germicid C kúpot ajánlották, vagy írtak fel Cataflam cseppet, ami torokgyulladásra ezerszer hatásosabb volt, mint a Panadol és a lázat is jobban levitte.

De csak egy tanács volt, hogy vidd ügyeletre.

Amúgy ha nem akarod elvinni, akkor meg adj neki naponta 3-szor a Panadolt, ha kell hűtőfürdő a láz miatt és kamillatea. Az is csökkenti a gyulladást.

2013. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy a cataflam jobb csak az a baj hogy allergiás rá. Egyébként már jol van le ment a láza és már azt mondja hogy nem fáj a torka. Ugyhogy ha hétföig nem mulik el akkor megyünk az orvoshoz.
2013. febr. 16. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!