Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Asztmás kisgyermekednek mi a...

Asztmás kisgyermekednek mi a BNO kódja? Jár utána emelt csp?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 30. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem régen szigorították meg pont az asztmásokra vonatkozó részt, azt hiszem, ha nincsenek kórházi kezelést igénylő rohamai, legalább 1 hónapban egyszer akkor nem jár.


Nekem több féle betegsége van a kisfiamnak, önmagában egyik sem indokolja az emelt családit, nem is kaptuk meg, mégis vannak rendszeresen szedett gyógyszerei(28900 Ft/hó)

plusz havonta ellenőrzik, tőlünk 130 km-re, amire még utiköltség támogatást sem kapunk, mert területen kívüli ellátásra nem jár

2013. ápr. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, tudom hogy most szigorítottak. Sajnos.

Kislányomnak is asztmája van és hörgőszűkülete. A kódjai J4590 és Q3240. Januárig érvényes az emelt csp-re a papírunk, nem tudom utána mi lesz. Neki is több állandó gyógyszere van, és az orvosunk szerint nem is fogja a problémáit kinőni, csak enyhülni fog neki, és majd egyszer tünetmentes lesz. A gyógyszerek mellett szerencsére nem igényel kórházi ellátást.

2013. ápr. 30. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Közgyógy nem szűnik meg attól, hogy az emelt családi igen
2013. ápr. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudtam. DE sajnos mi nem sokra megyünk vele, mert ha alanyi jogon nem kapja meg, akkor szociális alapon nem leszünk rá jogosultak.

Meg azért az emelt csp mellé járó juttatások is jól jönnek.

2013. ápr. 30. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!