Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Két anyanyelvű kicsiknél be...

Két anyanyelvű kicsiknél be lehet hozni a harmadik nyelvet már most? Van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Anyósom amerikai, így férjem kint élt sokáig, anyanyelvi szinten beszéli a magyar mellett az angolt és a spanyolt is. A gyerekeinkhez angolul beszél, míg én magyarul, illetve a környezet is. Oviba is angol nyelvűbe járnak. Most kitalálta, hogy ő átvált spanyolra, angolt úgy is hallanak az oviba, hogy azt is megtanulják (lehet kiköltözünk majd, ott jó ha beszélik a spanyolt). Mielőtt a lényeg kimaradna, 3 és 4 évesek a gyerekek. Magyar-angol természetesen már perfekt, de nem tudom nem e kicsik még egy új nyelvhez. Illetve mennyire jó a férjem ötlete, hogy ő így beszélne hozzájuk. Persze biztos más lesz így tanítani őket, mint amikor babák voltak.
2013. ápr. 30. 14:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kicsik!

4 éves korig kell beiktatni azokat a nyelveket, amiket szeretnétek, hogy anyanyelvi szinten beszéljenek.


Az én lányom 3,5 éves angol-magyar nyelven hallgat mindent. A nap egyik részében angolul beszélek hozzá, a környezet magyar.


Magyarul ért és beszél, angolul inkább csak ért, 2 szavas mondatokat mond. Tanárként csak ennyit tudok érte tenni. Nincs a családban külföldi, sajnos.

2013. ápr. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És nem lenne zavaró, hogy az apjuk most már így beszél hozzájuk?

Persze az jó lenne, ha ezt is megtanulnák, akár kiköltözünk, akár nem, mert az angol már alapnyelv szinte itthon is. Nekem is jót tenne, legalább én is tanulnám egy kicsit:)

2013. ápr. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!