Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek van tapasztalata,...

Akinek van tapasztalata, kérem ossza meg velem. Vegetáriánusok vagyunk és az oviban nem hajlandóak elfogadni a bevitt ételt, mit tehetek?

Figyelt kérdés

Voltam a helyi ÁNTSZ-ben ott mondták hogy nem kell papír, vigyem nyugodtan be az ételt,az ovi elzárkózik. Ellenben hangosan hírdeti,hogy ha a gyerek hoz orvosi igazolást bármilyen allergiáról akkor szerződésük van a kórházzal és bármilyen jellegű étkezést megoldanak.kivéve persze a vegát. hol van a következő lépés?menjek el egy gasztroenterológushoz, vagy a háziorvoshoz? kérjek igazolást? vagy a kórházba ahonnan a kajajön? az őcsoportjában van akikülön ételt kap.

tisztelettel kérem, aki nem ért egyet azzal hogy egy gyerek nem eszik húst,kérem NE írjon, ittmost nem vitát akarok sőt megmagyarázni sem, és meggyőzni sem senkit,köszönöm


2013. ápr. 11. 23:07
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
26%
remélem sikerül megoldanotok, de azt azért elárulod milyen emggyőződésből vagytok vegetáriánusok? Én azt aki undorodik tőle telejsen megértem. Én sem eszek sok húst mert nem szeretem és kevés féle is van amit megeszek, de vega nem vagyok.
2013. ápr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
szívesen leírom,de privátban,mert mint írtam nem akarok emiatt vitát :-)
2013. ápr. 11. 23:18
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Az óvoda üzemeltetője és felelőse a helyi önkormányzat. Hozzájuk kell bemenned, és ha ők engedélyt adnak, azt az óvoda nem bírálhatja felül.
2013. ápr. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
jó ötlet köszi:-)
2013. ápr. 11. 23:24
 5/31 anonim ***** válasza:
49%
Nalunk az oviban ket fele menu van. Husos es vega. Lehet valasztani. Mondjuk mi kulfoldon elunk. Mi nem vagyunk vegak viszont a kisfiam nem eszik meg mindig minden hust. Van hogy ebednel csak a koretet hajlando megenni. Esetleg megirod nekem milyen eteleket fozol a kicsidnek ami taplalo es nem tartalmaz hust? Fozeleket sem eszi meg. Koszi.:)
2013. ápr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%
Ha orvosilag nem indokolt,az óvoda nem köteles figyelembe venni a szülő kérését.Magán ovi az más,ott te vagy a vevő.Te tudod,miért csatázol,de ha ennyire ellenállnak,inkább máshova mennék,ahol ez nem okoz problémát.
2013. ápr. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
44%
Érdekes én úgy tudtam, hogy az étkezés eleve nem is kötelező, csak igényelhető, szóval úgyis odajárhat, ha be se fizeted neki az ebédet, ergo nem kap kaját, akkor a sajátját miért ne adnák oda neki? Szerintem ez amúgy tök mindegy, hogy vega kaja vagy sem, én se szívesen venném, ha a gyerekemnek azt a szart kéne enni, amit fillérekből gazdálkodnak ki, mert hogy az ovi nem hajlandó odaadni neki a rendes, tápláló valóban gondosan elkészített kaját, csak mert otthonról van.
2013. ápr. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
94%

OFFvAlapbol sem milyen hazi keszitesu ételt nem szabadna bevinni óvodába, mert fertőzést okozhat. Lehet lep öntözni, hogy "de nálunk tisztaság van" , a gyerekem anno szalmonellas lett egy ilyen gondolkodású anyuka születésnapi tortaja miatt.

ON Kérdező, a probléma megoldhatatlan, ha csak saját elkepzelesbol vagytok vegetarianusok. Ha orvosi indoka van, akkor a háziorvos, illetve a gyermek szakorvosi ad erről igazolást es az óvoda megrendeli a hús mentes étkezést a gyereknek.

Ha saját elképzelés es a gyerek sem szereti a húst, akkor ott hagyja a tanyerban.....

2013. ápr. 12. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
80%

Off."ott hagyja a tanyerban"

Igen, egy nem vega ezt mondja. De. Sok vega nem eszik abból a tányérból, amivel hús érintkezett, abból az ételből amibe belefőzték, pláne! Aki nem vega ezt elég nehezen érti meg, nincs ezzel gond. Én is csak azóta tudom, amióta egy kert sütögetésen egy lány/akit előtte nem ismertünk, de tudtuk róla hogy vega/rám szólt-szépen-hogy az Ő zöldségeit ne fogjam meg azzal a villával, amivel előtte húst forgattam.


On:Én is az ovi üzemeltetőjét javaslom. Egy próbát mindenképpen megér.Esetleg-ha jó a kapcsolat a gyerekorvossal-írhatna egy papírt, hogy húsmentes étkezés kell a kicsinek.

2013. ápr. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó! Igazad van, de kizártnak tartom, hogy egy 3-5 eves gyerek saját elhatározásból nem enne húst. Szerintem ez a szülők akarata.
2013. ápr. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!