Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság kérdés?

Szobatisztaság kérdés?

Figyelt kérdés

Kislányom már 2,5 éves, de még eddig nem jött össze a bilire szoktatás, akárhogy is próbáltam.

Amióta bejött a jó idő, kb. két hete folyamatosan pelus nélkül vagyunk otthon, de még egyszer sem sikerült a bilibe semmit sem csinálni. Ráül szépen, ücsörög egy darabig, majd megy tovább. Azután spontán bepisil játék közben, előre nem jelzi, csak utólag közli, hogy bepisiltem.

Úgy érzem, el vagyunk késve, szeptembertől óvodába megy, mi lesz így?

Nem tudom, ha ennyire nem érett még rá, mit tegyek? Folytassuk a próbálkozást, vagy hagyjam, és várjunk még néhány hetet, hónapot? Van olyan gyerek, aki nem lesz szobatiszta 3 éves korára?

Egyébként minden téren nagyon fejlett, értelmes, folyékonyan beszél, kérdez, és tisztában van azzal is, mit kellene a bilibe csinálni, mondja is mindig, hát ez nem sikerül. Szerintetek mit tegyünk?



2013. máj. 2. 14:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eddig két lányom lett szobatiszta. Én sosem csináltam azt, hogy pelus nélkül hagytam őket napokig úgy, hogy a bilibe nem ment sosem.

Én úgy kezdtem mindig, hogy pelusban voltak, és "szólni kellett". Ha szóltak, akkor irány a bili, le a pelus, próbálkozás után meg vissza, ha sikerült, ha nem.


Szerintem ő most már elég nagy ahhoz, hogy megbeszéld vele egy nyugodt pillanatban a dolgot.


Én ezt mondanám (tehát most ebben a szituban, mert nálunk máshogy volt, de ez nem baj):

xy-kám! Megpróbáltuk a bugyizást, de most ez még nem sikerül. Ez nem baj, ezt mindenkinek meg kell tanulni egyszer (anya is megtanulta mikor kicsi volt)csak mivel anya nem tud ennyit takarítani meg mosni, ezért most visszavesszük a pelust. Csináljuk úgy, hogy ha érzed hogy kell, akkor szólsz és ráülünk a bilire. (Esetleg megkérdezném tőle, hogy nem szeretne-e wc szűkítővel a wc-be, mint anya stb., mert van olyan gyerek, akinek az jön be jobban).

Először is: Te tudatosítsd, hogy ez egy-két nap alatt bekattanhat neki és őszig simán megvan. Nem szabad hogy Te feszült legyél, mert a gyerekek ezt nagyon megérzik, és akkor oda az egész, mert akár épp emiatt a feszültség miatt nem akar majd próbálkozni. Szóval lazulj le. :o)

Aztán nagyon fontos, hogy érezze, hogy támogatod. Mondd neki, hogy ügyes kislány ő, és hamar meg fogja tanulni. Bízz benne! Figyeld meg, hogy ha most nem lovagoltok a témán (a bilit azért hagyd elől jól látható helyen!), akkor egy két héten belül maga fogja akarni, de lehet hogy hamarabb is.


Kitartás és türelem. A nyár meghozza majd az eredményt!

2013. máj. 2. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Húúúú, igazad van, csak félreérthető, amit írtam. Szóval pelus nélkül van otthon a szobában, amikor játszik, de alváshoz, meg ha elmegyünk valahova, természetesen ráadom a pelenkát, csak otthon játék közben próbálkozunk még. De nem szól, nem jelez, én is úgy képzeltem, akkor kell elkezdeni a próbálkozást, ha már ő maga is jelez dolgokat, de sajnos nem így van. Látszólag nem is nagyon érdekli, ha bepisil, az se nagyon zavarja, hogy pisis lett a nadrágja, az a furi.
2013. máj. 2. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, erre céloztam, én ráadnám teljesen.

Beszélni kell róla, hogy tudja, mit vársz tőle, de ugyanakkor nem szabad hogy nyomás legyen rajta.


Nem ismerlek titeket, ezért nehéz ehhez már hozzá szólni, de néha a gyerekek felvesznek egy ilyen "nem törődöm hozzáállást", amikor úgy érzik, úgysem tudnak megfelelni az elvárásnak. De lehet hogy Nálatok erről nincsen szó, nem tudom milyen a légkör a dologgal kapcsolatban, de amit írsz hogy okos és értelmes, egy kicsit erre enged következtetni, hogy sok lehet az elvárás egyéb téren (is).

2013. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, van olyan gyerek aki nem lesz szobatiszta 3 éves korára. Mi vagyunk az élő példa. Most töltötte a lányom a 3-at. Én se adok rá pelenkát napközben, sokáig nem pisil be (vissza tudja tartani), de a bilibe még egyszer se sikerült, pedig minden nap sokat bilizünk, még akkor se engedi bele ha nagyon kell neki. Hát a kaka meg még nehezebb, mert amúgy is szorulásos és nehezen megy neki, szóval nem tudom mi lesz, szeptemberben mi is kezdenénk az ovit. Lehet hogy el kell vinnem pszichológushoz.
2013. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisfiam múlt héten töltötte a hármat. Én is úgy voltam vele, hogy értelmes, okos kisfiú, majd ha megérett a dologra, akkor úgyis szólni fog. Elég sokat mondogattuk neki, hogy szóljon, ha pisilnie, kakilnia kell. Próbálkoztam én is, hogy levettem a pelenkáját itthonra, de csak pár napig bírtam a folyamatos takarítást, mosást, egyszer sem szólt, csak utólag. Viszont 2 hónapja elkezdett szólni, amikor kakilnia kellett és ment is szépen a wc-re, viszont a pisi továbbra is a pelenkába ment. Két hete viszont már a kakinál sem szólt, újra bekakilt a pelenkába. Na, itt lett elegem. Levettem a pelenkát róla és csak alváshoz adtam rá. Majdnem két hétig nem szólt, bepisilt, bekakilt. Őt sem zavarta a pisis nadrág. Viszont 3 napja nem pisilt, kakilt be! Alváshoz kap még pelenkát, de nem pisil be még éjjel sem. Remélem ez már így marad!

Az én fiam szerintem lusta volt, ha nem veszem le a pelenkát még 5 évesen is pelenkás lett volna.

A kislányod lehet, hogy még nem érett rá. Talán várnod kéne még egy kicsit.

2013. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!