Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 19 hónaposan még korai szobati...

19 hónaposan még korai szobatisztaságra nevelni? Ti mikor kezdtétek? Mikorra lett sikeres a "projekt"?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 29. 10:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mi úgy kezdtük.

sikerült elég hamar. A nappali szobatisztaság kb 2 hét volt. az éjjeli 1-2 hónap talán...

A nagy wc-nél kaptam el először a fiamat és tettem wc-re szóltam neki hogy szóljon ha kell (dehogy szolt) de tudtam hogy reggeli után 20 perc körül indul be a gyomra... gyorsan wc-re raktam és ment is a dolog, utána 2-3 napig már ő szólt hogy kaka, aztán már pisivel is mentünk mindig... volt baleset, de az meg belefér és olyan nincs hogy lekapod a pelust és szobtiszta a gyerek...

Az éjszakai meg, úgy kezdődik, hogy gumilepedő... ne legyen tiszta pisi minden ha iszik rögtön vinni pisilni, bili a szobában volt aztán mikor tudtuk már hogy nem lesz gond többé az az volt mikor úgy keltünk hogy köztünk volt a fiúnk és a bili telepisilve

2013. ápr. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nevelni nem lehet. "Agyban", pszihésen kell érettnek lenni ahhoz, hogy szobatisztává váljon a kicsi.

Jelzi ha pisilni, kakilni kell? Vissza tudja tartani, ha éppen úgy alakul?

Szerintem 19 hónaposan még korai, de persze Te ismered Őt.

2013. ápr. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

Én nem tudom miért mondják hogy korai meg agyban dől el.

Én januári vagyok, következő májusban anyám már nevelt. és nyár közepén már nem mosott pelust... Nővérem februári és ő is következő nyáron (én pár hónapos voltam akkor) ő is szobatiszta volt. Anyumat nagyanyám 9 hónapos korára lenevelte, mert dolgozni akart és a dédimék így vállalták...

Az én fiam nem volt 2 éves és sikerült... Éjjelre is. Én utálom a szagokat nem gondolom, hogy egy 2és fél évesnek a fenekéről még vakargatni kéne a ...

Szerintem sikerülhet... Én fiam se szólt csak leguggolt vagy elbújt... Amikor láttam, hogy indul a sarokba bújni vagy guggolna akkor már felkaptam és vittem is... Addig ültünk a wc-n míg nem produkált ha 5 perctől több volt levettem és megvártam míg megint elindult a sarokba.

2013. ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

A szobatisztaság érés kérdése. Elkezdheted de már 3 hónaposan is, de nem fogsz sikerrel járni...

Hagyd, hogy megérjen rá.

Persze segíteni lehet, de erőltetni nem.

Mindkét lányom már 8 hós korától biliztettem, így nekik nem volt újdonság mésfél évesen. Szobatiszta lett mindkettő 2 éves korára.

2013. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ha kakil, elbújik, de mindig letagadja, hogy épp akció közben van, holott látszik, hogy nyom :) Nem akarnám rá erőltetni, de mivel útálja a pelust, nem tűnt rossz ötletnek. Pisit nem jelez.
2013. ápr. 29. 12:35
 6/14 anonim ***** válasza:

19 hónaposan már előfordult néha, hogy bilibe kakilt, élesben 2 évesen kezdtük, majdnem 3 éves korára lett nappalra szobatiszta. A kaki terén viszont visszafejlődött, az csak pelusba megy még mindig, és az ágytisztaság is messze van még.

Azóta is sokat agyalok rajta, hogy mi volt a baj, hogy egy év elteltével még mindig itt tartunk. Túl korán kezdtük? Vagy túl későn? Két barátnőm is van, akiknek a 3 évesük még 100 százalékosan pelusos, el sem kezdték, mert várják, hogy megérjen, én azért örülök, hogy már nem itt tartunk. Á, nem tudom.

2013. ápr. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Honnan tudjatok hogy megert ra? :) megmondja? Megmutatja vagy mi? ha mindenki megkerdezi a szuleit rajovunk hogy nagyon ritka volt a 2 eveseknek meg mostak es foztek a pelust 3 eveseknek foleg... Mi baja lesz a gyereknek ha en masfel eves koraban eldontom hogy na ennyi a pelus 2 csomag van amit utazashoz es ejszakara hasznalunk el. Mire az elfogy szobatiszta kell hog legyen... En eldontottem es sikerult. Nem hiszem hogy mi huszon harminc es negyvenevesek annyival korabban ertunk volna... Olvastam azt is hogy hormon fuggo... Akkor a mi gyerekkorunkban miert sikerult? Ott nem dolgoztak hormonok biztos... Kicsit tul lett misztifikalva a gyerek neveles minden resze a bilizes is... Majd engedelyt kerek a masfelevestol lassan hogy megszidhassam ha műti a konektort, vagy nyolcvanadszor is elvesz valamit ami tilos...

En ezt sose fogom megerteni. Pontozzatok le de szerintem ez csak a kenyelemrol szol.. Egy 3 evesnek megmagyarazni valamit konnyebb mint egy masfel evesnek. Az en fiam sokszor bepisilt de a pisis ruhat rajta hagytam mig eszre nem vettem hogy nagyon zavarja es akkor vettem le rola mindent es megmondtam hogy.mit csinalt es hogy ezt a wcbe kell. Szolni meg nem birt csak a labam utogette hogy ehh ehh mikor raneztem meg mutatta hogy a kukaca vagy a feneke...

Itt tettem fel en is kerdest hogy kezdjem a bilizest vagy 20 valaszt kaptam hogy.sehogy mert nem beszel es nem mutatja nem jegyzi meg csak elbujik es igy ugyse sikerul... Ha mindenkinek pelust kene mosni es nem lennenek ezek az eldobhatoak+ popsitorlok akkor nem hiszem hogy mindenki ezen a velemenyen lenne hogy majd mikor megerik... En masfelevesen ugy dontottem hogy itt a vege. Nem volt egyszeru mert figyelni kellett elso napokban felorankent kerdeztem higy pisilunk-e aztan legkesobb orankent vittem. Telefon is bevolt allitva el ne felejtsem... Nem volt osszesen 2 honap mire ejjelre is szarazon kelt...

2013. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%
A masik kerfesem: ha az en szobatisztasagra "eroltetesem" kart okozna ( mert ezt hormonok szabalyozzak es erre meg kell erni... Sose fogom fel ezt) annak milyen kovetkezmenyei lehetnenek? Mert annak a mi korosztalyunkban boven-boven kellett volna jelentkeznie.
2013. ápr. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Kedves Utolsó!

Én 1 évesen lettem "szobatiszta". Kiderült, hogy ez annyit jelentett, hogy nyugodt kislány lévén órákat képes voltam elüldögélni a bilin, így aztán még jó, hogy a produktum oda ment, és nem a pelenkába. És a legtöbb esetben erről van szó, amikor 1-1,5 évesen már szobatiszta gyerekekről hallunk. Az öcsémmel ezt nem lehetett megcsinálni, ő bőven elmúlt 2, amikor szobatiszta lett. Anyósom elmondása alapján mindkét fia 2,5 volt.

Ja, 20 éves koromig komolyan szorulásos voltam, és emlékszem, milyen szörnyű volt gyerekként addig ülni a bilin, amíg nem volt siker. Most a szüleim elővették a régi bilimet a kisfiamnak, és amikor először megláttam, komolyan rosszul lettem. Nem biztos, hogy megérte.

Ja, és nem voltak ők rossz szülők, nem is gondolták, hogy lehetne ezt máshogy, mindenki így csinálta.

2013. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
61%

És még annyit, hogy abban is biztos vagyok, hogy a legtöbben a saját gyerekkori rossz élményeik miatt esnek át a ló túloldalára. Az egyik barátnőm, aki még mindig nem kezdte el a 3 éves kisfiával, azért nem meri, mert neki konkrétan félelmei vannak a vécétől (nem részletezte, hogy ez mit jelent, egyszer beszélgettünk róla), pedig anyukája milyen büszke rá, hogy addig nem állhatott fel, amíg nem volt eredmény...

Az igaz, hogy nem kéne 3 éves korig vagy azon túl is várni, de sokan ezt azért csinálják, mert nem szeretnék annak kitenni a gyerekeiket, amit ők éltek át annak idején.

Engem is cseszegetnek, hogy miért hagyom, hogy a 3 évesen még pelenkába kakiljon, egyszerűen nem adom rá, és majd pár nap alatt megszokja. Én meg azt mondom, hogy ezt NEM, majd a maga tempójában, és akkor talán nem fogja minden táborozását tönkretenni, hogy nem meri a nyilvános vécébe végezni a nagydolgát.

2013. ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!