Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az apuka mennyire szól bele a...

Az apuka mennyire szól bele a bölcsi vagy ovi választásba?

Figyelt kérdés

Egyértelmű, hogy megbeszélik a szülők, de ha más a véleménye az apának, a végsőkig kitart és még veszekszik is?

Hozzátenném, hogy olyan apák érdekelnének, akiknek esélyük sincs hozni-vinni. Na, jó egy évben 2-3 alkalommal. :)


2013. máj. 3. 08:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem szólt bele, mivel én vagyok itthon, nekem volt több időm körbejárni a kérdést illetve elmenni a bölcsit, ovit megnézni személyesen is pl. a nyílt napon (a gyerekkel). Nálunk is én viszem illetve hozom a kicsit, tehát egyértelmű, hogy hozzám kell jobban igazodni a választáskor.
2013. máj. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megbeszéltük a bölcsit és az ovit is (jövőre megy oviba). Általában egyezik a véleményünk, közös pontok vannak amiben egyezni kell:

- közel legyen a lakhelyünkhöz

- jól felszerelt, jó szakemberek

- ne legyen sok "barna bőrű" gyerek


Ennek a háromnak stimmelnie kell. Amúgy ha nem jutunk dűlőre férjem engedi, hogy én döntsek, mert én azért más szemmel nézem és jobban tudom mire van szüksége egy gyermeknek. Amúgy férjem viszi reggel én hozom délután. Férjem autóval jár, én nem, így neki mindegy, hogy milyen messze van, így az a fontos, hogy nekem legyen közel (főleg, hogy van egy 7 hónapos kisöcsi is, akit vinnem kell magammal, hóban, szélben, esőben).

2013. máj. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát bölcsibe oda mentünk, ahová a hivatalos szerv beosztott minket - ebbe egyikünknek sem volt beleszólása. (Oviba egyháziba megy - ezt megbeszéltük közösen.)
2013. máj. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kistesó miatt a közel 4 éves az idén se megy állami oviba. Ezt már jelentkezés előtt tudtuk, hogy val.szeg nem fogják felvenni. Már akkor megbeszéltük a férjemmel, hogy kell a gyereknek ennyi idősen valami, körbejártam a témát, elmentünk a gyerekekkel magánovit nézni, ki is választottunk egyet. Ő fogja vinni reggel, ebéd után én megyek majd érte gyalog. Olyan kellett, ami nem a világvége, és szívesen ott is hagyom a gyereket.

Amúgy minden döntésben benne van, megbeszéljük, az én férjem anyalelkű apa. És nem veszekszünk.

2013. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem fontos az ő véleménye is, hiszen neki is biztonságban, jó helyen kell éreznie a gyerkőcöt. És ez szerintem csak úgy mehet, ha ő is eljön a nyílt napra, ő is részt vesz a döntésben. Mi ugyanazt az ovit találtuk szimpinek, így szerencsés vagyok. Ennek szerintem egyébként is közös döntésnek kell lennie.
2013. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztük a körzetes ovit, mindketten úgy gondoltuk, hogy oda nem. Ő az azon a lakótelepen lévő ovit szerette volna, ahol felnőtt. Mivel jókat hallottunk róla, így azt és egy másikat jelölünk meg, ahová az unokaöcsik jártak. Az volt fontos, hogy útba essen és szimpatikus legyen az ovi és az ovónők is. Én fogom reggel vinni és apa hozza el majd 3-kor.
2013. máj. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Rám nem vonatkozik a kérdésed, mertrendszeresen „apuka” viszi reggel a gyereket, de eszembe jutott, hogy az ismeretségi körünkben két családról is tudok, akiknél ez a kérdés komoly gondot okozott. Mondjuk mindkét esetben az „alternatív” vs „sima” óvoda/iskola kérdése volt a sarkalatos pont, amiben nem értettek egyet. Szerintem nagyon fontos ebben dűlőre jutni, az egyik családban konkrétan odáig fajult a helyzet, hogy az apa írt a választott intézménynek, hogy nem járul hozzá, hogy odajárjon a gyereke (míg az anya azt szerette volna).

Számomra ebben az a furcsa igazán, hogy két ember, ha együtt él, és feltételezem szeretik egymást, nem hiszem el, hogy ne tudnának egy mindkettejük számára elfogadható megoldást találni…

2013. máj. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!