Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam nagyon ragaszko...

3 éves kisfiam nagyon ragaszkodik bizonyos dolgokhoz. Hogyan értethetném meg vele, hogy nem mindíg választhat?

Figyelt kérdés

Pl. a buszon csak egy bizonyos ülésen szeret ülni, ha az foglalt elkeseredik. A játszótéren csak egy hitába hajlandó beleülni, ha valaki más használja, akkor inkább nem hintázik egyáltalán.Az esti mesét csak én olvashatom neki, az apja nem. És még hosszasan sorolhatnám...

Mit tanácsoltok? Azzal már próbálkoztam, hogy elmagyarázom neki, miért nem viselkedhet így, sokszor meg is ígéri, hogy nem fog válogatni, de aztán mégis az lesz a vége.

Bármilyen tippet, ötletet szívesen fogadok, annak is örülnék, ha valaki ezzel kapcsolatos irodalmat tudna ajánlani.


2013. máj. 3. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ezt csinálta egy darabig 2 éves kora körül, elkezdtünk TSMT-zni és már sokat enyhültek ezek az autisztikus tünetei.

Most 2 és fél éves.

A korai fejlesztőben megjegyezték, hogy voltak korszakai, de mivel oldódtak a tünetei, irányítható lett, szerepjátékozik, sokat beszél, tart szemkontaktust, tud vígasztalni stb. ezért azt mondták, hogy nincs ok az aggodalomra, nem látják autista gyanúsnak (már).

Szóval én a TSMT-t javasolnám, lehet, hogy a kisfiadnál is idegrendszeri éretlenség okozza a problémát.

Mi a BHRG Alapítványhoz járunk!

2013. máj. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

autizmusra keress rá, az autizmusban szenvedőknél is általában nagy a ragaszkodás bizonyos dolgokhoz, szokásokhoz, ezeknél az irodalmaknál sok hasznos tippet írnak!

de ha elmész egy gyerekpszichológushoz (akár nevtanba) ők is sok tippet tudnak adni, bár ez inkább olyan, hogy vagy kinövi, vagy...

2013. máj. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Enyém nem autista, de ragaszkodó és rugalmatlan. Vannak ilyen embertípusok. Például én is és nem vagyok autista. Szóval nem kell egyből a rosszra gondolni.

Idővel majd lejjebb ad az igényeiből, ahogy nő és rájön, hogy nem világvége, ha nem oda ül a buszon.

4,5 éves a gyerekem, néha már hajlandó a kanapé szélére is ülni (ragaszkodik a közepéhez). Sok ilyen dolga van, ettől ő egészséges. Szerintem ezt látja rajtunk is, mi is ilyen kockák vagyunk a férjemmel.

Nem tőletek látja ezt esetleg, nem lehet, hogy ti is rugalmatlanok és kockák vagytok?

2013. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem kimondottan autizmusra utal. Az én kisfiam is szereti a már kipróbált, jól bevált, "kitaposott" utakat, nem szereti a kiszámíthatatlan dolgokat, stb. Ez a jelleméből fakad, valahol magamat is látom benne ebben a dologban, én is nehezen váltok, szívesen ragaszkodom az új dolgokhoz. Ne aggódj, érzékeny a gyermeked bizonyos dolgokra, ezt szerintem ne akard erőszakkal kiölni belőle.
2013. máj. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elírtam: szívesen ragaszkodom a régi dolgokhoz.
2013. máj. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdemes megvizsgáltatni, mert valóban autistának tűnik a leírtak alapján.
2013. máj. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!