Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak/hogyan fegyelmez...

Mit csináljak/hogyan fegyelmezzem a borzalmas akaratos lányomat? Nem tudom neki elmagyarázni hogy bizonyos dolgokhoz még kicsi!

Figyelt kérdés

Kész vagyok! Minden nap ugyan az a sztori. A kislányommal kimegyünk sétálunk játszótér stb.

A játszóterezés igazi rémálom vele. Állandóan utánozza a nagyokat,mászna oda ahova ők,persze nem tud akkor hisztizik. Kiabál nekem hogy segítsek,ha nemet mondok akkor még jobban visít. Megy utánuk bennem meg sokszor megáll az ütő mikor fogják véletlenül lelökni. Néha az agyvérzés kerülget mikor fél percet nem figyelek rá,és ő olyan helyre mászott ami nekem is meredek! Korához képest nagyon ügyes,sokan csak lesnek miket csinál már! Ma is ment a kb 10éves gyerekek után akik a mászókán kívül mint a majmok lógtak,majd ugortak le a földre 2m-t. Felmászni fel tudott,de ugye nem hagytam neki kívül mászni meg leugrani eszméletlen hisztibe kezdett!:(

Annyira irigylem az olyan anyukákat akik legalább 2percet tudnak a padon ülni,én meg mint akinek baja van csak szaladgálok a gyerek után!:(((



#hiszti #akaratoság
2012. szept. 25. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves?
2012. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Senki nincs akinek hasonló természetű gyereke van???

2,5éves.

2012. szept. 25. 17:49
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy hülyének fogtok tartani. De én hagynám, hogy valami kevésbé veszélyes helyen egy kicsit megüsse magát. Akkor az ijedtségtől biztos nem mászik sehova egy darabig. Ne rohangálj folyton utána, "tanulja meg a maga kárán". Ha állandóan tiltod, csak még jobban akarja majd. A tapasztalatokból lehet tanulni.
2012. szept. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
JELEN! :)) Az én kislányom is hihetetlen akaratos, ő januárban lesz 3. :) Ő is állandóan fel akar mászni a játszótér legmagasabb pontjára, és ha megpróbálom megfékezni, visít. Próbálom nem túlságosan lekorlátozni, így ha tudok, mászok utána, és próbálok vigyázni rá.. az a jó h vastag kavicsréteg van a játszón, így ha esetleg esik is valahonnan, nem üti meg magát. :/ Van egy kedvenc hintája, (de csak az az egyetlenegy amit igazán szeret, a többit ne szereti, pedig van 6), ha abban valaki ül... tejóég. :D Sikít h ő bizony oda akar menni! Most már odáig eljutottunk, hogy meg tudom magyarázni neki többnyire, hogy ott most a kislány/kisfiú hintázik, várunk picit, utána te is mehetsz.. és akkor aranyosan vár, vagy megyünk addig mással játszani. De fél szeme mindig a "hintáján"...:D
2012. szept. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 18:47-essel egyet értek amúgy. Nálunk is többször volt, hgoy a kislányom megütötte magát, ha leesett valahonnan és onnantól óvatosabb volt. Tényleg mindig a saját kárán tanul az ember. :)
2012. szept. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy én hagyom hogy menjen! Biztos félreérthetően fogalmaztam,de mondok példákat!:)

Egy nagyon jó játszótér van a közelünkben,elég sok játékkal. Van ott egy csúszda ami nem ez a sima csúszda hanem egy nagy műanyag henger,ami kicsit kanyarog. Na ő annak a tetejére akart felmászni(nem a csúszdán belül hanem kívülről),aminek a legmagasabb pontja kb 3m,mert ugye látta a nagyoktól.

A sima csúszdára sem ám a lépcsőn megy fel hanem van mellette olyan létraszerűség,aminek a fokai közt majdnem 1m van. Addig ügyeskedik még fel nem húzza magát,vagy egyszerűen felmászik a csúszdán.

Vannak ezek a kötélhálók amik ki vannak feszítve vízszintesen kb 3-4m magasra,na ő arra is fel akar menni,vagy a 10cm-es fapallón(3m magas)futva akar átmenni. Erről már 2x sikeresen leesett.:(

A rugós hintáról menet közben leugrik,ezzel is már sikerült felszántani az arcával a földet.

Ha egyedül vagyunk a játszón,vagy kisebb gyerekek vannak akkor állandóan engem nyúz hogy játsszak vele,ezért nincs nyugtom,ha nagyobbak vannak akkor állandóan figyelni rá azért nincs!:(((

Esett már annyit de félelemérzete az nincs,valahol születés közben elhagyta!:(

2012. szept. 25. 19:36
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is 2,5 éves, de nem ennyire erőszakos.

Mi lenne, ha nem mennétek minden nap a játszótérre? Nincs a közeletekben valami más? Esetleg elsétálni egy gombóc fagyiért valahova, vagy egy nagyobb park ahol nincs mászóka, ilyesmi, hanem biciklizhetne, focizhatnátok, labdázhatnátok.

Én kiszakítanám egy kis időre ebből a játszóterezésből és mutatnék neki új és "érdekesebb" dolgokat.

Még az jutott az eszembe, hogy nincs bicajod amivel vihetnéd máshova, kevésbé kamaszos játszótérre?

2012. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Nem minden nap megyünk játszóra,és van a közelünkben több játszótér is. De akár hová megyünk sehol sem különb a helyzet!:(

Régebben teljes hadifelszereléssel indultunk (homokozó,kréta,labda),de pár hónapja nem is viszek magammal semmit mert nem érdekli,csak a mászás,rohanás. Van futóbicaja nem érdekli,néha szokott motorozni de azt is ált 10perc után megunja,és cipelhetem.:(

Hétvégén történt hogy az apjával hármasban mentünk sétálni,és a lányunk észrevette hogy a(nagy)gyerekek fára másznak. A járda szélén,a parkban. Szerintetek???

Olyan hisztit levágott hogy ő fára akar mászni,az apja vagy 2x feltette de neki nem volt elég! Így hát fogtuk magunkat és szépen hazamentünk,pedig alig 20perce voltunk kint.:(

Ez így elég röhejesen hangzik,de néha a sírás kerülget annyira fárasztó!:(((

Nagyon az az érzésem hogy hiperaktív a gyerekem,bár tudom hogy ennyi idősen még nem lehet kijelenteni. De én még soha sehol nem találkoztam ilyen gyerekkel mint a lányom!

2012. szept. 25. 22:47
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

Én mindig felmásztam a gyerekkel ha magasabb, veszélyesebb helyre akaert menni. A fára is fel teszem őket (2 és 4évesek). 2* tényleg sosem elég de azèrt fél óra után megszokták unni. Amugy miért nem délelőtt mentek mikor a nagyok suliban vannak?

Ja én se tudok sose leülni, és persze sose egy helyen vannak. Àltalában a kicsire figyelek de azért a nagy se olyan magy még.

2012. okt. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál de nem nagy segítség! Úgy érzem oktatni akarsz!

Fel szoktam mászni a gyerek után,vagy másszak fel olyan helyre is ahová eleve nem szabadna mennie? Fára meg hogy rakjam fel 86000X,ki bírja ezt főleg hogy 20kg a gyerek?!

Tök mindegy mikor megyünk,mert egész nyáron is ugyan ezt csinálta!:(

Nem az a lényeg hogy nem tudok a padon ülni,hanem az hogy már levegőt venni sem lehet mellette nyugodtan. Akinek nem ilyen a gyereke az el sem tudja képzelni mennyire fárasztó napról-napra!:(((

2012. okt. 4. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!