Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan keztétek a szobatisztas...

Disi kérdése:

Hogyan keztétek a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
22 hós a kislányom, szeretném elkezdeni. A pelus levétellel nincs gond, mióta jó idő van vetkőzik magától pucérra. Van bili is, wc-szűkítő is, de csak egy kis időre ül rá, esetleg mondja hogy:pssss, aztán szalad tovább. Ha valahova odapisil-kakál, akkor szól, de azerintem csak azért mert vizes a lába és ez zavarja. Az első alkalom után ha oda sikerül ahova kellene akkor tudatosul benne mit is szeretnék? Szoktam kérdezgetni is hogy kell-e de mindig nemet mond.

2013. máj. 6. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Még simán várhattok pár hónapot.

Nekem a gondozónő mondta a bölcsiben, hogy ha reggel vagy délután száraz pelussal ébred, ültessem bilire.

Így kezdtük, mindig ébredéskor ill. fürdés előtt bilizett kb. 1 hónapig. Aztán július lett, és nappal már csak bugyi volt rajta. 1-1 baleset volt, de nem számottevő. kb. 3 hét alatt nappalra teljesen letettük a pelenkát (du. alvásnál is). újabb 3 hónap múlva az éjszakai pelust is elhagytuk.

2013. máj. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, 2,5 éves volt pont, amikor elkezdtük.
2013. máj. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nem akarok sietni, csak mivel szuper idő van és vetkòzik is, gondoltam elkezdhetnénk próbálkozni. A védőnőm azt mondta hogy ha egyszer véletlenül belesikerül a bilibe akkor fog benne tudatosulni, hogy mit is jelent pisilni-kakálni.
2013. máj. 6. 14:23
 4/4 A kérdező kommentje:
Most látom csak milyen szépen sikerült kiírnom a kérdést, természetesen "kezdtétek" lett volna, jó az okostelefon, csak nehéz rajta írni :)
2013. máj. 6. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!