Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idősen kezdtétek el a...

Mennyi idősen kezdtétek el a szobatisztaságra nevelést és mennyi időt vett igénybe?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nos, én épp nemrég kezdtem, de nem könnyű dolog. Már sokan mondják, hogy rég el kellett volna kezdenem, de eddig úgy láttam, nem igazán érett rá a fiam. Most két éves, érti is, hogy vécébe pisilni, kakilni ( bilire nem hajlandó), csak éppen nem szól. Azt a megoldást pedig idegtépőnek tartom, hogy óránként ültessem rá az ülőkére. Mondogatom neki, hogy szóljon, de még nem tartunk ott. Egyszer kétszer sikerült wc-be, az persze sikerélmény neki, de ahogy elnézem, jópár hetünkbe fog kerülni ez a szoktatás. Volt, hogy levettük a pelust, és a szőnyegre kakilt, pedig tudta, hogy nem szabad. Miután jól elkente, jött és szólt, hogy júúújjjj! :) Most vettem neki egy mesét, tetszik neki és nagyjából érti is: Dobd el a pelust Elmo! Sok kis trükk létezik, engem is érdekelne mások módszere.
2012. júl. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! 2 éves múlt,amikor kezdtük, és kb. 3 hónap alatt lett szobatiszta.
2012. júl. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2,5 évesen. 1 hét nappalra és éjjelre is.
2012. júl. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Két éves és három hónapos. Volt pár pelusmentes hetünk, de semmit nem haladtunk előre, ráadásul lelkileg is megviselte a sok kudarc, így most újra pelusos. Kb. 3 hónapja pisilt először a bilibe, most is előfordul napi 1-2 alkalommal, de a pelushoz ragaszkodik. Szóval nekünk jó sokáig fog tartani. :(
2012. júl. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
2,5 évesen, amikor ő szólt -- 1 nap.
2012. júl. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
2 évesn,2 hét volt éjjelre is
2012. júl. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szintén 2,5 éves kisfiú és 1 hét alatt éjjelre és nappalra is.
2012. júl. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Most két éves, de nem igazán akar belepisilni. El üldögél rajta, de nem pisil bele...
2012. júl. 24. 17:49
 9/17 anonim ***** válasza:
zenélő bili? ne hurrogjatok le én is azt mondam anno h tuti ilyen baromságot nem veszek,de abba rögtön ment minden a lányomnál. fiam utálta nála az vált be h rögtön a wc-re mentünk fellépős szűkítőre
2012. júl. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
33 hónaposan magától lett szobatiszta 2 hét alatt. Rá 2 hétre már nappali alváshoz sem kellett a pelus, 1 hónap múlva már éjjelre sem. Ez novemberbe volt. Történt ez úgy, hogy nyáron hiába is próbálkoztam, nem érdekelte a dolog. Mivel meleg volt itthon csak gatyóban volt, belepisili/kakilt szólt és ennyi. De nem volt hajlandó se a bilire, sem a WC-re (szűkítőre) ülni. Így rá is hagytam, nem mondogattam neki a dolgot. Szólt, ha esemény volt, öltöztünk és takarítottam. 33 hónaposan egyszer csak szólt, hogy kakilnia kell és ment a WC-re.
2012. júl. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!