Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A Budapesti Állatkertbe...

A Budapesti Állatkertbe kedvezményesen mehetek be tartósan beteg gyerekkel?

Figyelt kérdés

Államkincstár által kiállított kártyával gondoltam,de nem tudom érvényes-e igy a kedvezményes belépő,mert a honlapjukon így írják:

"az a fogyatékossági támogatásban részesülő személy, aki rendelkezik a Magyar Államkincstár által fogyatékossági támogatásban való részesülésről kibocsátott hatósági igazolvánnyal, továbbá a vele érkező 1 fő, felnőtt kísérője.

"


Kérdztem tőlük,de csak erre hivatkoztak,hogy ez le van írva,de sok helyen tartósan betegeket egyszerüen csak fogyatéákosnak nevezik.Valaki akinek erről tapasztalata van?


2013. máj. 8. 10:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

A gyermekednek van fogyatékossági igazolványa?

A tartós beteg és a fogyatékos nem ugyan az.

2013. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Államkincstár által kiállított hatósági igazolvány.Ismerősöm azt mondta hpgy ezzel igénybevehető a kedvezmény.
2013. máj. 8. 11:06
 3/24 anonim ***** válasza:
Érvényes az a kártya a kedvezményes belépésre. Mi tavaly voltunk, unokahúgommal, akinek a tejérzékenysége miatt van olyan kártyája és ha jól emlékszem 300 Ft volt a belépőjegy, Neki is és 1 kísérőnek is.
2013. máj. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nekünk is ugyanez a gondunk,de egyértelmü választ még nem kaptam.
2013. máj. 8. 12:09
 5/24 anonim ***** válasza:
41%
Őszintén szólva kicsit felháborítónak tartom, hogy valaki csak azért szinte ingyen mehet be az állatkertbe, mert tejérzékeny...
2013. máj. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anyács ***** válasza:
Hétvégén még a 78 éves nagymamának is 2500ft-os belépőt fizettünk...
2013. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Ha lenne beteg gyereked,nem írnál ilyet.nem vehetsz meg neki akármit a boltban,csak drága pénzekért,hisz mig a te gyereked megihatja a 130 forintos tejet,de a miénknek csak a 700 forintosat vehetem meg,mást nem,és nem azért mert más nem jo,hanem mert más nincs.igy kiszámolhatod hogy havonta csak a tej mennyibe kerül neki,egyéb tejmentes dolgokrol nem beszélve.


Amugy a nyugdijas belépő a nagymamának 1800ft.


szoval ha itt spórolhatok,akkor miért vannak irigyek?máshol nem tudok spórolni ahogy fentebb irtam,és 4 év alatt nem tehettem meg még azt se hogy állatkertbe vigyem a gyerekemet.

2013. máj. 8. 13:52
 8/24 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne.Nekem se testi fogyatékos a gyermekem.De sose gyógyul meg.Sajnos.Szervi baja van.Mi utazásnál használtuk csak eddig.Budapesten így ingyenes neki és a kísérőjének.De nem tudom igazán,hogy hova jó ez még?Nekem az van a hátulján,hogy -közforgalmú személyszállítási utazási kedvezmény igénybevételére jogosít._-Szóval nem igazán hiszem,hogy ez jó máshova is.A MÁK-tó kaptuk születésénél.
2013. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Én mindenhol megkérdezem a belépő vásárlásakor.általában múzeumokban is van kedvezmény.
2013. máj. 8. 15:43
 10/24 anonim ***** válasza:
Akkor itt az a fő kérdés, hogy a fogyatékosok és a tartós betegek vajon ugyanolyan kártyát kapnak a MÁKtól vagy nem? Ezt kérdezd meg a MÁKtól. Ha ugyanolyan kártyát kapnak, akkor gond nélkül bemehetsz, az állatkerti pénztáros nem hatósági szakorvos, hogy megállapíthassa, hogy a gyereked most fogyatékos vagy tartósan beteg. Semmi köze hozzá,csak arra van jogköre, hogy a kártyáról megállapítsa h érvényes-e. Ha mégis akadékoskodna, mond meg hogy igazolja először magát, hogy melyik szakértői orvosbizottság tagja, mert nem adod ki csak úgy a gyereked személyes adatait, hisz direkt azért van a kártya, mert mindenkinek magánügye, h mi baja. Viszont ha nem egyformák a kártyák, akkor nyilván elállhat az olcsóbb jegy kiadásától, mert ők csak adott fajta kártyára adnak kedvezményt és neked nem olyan van.
2013. máj. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!