Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy tetted túl magad azon,...

Hogy tetted túl magad azon, hogy beteg a gyermeked és nem is fogja kinőni?

Figyelt kérdés

1 hete állapították meg a 2 éves lányomnak a légúti problémáját, és a doktornő azt mondta, hogy nem fogja kinőni. Majd egyszer tünetmentes lesz, de meggyógyulni nem fog. Állandó gyógyszerre szorul, lehet hogy élete végéig.

Most nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit csináljak. Szegény kislány a 2 éve alatt legalább háromszor annyi gyógyszert beszedett már, mint én felnőtt létemre.

Férjem azt mondja, ennél nagyobb baja soha ne legyen a gyereknek, de nekem ez nem vigasz.


2013. máj. 2. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
Miért nem, ha az egyik lába hiányozna vagy a kezei vagy down kóros vagy izomsorvadásos vagy agy sérült, a fél életed adnád azért, hogy csak ennyi baja legyen.
2013. máj. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a betegségének a neve?

Azért én konzultálnék egy másik orvossal is. Ha egy életre szóló diagnózist állapítanak meg, nem árt egy másik szakvéleményt is beszerezni, mielőtt az ember feladja a harcot.

2013. máj. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Kerria ***** válasza:
100%

Az első hozzászólóval értek egyet. Természetesen nem normális, hogy ennyi sok gyógyszert kell szednie, de TELJES ÉRTÉKŰ ÉLETET tud élni.

Kislányom asztmás, és elvileg kinövi, gyakorlatilag a környezetünkben egyik gyerkőc sem lett rajta túl, csak ritkábbak lettek a tünetek... ettől ő még egészséges az én szemszögemből!

2013. máj. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk másik szakvéleményt, elég volt egyszer kitenni ennek a gyereket.

9 hónapos kora óta asztmás, most altatásban végzett hörgőtükrözése volt, és megállapították, hogy 50%-os főhörgőszűkülete van.

2013. máj. 2. 22:11
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Az én 8 hónaposom súlyosan ekcémás. Én nem hiszek az orvosoknak (bár rá azt mondták, jó eséllyel kinövi majd egyszer), és keresem az alternatív gyógymódokat. Neked is ezt javaslom - gyógyteák, természetgyógyász, stb. A sok gyógyszer sajnos nem jó, sokszor több kárt okoznak, mint hasznot.

Azt különben is nagy merészség állítani, hogy nem fogja kinőni. Higgy benne, hogy igenis meg fog gyógyulni, ne keseredj el, ne törődj bele! Sok gyerek ennél sokkal súlyosabb betegségből is kigyógyul! Tenni is kell érte, de a hit is nagyon fontos!

2013. máj. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neki porcgyengeség okozza, és ezért mondta a doktornő, hogy ezt nem növi ki. Javulni fog, de a szűkület nem fog elmúlni.
2013. máj. 2. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmin nem biztos, hogy egyik napról a másikra túl tudod tenni magad. Édesanyám a ma napig nem tudta rendesen feldolgozni, hogy tesómnak is van gyógyíthatatlan betegsége. Normális életet él,felnőtt, diplomás, csak vannak rosszabb időszakok és akkor erős gyógyszert kell szednie, meg rendszeresen kell kontrollra járnia mai napig. Anyum azt mondta, amikor tesóm kiskorában kiderült, a világból is kivitte volna, hogy találjon egy orvost, aki meg tudja gyógyítani. Persze lehet mondani, hogy vannak sokkal nehezebb helyzetben lévő emberek is, de egy anyának a saját gyermeke és annak egészsége a legfontosabb. Csak annyit tanácsolnék, hogy emiatt ne akard őt máshogy nevelni, túlzottan félteni. Ezt csak azért mondom, mert anyum tesómmal elkövette ezt a hibát. Sok mindent elnézett neki, nem követelte meg azt, amit egyébként megtett volna és sokszor hozta fel védelmében a betegséget, akkor is ha csak minimális köze is volt a dologhoz.
2013. máj. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy másik szakvéleményt kérsz, nem fognak újabb tükrözést végezni.

A gyerekek 90%-a kinövi 3-4 éves korára ezt a betegséget.

2013. máj. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
A kislányom fejlődési rendellenességgel született,már 2x meg is műtötték.Amikor megszületett nagyon megijedtem és el voltam keseredve,azóta is vannak jobb és rosszabb időszakok.Főleg akkor rossz amikor ő szembesít ezzel.Megpróbáltuk elfogadni hogy ez van,és főleg vele elfogadtatni.Egyébként teljes életet tud vele élni,de elképzelhető hogy még ahogy nő többször operálni kell.Én is azt mondom magamnak hogy örülök hogy csak ennyi,persze nehéz.
2013. máj. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

2 orvossal beszéltem. Egyik a mi orvosunk, akihez a kezdetektől fogva járunk, a másik az a gyermek pulmonológus, aki a tükrözést csinálta neki.

Azt mondta, hogy javulni fog neki, erősödik valamennyire a porcgyengesége, fejlődnek az izmai, de kinőni nem fogja. A porcgyengeség okozta hörgőszűkület a mi orvosunk szerint nem nőhető ki, csak majd a későbbiekben tünetmentes lesz. De akkor is beteg marad.

Amikor jól van, akkor azt gondolom, hogy de jó, hogy csak ennyi baja van, de amikor éjszakákon át ugató köhögése van, ami nappal sem sokkal jobb, nehezen kap levegőt és nehéz a kilégzése is, akkor azt gondolom, hogy miért pont Ő? Miért nem lehet egészséges? Mit csináltam rosszul, mit vétettem, hogy ezért most Ő szenved?

2013. máj. 3. 12:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!