Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tud-e ajánlani valaki jó...

Tud-e ajánlani valaki jó gyerek pszichoterapeutát, aki evés zavaros, szorongó 5 évesemen tudna segíteni? Kislányom január óta nem eszik meleg ételt, mert az oviban ebédnél egy társa lehányta az asztalt, a tányérokat.

Figyelt kérdés
Azóta a reggelinél és a vacsoránál sem hajlandó az asztalhoz ülni, csak "menetközben" eszik. Ha délben megérzi az ebéd illatát, kimegy a szabad levegőre. Ha valamit eszik és otthon vagyunk, akkor pedig berohan a szobájába és lefekszik, mintha rosszul lenne. Találkozott már valaki hasonlóval?

#nem-evés
2013. máj. 9. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Huh ez nehéz dió Az óvónénik hogyan kezelték a kiváltó reakciót?
2013. máj. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
még soha nem találkoztam hasonlóval, de szerintem helyesen ítéled meg a probléma gyökerét és így ebben a fomrában ez nem a klasszikus étkezési zavar. szerintem gyerekpszichológust keress, ne olyat, aki étkezési zavarra szakosodott. ő majd azt is meg tudja ítélni, ha másra van szüksége,nem rá. valószínűleg ajánlani is tud vkit maga helyett, bár szerintem egy gyermekpszichológus alapvetően alkalmas erre a feladatra. a kislányod éhes is, akar is enni, csak a meleg ételhez és a terített asztalhoz köt rossz élményeket
2013. máj. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Felállították a gyerekeket az asztaltól, de az én lányom szabályszerűen "pánikrohamot" kapott a látványtól, és kb. fél óráig győzködték, hogy nyugodjon meg (félt, hogy a kissrác mellett kell aludnia). Azóta fél- vagy inkább retteg- a baktériumoktól, vírusoktól, betegségektől. Már jártunk pszichológushoz 2 hónapig, de nem jutottunk előrébb...
2013. máj. 9. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!