Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem szeret a gyerekem? Hogyan...

Nem szeret a gyerekem? Hogyan legyek jobb Anya? Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
Harminc éves vagyok, egyedül nevelem 11 éves kislányomat. Kiskorától kezdve annyira jó volt, mindenki felkészített, hogy nehéz lesz és lemondásokkal jár majd, de nekem megszínesítette, teljesség tette az életem, rengeteget játszottunk, meséket írtunk, szinte egy varázsvilágban életünk, de ezekre a dolgokra ő már nem vágyik én pedig rájöttem, hogy ösztönszerűen éreztem mire vágyik a kisbabám, a kisgyerekem, de nem tudom mi kéne a "nagylányomnak". Szégyenlem és biztos sok megvetést kapok majd ezért, de szeretem a pillanatokat, mikor kicsit otthon vagyok úgy, hogy ő még nincsen. Ez nagyjából 40 perc. Amikor hazahozom nem nagyon szól hozzám, mindig követelőzik, régen nem zavarta, hogy nincs sok játéka, most szidalmaz azért, hogy az osztálytársnőinek ilyen olyan dolgai, ruhái vannak, amire nekem nem telik. Megjegyzem néhány említett ruhadarabot akkor sem vennék meg, ha telne rá, egyszerűen nem kislánynak valók. Senkivel sem kedves, a nagymamáinál csak tvt néz, eddig imádott főzőcskézni, a kertben játszani, most lerakják a tv elé, ha ott van, nem mondják, de gondolom azért, mert addig sem kell hallgatniuk őt. A legjobb szó talán az, hogy borzasztó dühös. Mindenkire, de főleg rám. Még azt is a fejemhez vágta, hogy minek kellett nekem ő, unatkoztam e, gyereket akkor kell szülni, mikor "van férjem és pénzem"... Ezt gondolom nem ő találta ki, biztos hallotta valahol... Az "anyósom" (tehát a másik nagymama) azt mondta, ne aggódjak, kamasz, majd átmegy, de nem korai ez még? Vagy ha tényleg csak kamaszkor akkor most ez lesz 8 évig??? Mit tehetnék? Van valaki, aki hasonló cipőben jár? Úgy érzem csak én vagyok ilyen béna, másoknak bűbájos gyerekük van, aki szereti őket. Tudom ronda dolog, de annyira hiányzik, hogy "kisgyerekes" anyuka lehessek...

2013. máj. 9. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled semmi baj, jó anya vagy és ő biztos, hogy szeret téged. Csak elkezdett kamaszodni. Lehet, hogy most vár rád pár nehéz év, de túllesztek rajta.
2013. máj. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
az a baj hogy te még mindig olyan piciként kezeled. de egy 13 évest már nem kell úgy kezelni. neki már nem a játék a fontos,hanem hogy hogyan néz ki. nem mondom ne vegyél meg neki mindent. de meg lehet vele beszélni. pl mikor kapsz fizetést akkor veszel neki egy nadrágot vagy egy pólót. ne akard hogy kisgyerek maradjon. nőjél te is vele együtt fel. sajnos ebbe a hibába sok szülő bele esik. jó anya vagy csak ezt el kell fogadnod hogy felnőtt.
2013. máj. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Beindult az osztályban a rivalizálás...Ne engedj a követelőzéseinek, mert úgyse lesz jobb, ez egy örvény..még..még - erre épül a fogyasztói társadalom mentalitása. Emeld ki ebből: határozottan mondd meg: nem vesztek részt ebben!!!! ( a mimetikus vágyelméleten alapuló rivalizálásban). Először dühös lesz, ne vedd fel. Az osztályban a tanítók küzdelme ellenére egyre inkább ez lesz a trendi. Egy nagyon fontos: nagyon háttérbe szorult az iskolákban a képességfejlesztés, és ennek hiánya is ami miatt ez az eltorzult szemlélet alakul ki már a prepubertásban és később egyre fokozottabban. Mi az, amihez kedve van? zene, ének,rajz, kézművesség - képezd valamiben, amiben ki tudja majd fejezni magát, aminek később igen nagy hasznát veszi. a tv-t fékezd (mi kidobtuk, mikor kicsik voltak a gyerekek- és mi már látjuk a hallatlan előnyét! szeretnek olvasni, nyelveket tanulnak, zenélnek! az ostoba kreativitásölő tv bámulás helyett!) A 8 osztályosról már lekéstetek? Ha 6 osztályosba át tudnátok menni, az nagyon jó lenne, ott válogatott társaság van és fékezve van ez a rivalizálás.

Remélem segítettem.

2013. máj. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mond el neki azt mait érzel! Hallgasd meg, hogy ő mit érez, mi foglalkoztatja, mit szeretne másképp. Ha ruhát szeretne egy-egy darabot válasszatok együtt, járjatok turiba (igen szépeket lehet ott is találni). Plántáld bele, hogy nem az a "menő" akinek a szülei pénzéből sok ilyen-olyan ruhája van, hanem aki tud egyedi lenni! Dicsérd sokat! Mindenféle házimunkába vond be és dicsérd meg érte. Nálunk pl. mondom a gyerekeknek, hogy nem kell sokat segíteni, csak mondjuk mossa ki a mosdót, pár perc alatt megvan és örül, mert én megdicsérem és segített. Aztán adok más feladatot, de csak olyat aminek a végére is ér mielőtt megunná. Tévé helyett válassz családi filmeket dvd-n, mi könyvtárból is hozunk ki, de a netről is letölthetsz. Az olvasás is nagyon jó, a fiam 10 éves és még mindig olvasok neki hangosan! Kiránduljatok, adj neki élményt! Hidd el jó anya vagy, hisz megfogalmazódott benned az igény, hogy jobb legyél, másképp csináld. Nekem a 8 éves kislányom olyan mint a sündisznó (!) közben meg "idegenekhez" bújik. De szépen óvatosan meg tudom simizni én is. Sok sok türelem kell és Vekerdy tanár úr szavaival élve rengeteg humor!
2013. máj. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
+3-hoz még valami: nagyon fontos, hogy tudjál egyedül is lenni-"de szeretem a pillanatokat, mikor kicsit otthon vagyok úgy" - ezalatt feltöltődsz, hogy ne törjenek össze a nehézségek - és ne ess regresszióba, hogy egy "kisgyerekes anyuka lehess" - a te dolgaid, terveid , feladataid ne hagyd elnyomni a kislánytól és egyáltalán semmitől. Csak egyik feladatod, hogy szépen, szeretetben felneveld a gyereket, tudja az igazi értékeket becsülni, és igazi értékrendje legyen. Ezt később fogja megérteni a kislány, talán tíz-tizenöt év múlva, de akkor hálás lesz érte, még ha most duzzog,dühös is.Türelem. Van saját utad- amin még más dolgod is van- amiket eléd hoz az élet és meg kell oldanod.
2013. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
11 évesen azért még nem nagylány,beszélgess vele sokat és azért legyél keményebb mi az,hogy követelőzik,meg veszekedik veled? Vond be a házimunkába,csináljatok közös programokat,azért az ilyen stílusért amit megenged magának azért legalább egy elbeszélgetés jár ha 11 évesen így bánik veled mi lesz később?
2013. máj. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bea41 válasza:
100%

Ez egy ilyen korszak, életkori sajátosságról van szó, azaz nem tehet ő sem róla hogy az érdeklődése ilyen irányba megy, és te sem. Most van itt az ideje elszakadni anyától és ez azzal jár, hogy a közös értékektől is elhúzódik, most a kortárs kapcsolatok fogják meghatározni mit tart jónak. Ahogy írod annyira szép gyerekkort kapott tőled, hogy nem kell tartani attól, hogy rossz társaságba keveredik. Idealista korszak, csak azt tartja jónak ami tökéletes, és még nem megértő arra nézve, hogy nem vagyunk mi szülők sem tökéletesek és mások sem azok. Nem látják be ha ők maguk hibáznak, vagy nagyon megviseli őket ha mégis rájönnek hogy nem csináltak jól valamit, ez azt jelenti nekik hogy nem elég jók. Ennek nem lehet mit csinálni. El kell fogadni, hogy ő most így érez, ezek a ruhák tetszenek, ezek az emberek jelentik neki a mércét. Az ízlést nem is lehet befolyásolni, ahogyan ő sem tudna rábeszélni arra, hogy olyat vegyél fel ami nem tetszik, így bizonyos kereteken belül ő is meg kell kapja a lehetőséget rá, hogy a kinézetét kialakíthassa. Most ez nagyon fontos neki. Legyen valamilyen keret amiben megegyeztek, pl. legyen havi X összeg ruházkodásra és legyen meghatározva, hogy mennyi ruha szükséges ahhoz hogy a mosások után mindig legyen mit felvenni (így körvanalazódik majd mennyit lehet egy-egy ruhadarabra költeni de ha akarja akkor a heti zsebpénzből megpótolhatja), és meg kell beszélni, hogy milyen ruhát egyáltalán nem vehet meg pl. amiből túl sok látszik ki a combjából-melléből. Ezeket le is lehet írni, lesz egy szerződésetek amit betartotok és mindkettőtöknek jó lesz valamennyire. Így lehet eljárni a szórakozás és egyéb témakörökben is.

Zsebpénz: nekem kamasz fiam van, kap heti 1500 Ft-ot és ebből kell megoldani az uzsonnát ha itthon nem pakolt, az innivalót. Ha egy hónapban X alkalommal moziba vagy diszkóba megy arra kaphat annyit amiből a jegy/belépő és egy üdcsi vagy hotdog kifutja.

Arra törekszek, hogy meglegyenek a keretek. Ez a gyereknek is jó mert tudja mihez tartsa magát. Kell hogy érezze azt, hogy megértem mik a szükségletei, és a lehetőségekhez mérten az ő igényeit is igyekszek figyelembe venni. Szerintem az is jó ha tudja, az ő ruhatárára többet költök mint a magaméra (jóval).

Most ők nem bűbájosak, és hidd el láttam már kamaszkorú nagyon anyás gyereket, de nem volt normális a dolog, és sajnos ilyenkor anya szoknyáján ragadnak az ilyen gyerekek még az is lehet hogy életük végéig. Az egészséges, hogy megmondja mit szeretne, ha nem mondja el azt jelentené nagyon meg van félemlítve vagy el van nyomva. Viszont! el kell várni, hogy normális hangnemben beszéljen, velünk IS. Mondja el mit szeretne, ha lehet mert nem árt neki és meg tudjuk tenni akkor adjunk helyt a kérésének, de normális hangnemben. Ha nem így beszél (ezt nehéz megtanulniuk, de nem baj majd gyakorolják) akkor mondjuk azt, hogy nem is hallottuk mert csúnyán kérte-mondta. Rá fog jönni mit engedhet meg magának. Látni fogja a határokat és ez jót tesz majd a kapcsolatotoknak is. Viszont babázni nem fogsz vele már, ő nem érted van hanem saját magáért. Biztosan fontos neked, hogy boldog legyen, és ő mostmár úgy a boldog ha önálló élet felé tarthat.

Majd huszonévesen be fogja látni, hogy senki nem tökéletes és úgymond megbocsátja ha nem mindig neki volt otthon igaza. És majd látni fogja milyen nagy ajándékot kapott tőled, hogy világra hoztad és szépen, szeretettel nevelted!

A régi babázós időszakhoz újból párt kéne találnod, és szülni még. Biztosan élveznéd te még most is, és jó anyja lennél a kicsinek is.

Remélem segítettem.

2013. máj. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ó szegény, sajnálom, hogy így érzed, de hidd el, a kislányod (ugyan picit korán, de...) elkezdett kamaszodni. Tipikus kamaszos dolgok, amiket írsz róla. Nekem még nem volt kamasz gyerekem (az én lányom 5 évesen is nagyon szemtelen, kissé félek is mi lesz, ha kamaszodik), de biztos, hogy nem vagy rossz anya. Tanácsot, hogy mit tegyél majd ad az, akinek már volt kamaszodó gyereke. Fel a fejjel!
2013. máj. 9. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
13 éves a lányom, nála most kezdődik ez. Harc-harc-harc, nem egyszerű, de ne félj, jó alapokat raktál le, a házikó fel fog épülni szép rendben a kellő időben! :)
2013. máj. 12. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem havi egy két ruhadarab belefér ha ettől boldogabbnak érzi magát a lányod igazán megtehetnéd érte és talán nem lenne ennyire feszült, mert ez valamilyen szinten elutasítás a részedről én legalábbis ezt szűröm le külső szemlélőként. Nem azt mondom, hogy kényeztesd el csak már tényleg nem kisgyerek igazodj hozzá hisz te akartál gyermeket ne panaszkodj ő nem egy tárgy amit félredobhatsz ha megunod. Amugy 23 fiu vagyok es nincs kölköm de ha lesz tuti nem hagyom, hogy boldogtalan legyen.
2015. júl. 14. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!