Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tapasztaltok a rectodel...

Mit tapasztaltok a rectodel kúp gyogyszertári elkészitett változatáról?

Figyelt kérdés
2013. máj. 9. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:

teljesen ugyanaz a hatóanyag,én nem vettem észre különbséget

csak árban,az viszont durva

2013. máj. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a tartalom, a kúp prednizont tartalmaz, a gyógyszertári változat meg prednizolont. (A prednizon a prednizolon előanyaga, azaz a szervezetben előbbiből utóbbi képződik a májban történő átalakulás során. A két vegyület szájon át nagyjából azonos hatású, azonban végbélben történő használat során "viselkedésüket" (farmakokinetikájukat) nem hasonlították össze.)


Különben másban is eltérnek, a gyógyszertárinak lényegesen kisebb a szavatossági ideje. Ez nálunk azért fontos szempont, mert nálunk ritkán kell, de akkor nagyon - szóval mindig van itthon a hűtőben, de míg a gyógyszer eláll évekig is, addig a gyógyszertári változatot cserlélgethetem párhavonta (igen, nekünk tényleg ritkán kell, de elismerem, hogy ez a szempont nincs meg mindenkinél).

2013. máj. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!