Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatásnál...

Szobatisztaságra szoktatásnál ezt hogy csináljátok/csináltátok?

Figyelt kérdés

2 kérdésem lenne!

1: kislányom 2,5 éves eddig nem nagyon ült bilire sőt nem is nagyon szólt, ha pisilnie kellet, de ma megtört a jég! Egész nap szólt előtte, nem is pisilt be, egyből rá bírtam ültetni a bilire, csak du-i alvásnál adtam rá. Szerintetek du ha viszem le játszani, adjak rá pelust vagy ne? nem akarom, hogy kudarc érje ha bepisilne véletlen a nagy játék közben, de azt se hogy azt higgye, ezt csak néha kell majd a bilibe csinálnia. Szerintetek?

2.: az első kérdésből adódik: mikor utcán, játszón épp pisilni vagy kakilnia kell neki, hirtelen hova vigyem? ciki egy bokorba, füves részre szaladni, és ott elvégeztetni vele? (persze utána a kakit zacskóba raknám utána) vagy ilyenkor mit kell csinálni, ha épp vagyunk valahol?


2013. máj. 10. 15:54
 1/8 anonim ***** válasza:

segiteni nem tudok sajnos.

mi nálunk is ez a helyzet 2,5 éves és még nem pisil a bilibe és nem is szól egyszerüen menekül ha mondom neki hogy üljön a bilire vagy a wc-re.

nem tudom mien házban laktok de ha kertes házban akkor probáld meg hogy pelenka nélkül hagyod játszani.

2013. máj. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
sajnos panel...:(
2013. máj. 10. 16:12
 3/8 Kerria ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg tőle... Mit gondol, tud-e szólni, ha épp pisilni/kakilni kell játék közben, vagy inkább kér egy pelust és meglátjuk sikerül e időben szólni. Ismerősöméknél nagyon szépen el lehetett magyarázni a kislánynak, és bár kapott pelust szólt ha wc-ni kellene.


Nem ciki... pláne ha még zacsival össze is szeded, nemcsak ott hagyod, akkor ez teljesen korrekt dolog! Látott az a bokor rosszabb dolgokat is, mint egy pisilés/kakilás.


Sok sikert!

2013. máj. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves fiammal egy hete kezdtük. Mi lesz-ami-lesz rögtön mentünk pelus nélkül a játszóra, bár csak egyszer volt eddig totál átázós baleset (aminél nem látszott, hogy zavarná), most már mindig viszek váltás ruhát... Először én is cikinek gondoltam a bokorban pisilést, de más is akad nálunk, aki így csinálja. Kaki szerencsére eddig mindig otthon ért minket. Egyébként ott tartunk, hogy ha 1-1,5 óránként sikerül rávennem, hogy pisiljen, akkor nincs gond, de ha bebambul valami játékba vagy mesébe vagy én felejtek el kakukkolni... szóval napi 1 baleset fordul elő. De agyba-főbe van dicsérve, ezért általában lelkesen ül a bilire vagy a vécére (amit pl. meghúzhat jutalomként:)).
2013. máj. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Megtört a jég, ne hagyd veszni az alkalmat. Én ilyen helyzetben már csak alváshoz adtam pelust, és látványosan boldog volta, ez is hatott! :)

Nem ciki a fűre/bokorba végeztetni vele a dolgát, bár nálunk csak pisi fordult elő útközben, mert igyekeztem akkorra időzíteni az elmenetelt, amikor szinte tutira nem lesz nagydolog, tehát pl nem evés után közvetlenül. :)

Egy ideig kell csak figyelni ez utóbbira, aztán már megszokja, könnyebb lesz.

Sok sikert!

2013. máj. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Segíteni sajnos én sem tudok 2 és fél éves a lányom. Ősszel már kakilt is bilibe, aztán megijedt. Nemrég, talán 1 hete megint belekakilt, és megijedt. Azóta állandóan dícsérem, de csak kaki után kéri a bilit, előtte nem. :( Persze minden alkalommal megdicsérjük, elmeséljük apának, mamának, stb. Szerencsére egyre gyakrabban pisil bilibe, de mindig nekem kell szólni....
2013. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk vasárnap tört meg a jég.... de rég vártam már.

Vasárnap óta szól, ha pisilni kell. Kedden játszóházba voltunk, én bugyipelenkát adtam rá, és mondtam neki, hogy ez egy bugyika, de olyan, hogyha véletlen kicsurran a pisi, akkor nem látszik meg rajta.. megértette, de egyébkétn szólt a játszóházban is hogy pisilnie kell és mentünk, szóval száraz maradt neki.

Ha megyünk valahova sétálni én még ilyen bugyist adok rá de érti a lényegét, és ennek ellenére ugyanúgy szól. Itthon meg rögtön visszacseréljük sima bugyira.


Pisiléssel semmi gond, a kakát még eltéveszti párszor. Arra is kezd ráérezni, de az a része még nem megy olyan jól, mint a pisilés.


Erre is meg kell érni.


Én jó ötletnek tartom a bugyipelenkát, mert attól még tud szólni, hogy pisilnie kell, viszont, ha becsurog, akkor sincs gond.

a másik meg... hidd el nem ciki a bokorban való pisilés, kakilás, csak annak akinek nem volt még ilyen pici gyereke, aki éppen leszokóban van a pelenkáról!!

:))

Én is pisiltettem, kakiltattam már a fiamat - a nagyobbikat érdekes helyeken, utána feltakarítottunk, vagy vittem zacsit és arra ment a nagydolog, de igazából azért elég normális időn belül belejönnek a kicsik ebbe.

2013. máj. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Üdv. a klubban! :) Az én kisfiam is ma este pisilt először bilibe, és nagyon örült neki :)

Holnap vidékre megyünk - visszük a bilit is, de az úton fogalmam sincs, hogy mi lesz/hogy csináljam...

2013. máj. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!