Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatásnál,...

Szobatisztaságra szoktatásnál, ha vécére akar menni, meddig ültetek ott mellette?

Figyelt kérdés

A szakkönyvek ugyanazt zengik, ilyenekről nincs szó benne, hogy elmegy a nap, órákat ott ülsz, miközben nem pisilt-kakilt, kimarad a séta,takarítás (saját egészséged miatt szükséges torna)...stb. Ha nem ülök ott, felugrál és nem a bilibe kerül a kaki/pisi. Reggeli közben jelzi, megyünk a bilire, 1 óráig semmi, majd akarata ellenére felvesszük újra a pelust, és egész délelőtt semmi. Máskor meg reggeli közben jelzi, okulva az előzőből, nem megyünk vécére és tovább reggelizünk, és utána látom, hogy fél órán belül eredmény lett volna...

Napi egyszeri alvás előtt gyümit eszünk, majd jelzi, hogy pisilni akar (még nem sokat beszél), fél 1-től fél 2-ig ülünk (ő a vécén én meséskönyvekkel vele szemben), majd újra éhes, de nincs még ebéd, mert azt akkor főzöm, amíg alszik, ezért nehezen alszik el, kb fél 3-kor. Vagy: újabb gyümit kap, és úgy alszik el fél 3-kor. Apa hazaér 3/4 3-kor, és oda az egész napi tervünk. Akkor kezdek kb. főzni, pedig mennénk pl. házat nézni (mert költözni akarunk) vagy bevásárolni (csak autóval elérhető innen minden) vagy bárhová a dolgunkra. De a gyerek még alszik, az ebéd és minden csúszik...

Nem igaz, hogy minden reggel ugyanakkor van kaki, mert hol reggel, hol délután, ha nem vagyunk itthon, gyakran kimarad, és másnap 5-ször van...stb. Tehát nem lehet minden délelőtt 10-kor bilire ültetni és kész.

Meddig tart ez? Mit lehet tenni?



22 hónapos. 16 hósan jelezte először, és bár engem mindig lát a vécén ülni, de akkor még korainak tartottam, kb. 3 hónapja kezdtük el. Csak amikor itthon vagyunk, akkor bilizünk napi 1-szer, és elég sokat utazunk, kb. 2-3 napot a héten.

Vagy korai lenne? De mi alapján? Sokat magyarázom, hogy a nagy gyerekek a vécén pisilnek, ez csak arra való...stb, amikor én vagyok vécén vagy amikor ő vagy peluscserekor is. Mivel nem sokat beszél, ez nem derül ki, hogy mit ért. Itthon csak amikor jelzi, pl. mutatja a vécét, vagy mondja, hogy kaki, mutat a pelusra...stb, csak akkor kérdezem meg, hogy kakilni, pisilni kell-e, külön még sosem erőletettem.


2010. júl. 7. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a leírásod alapján úgy gondolom, hogy még nem érett a szobatisztaságra.

Én 2 évesen próbáltam először a lányommal. Párszor pisilt a bilibe, de többnyire nem szólt, belepisilt a bugyiba a WC-re meg egyáltalán nem akart ülni. Fél évre rá újra próbáltam. Ugyanezek történtek annyi különbséggel, hogy már a WC-re is ráült, de nem rakott bele semmit.

Most lesz 3 éves augusztusban és már szobatiszta 1,5 hónapja.

Ugyanúgy jártam el, mint előtte. Nem ültem sokat a wc-n vele. max 5p-et. Inkább mindig odaraktam a bilit, ahol éppen játszott, hogy lássa és ha akar rá tudjon ülni. Aztán egyszercsak akarta. Kb 1 hét alatt hagytuk el a pelust. Már csak éjjelre adok rá, de általában reggelre száraz marad.

És egyedül intézi a wc-t! Nem is akarja, h ott legyek. Csak kaki után nézem meg, h jól kitörölte-e, de még lehúzni is ő szokta. Tulajdonképpen amiatt szereti a wc-t:)

2010. júl. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne ülj ott vele órákig, nincs értelme. Ha pisilnie vagy kakilnia kell azt pár percen belül elintézi. Szerintem nem érett még a szobatisztaságra. Ha nálatok időnként sikerül is valami az nem azért van, mert érezte az ingert, jelezte és pisilt. csak elég ideig ültetek a wc-n és pont pisilt. Hagyd a csudába sz egészet, próbáljátok újra pár hét múlva. Az én lányom sem akart eleinte bilizni, ráült de ennyi, békén hagytam vele, aztán magától hozta a bilit és egyik percről a másikra teljesen szobatiszta lett. Mikor kezdtem 18 hós volt, 22hós kora óta teljesen szobatiszta
2010. júl. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nem érett meg rá, de mégis mit kellene csinálnom, ha jelzi, hogy vécére akar menni? Ha mondja, hogy pisi/kaki és mutat a vécére??

Azt mondani, hogy nem, nem pisilhetsz a bilibe, vagy mi??


Mint írtam, sosem erőltettem, sosem mondtam neki, hogy üljön rá. Kizárásos alapon a születése óta, vagyis amióta megy, mindig látja, ha vécén ülök, és ahogy írtam, magyarázgattam neki eddig, mire való a vécé és a nagyobb gyerekek már a bilibe csinálják, ennyi, és magától akar mindig ráülni.

Ja, és neki is nagy öröm beleönteni a bilibe, meg utána lehúzni a vécét, ezt élvezi. :))

Sajnos arra nincs lehetőség, hogy pelus nélkül hagyjam a lakásban, mivel északi lakásban a járólapok jéghidegek, itt nyáron is hosszú nadrág kell (rajtam is hosszú nadrág+hosszú ujjú pulóver van). A nappaliban a parkett melegebb, de ha többször pisis lenne, a férjem (asztalos) szerint felhólyagosodik a viztől és ki lehet dobni, itt tehát kerülendő.

2010. júl. 7. 17:27
 4/5 A kérdező kommentje:
Vagy ültessem rá, ha ő akar, és akkor mit mondjak 5 perc múlva, hogy abbahagyjuk, mert nem kell pisilni, miközben ő váltig állítja, hogy pl. "pisi"? Ha egyedül hagyom, jön utánam, és volt, hogy akkor meg pisilt/kakilt az egyik sarokban.
2010. júl. 7. 17:30
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, hogy szól de mégis órákig nem történik semmi... Biztosan nem ülnék vele ott órákig, ez nem szobatisztaság. A wc nem mese olvasásra való és nem arra, hogy órákig ücsörögjünk ott. Tetszik neki ott és ennyi. Ha szól vidd be mondd neki, hogy pisiljen/kakiljon, ha pár percig nem történik semmi add rá vissza a pelust és ki a wc-ből. Ez így neked sem jó, meg a kicsid sem lesz ettől szobatiszta. Utolsó voltam
2010. júl. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!