Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évessel elmennétek eper...

2 évessel elmennétek eper "szedd magad"-ba? Vagy voltatok esetleg? Mi a tapasztalat, mennyire élvezik?

Figyelt kérdés
2013. máj. 11. 12:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném.:) Szerintem élvezné,elég nagy már.
2013. máj. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vinném, hacsak nem egy fél óra nézelődésre gondolsz.

Egy 2 éves még mindent letapos, kitépi tőből az egész növényt, nem tud még vigyázni a gyümölcsre sem.


Csak idegbaj lenne az egész, ez túl sérülékeny gyümölcs az ő korához.

2013. máj. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi fogunk menni,fiam biztosan élvezni fogja.
2013. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
lemaradt nem egy 2 éves nem tép ki mindent és nem tapos le csak meg kell neki tanítani,érdekes a fiam képes normálisan hozzányúlni a növényhez,virághoz.
2013. máj. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
simán!!! ugy mint a barck és sárgabarack szedésre söt zöldborsot is segitett már szedni meg soskát
2013. máj. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

decemberi a fiam, tavaly olyan április végén érhetett az eper, nem emlékszem, de biztos korábban mint most :)

nekünk nagy kertünk van, tele eperrel, muszáj volt mennünk :)

na azt nem mondom, hogy hű de sok került a kosarába, de az biztos, hogy az aznapi 5 étkezés megvolt belőle neki :D

mondjuk könnyebb volt így, hogy bekerített területen voltunk mert mikor megunta akkor ment motorozni, homokozni, de én 2 nap reggeltől estig görnyedtem az eper fölött. utána meg jött a befőzés, abban is segített, kevesebbet kellett eltenni mert csak tömte magába... ;)


szerintem egy órácskát simán letudod vele kötni, ha nem akarsz 10-20 kilót szedni akkor bevállalhatod, legrosszabb esetben is hazamentek üres kézzel, nem? :)

2013. máj. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha meg tudod vele értetni, hogy ne egyen belőle 2 kilót, akkor vidd el. De pl az én lányom 6 évesen sem értette meg, jól bezabált, majd 2 napig gyomorgörcsei voltak.
2013. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért maradjunk abban hogy gyereke válogatja hogy 2 évesen le akarja e tépni a növényt vagy a virágot, nekem 3 gyerekem van az egyiknek mint a papagáj hajtottam évekig hogy nem nyúlunk a kukához nem tépjük a növényt nem szórjuk a homokot stb. és évekig megcsinálta újra és újra rendületlenül (és nem úgy kell elképzelni a nevelést hogy mosolyogva rászóltam hogy ejnye bejnye, hanem mérgesen szóltam határozottan elvittem onnan stb és mégis) másik 2 gyerekemnek nem hazudok 2x kellett elmondani mindezeket és érdekes mód értették.

Azonkívül 3 ból 2 nyugisabb szöszmötölősebb fajta tudom hogy velük nem lett volna olyan nehéz egy ilyen szedd magad ügy, de a harmadik az olyan élénk eleven és örökmozgó hogy azt egy valakinek le kellett volna kötnie és max. úgy tudtam volna a szedéssel foglalkozni.

Mindhármukat én neveltem/nevelem és ugyanúgy, csak van amelyiknél nem válik be pontosabban jóval több idő és türelem kell hozzá.

De kérdező gondolom te fel tudod mérni a te gyerkőcöd melyik kategória.:)

2013. máj. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Voltam vele 2,5 majd tavaly 3,5 évesen is epret szedni, de 10 perc után elúnta magát, én sem tudtam szedni, mert arra kellett figyelni hol kolbaszol, mit tapos el, szóval többet nem vittem, na meg nagyon meleg is van a tűző napon!!!

A cseresznye szedést tavaly jobban élvezte!

Kiváncsi vagyok most 4,5 évesen tetszik-e majd neki!!!

Igazából kertben locsolni szeret, kapálni, s azt leszedni ami zöld:))

Na meg szalonnát sütni:)))

2013. máj. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!