Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért bizonygatják az örökbefo...

Miért bizonygatják az örökbefogadók állandóan, hogy ugyanúgy szeretik a gyermeküket mint ha ők szülték volna, amikor egyértelmű, hogy sosem lehet olyan egy örökbefogadott gyerek mint egy saját?

Figyelt kérdés
2013. máj. 12. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért mert tényleg ugyanúgy szeretik. Felesleges ezen vitatkozni. Valaki képes rá, valaki nem. Te nyilván nem, de ne hidd hogy minden ember egyforma, ne magadból indulj ki...
2013. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont az ilyen kérdések miatt. Èn elhiszem, hogy lehet ugyanúgy szeretni, miért is ne lehetne?
2013. máj. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
97%
Mert aki örökbefogad egy gyereket, annak nagy valószínűséggel nem lehet saját gyereke, bárhogy is szeretné.. Neked gondolom ilyen dolgokkal sosem kellett szembenézned.. Nem tudom, hogy veszed a bátorságot, hogy ilyen kijelentést tegyél valamiről, amiről halvány lila segédfogalmad nincs?!
2013. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A baratnom orokbefogadott egy kisfiut a sajatja melle. Azt mondta, hogy ugyanazok az anyai osztonok tortek fel benne amikor hazahoztak az orokbefogadottat, mint mikor a sajatjat szulte meg. En hiszek neki, hisz o tudja mirol beszel, 'mindket' anyasagot ismeri . Egyebkent en nem tapasztaltam, hogy a fentieket bizonygatnak, pedig egy jopar orokbefogado part ismerek... Es nagyon sajnalom, hogy neked egyertelmuek olyan dolgok, amikben nagyon tudatlan es tapasztalatlan vagy...
2013. máj. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én teljesen el tudom képzelni, hogy lehet úgy szeretni mint a sajátot, nekem van két saját, de én tudom, hogy képes lennék úgy szeretni egy másik csöppséget is, teljes szívből!! Ez az anyaság!
2013. máj. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
19%
Nekem két sajátom van, de én sem tudom elképzelni. Attól persze még lehet, hogy van olyan aki igen, de ők gondolom olyan emberek akiknek nem lehet saját gyermekük, és nagyon szerettek volna. (Egyébként meg ha már valaki örökbefogadott, nyílván nem fogja belátni, hogy nem tudja úgy szeretni mint a sajátját, mert az már milyen lenne....!? )
2013. máj. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem is lehetséges!

Eddig nem így gondoltam, de aztán megszületett a koraszülött kisfiam egy nagyon nehéz és rövid terhességből (még fel sem foghattam, hogy kismama vagyok szinte, amire másnak 9 hónapja volt, arra nekem csak 6, még alig mozdult meg a pocakomban, már nem is volt ott, stb), 3 hónaposan hoztuk haza a kórházból. Nagyon kevés kapcsolatom volt lehetett vele csak a kórházi 3 hónap alatt, így csak otthon kezdett igazi kötődés kialakulni köztünk. ÉS bármilyen furcsa, én akkor, amikor hazahoztam, úgy éreztem magam, mintha egy idegen gyereket fogadtam volna örökbe. Már 3 éves lesz, imádom, mint a nagyobb testvérét, de értem már, mit élhet át egy örökbefogadó szülő... :(

2013. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
ez hülyeség, szerintem tényleg azért mondják, mert lehet ugyanúgy szeretni. Aki örökbe fogad annak, legtöbbször nem is lehet saját gyereke, és nagyon de nagyon vágyhat rá, ha örökbe tud fogadni egy gyereket. Ez már maga a szeretet. Nekem van 2 gyerekem és akarok örökbe fogadni, és tudnám ugyanúgy szeretni ebben biztos vagyok .
2013. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én örökbefogadó szülő vagyok és kissé rosszul esik ez az egyértelmű megállapításod...
2013. máj. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem szoktam senkinek bizonygatni, hogy mennyire szeretem a gyerekem. Azt ő tudja nagyon jól, és ez elég.
2013. máj. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!