Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség!? 3 és fél éves fiam...

Segítség!? 3 és fél éves fiam november óta ovis! Könnyen ment a beszoktatás, néha volt kisebb pityergés! Múlt héten viszont minden megváltozott!

Figyelt kérdés
Elkezdte mondani, hogy nem akar menni oviba! Másnap reggel állremegős sírdogálás volt, és amikor délután érte mentem, mondta az óvónéni, hogy sokat pityergett napközben, és az ebéd utáni alváskor is felsírt és idáig nem volt ilyen! Aztán egész este azt hajtogatta, hogy " Anya kérlek ne oviba " ! Hiába kérdeztem, hogy mi történt, nem találtunk rá választ! Ez csütörtök volt! Péntek reggel Nagy ordítás köszepette ment be a csoporthoz és az óvónők is értetlenül állnak a dolog előtt! Ebéd után érte mentem, mert napközben is sírdogált és azt mondta bent, hogy nem alszik ott! Az egész hétvége erről szólt, hogy nem akar oviba menni! Pedig azt hittem, hogy a két nap alatt kicsit megnyugszik! De nem! Ma is egész reggel sírt itthon is az oviban meg pláne! Senki nem tudja, hogy mi törhette meg ennyire! Nem történt semmi olyan! Kérlek segítsetek, ha van tippetek, hogy mit lehetne tenni, vagy valaki tapasztalt már hasonlót! Félek, hogy pszichológus segítségét kell kérnünk! Kétségbe vagyok esve, mert egy hihetetlen jókedvű fiúcska volt idáig! Köszönöm

2013. máj. 13. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Kedves anyuka az én kislányom is ilyen hejzetben volt.szerintem beszéld meg az ovónővel,hogy figyeljen rá jobban mert ez a kötelessége.Ha a kisfiad továbra is igy viselkedik akkor ne erőltesd.
2013. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valami biztosan történt, sajnos simán történhet olyan is, amiről az óvónők nem tudnak.Pl. megszégyeníti egy gyerek, vagy valaki piszkálta.

Vegyes csoport? Nálunk volt hogy a nagyobbak bántották, sajnos a beszokós gyerek, meg a már 7 éves között elég nagy a különbség még, és a gyerekek tudnak gonoszkodni...


És a legrosszabb, hogy hiába kérdezgeted erről a fiadat, lehet hogy nem tudja elmondani, vagy csak idővel.

2013. máj. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nálunk a sírás nem a beszoktatás után, hanem a második évben állandósult - igaz, nap közben nem, csak reggelente.


Amúgy valóban hiába kérdezgeted a csemetédet, nem fogja - mert nem tudja/akarja - elmondani, mi bántja. Még az is lehet, hogy egy szag, egy mozdulat okoz benne ellenállást. Nem lehet tudni, nálunk sem derült ki, mi volt a probléma.

2013. máj. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen! Vegyes csoport! De Lacika sem mondja, hogy bántották volna! Most azzal próbálkozok, hogy érte megyek ebéd után, mert azt magától mondta, hogy nem alszik ott! Gondoltam arra is, hogy lehet rosszat álmodott ott, hogy nem mentem érte! Vagy nem tudom! Azért próbálkozok még faggatással és sok beszélgetéssel! Remélem hamar jobb lesz a helyzet! :)
2013. máj. 13. 09:39
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha otthon vagy, és meg tudod oldani ne vidd egy ideig. Oka van annak, hogy nem akar menni.
2013. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus, de úgy tudom, hogy ha erős sokk/hatás éri a gyereket, akkor automatikusan elfojtja, tehát arra a kérdésre,hogy "bántottak?", a válasz az lesz hogy "nem". És a gyerek nem hazudik ilyenkor, szabályosan "nem emlékszik" a rossz történésre.

Aztán olyan is lehet, hogy pl. az egyik óvónő rákiabál a gyerekekre megemelt hangon, hogy "most már aztán alvás van!" és ettől ő megijed, mert nem érti, hogy a "kedves óvónénivel" mi történt.

Érzékenyek a gyerekek, szóval lassan tud az ilyesmi feloldódni.

Ha sehogy sem boldogultok, akkor tényleg érdemes lehet szakemberhez menni.

2

2013. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most hoztam haza Lacikát! Azt mondták, hogy nem sírt, csak néha megkérdezte, hogy " Anya jön? " ! Szépen eljátszott napközben! De a holnap menjünk oviba kérdésre határozott nem a válasz! Kíváncsian várom a holnap reggelt! :) Mindenkinek nagyon köszönöm a tanácsokat! :) Nagyon hasznosak!
2013. máj. 13. 13:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Néha egy gyerek magától nem tudja kifejteni, hogy mi is az ami zavarja. De általában sok odafigyeléssel és nagy szeretettel lehet találni olyan alkalmat, ahol megnyílik a titkos kapu, és segítséggel, el tudja mondani a dolgot.

Nálunk ovis probléma nem volt, a hajmosás váltott ki üvöltést. Hosszas, türelmes kérdezősködésre egyszer kibökte, hogy melegnek találja a feje a vizet (amit egyébként a teste nem talál túl melegnek, hisz abban fürdik) és a szemébe csorgó víz is zavarja. Azóta a hajmosásos fürdéshez egy fél fokkal hűvösebb vizet készítek és hátrahajolva vizezzük be a haját úgy, hogy mókából az orromat kell megfognia... (vigyorog nagyokat, hogy az orromba kapaszkodhat hajmosás alatt) és a sivalkodás megszűnt...

2013. máj. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!