Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan csinálnátok a helyemben...

Disi kérdése:

Hogyan csinálnátok a helyemben a bölcsibe való beszoktatást?

Figyelt kérdés
Június 30.-án lesz 2 éves a kislányom, vissza kell mennem dolgozni. 22 nap szabim van, ami annyit jelent, hogy július 31.-étől kellene elkezdenem dolgozni. Csakhogy a bölcsibe ahova íratnám júlisban bezárnak, tehát nem tudom beszoktatni. Valamennyi szabit biztos ki kéne vennem, de nem tudom mennyi idő kéne a beszoktatásra. A második félévi szabimból nem tudom mennyit vehetnék még ki hozzá, szerintem kb egy hetem lenne a beszoktatásra. Félek túl éles lesz a váltás, csak pár órára szoktam magára hagyni, akkor is általában itthon van az apukájával vagy az én anyukámmal. Próbáljam még júniusban otthagyni néha, ha jól tudom van olyanra lehetőség egy hónapban 10 napra be lehet adni, reggeli után kell vinni és ebéd előtt elhozni (már ha van hely). Vagy csak én aggódom túl?

2013. ápr. 5. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 1 hetes volt a beszoktatás 3.nap ott ebédelt 4. nap ott is aludt már,egy könnycsepp sem volt imádja az első perctől fogva.Szerintem ne aggód túl,ha látja rajtad,hogy aggódsz akkor nehezen fog beszokni.Bár az én fiam 16 hónaposa volt és kicsi kora óta megszokta,hogy nem velem van 24 órában.
2013. ápr. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem megy 1 hét alatt, a következő hétre vegyen ki apuka szabadságot.


De általában 1 hét elég.

2013. ápr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Tudom hogy imádni fogja, most is járunk játszóházba, ismerősökhöz játszani, látszik rajta mennyire élvezi a többi gyerek társaságát. Inkább csak azért aggódom, mert mostanában annyira ragaszkodik hozzám. Ha bármi baja van csak nálam keresi a vigaszt. Hát lelkileg nekem nagyon nehéz lesz mint minden anyukának, de igyeksze majd olyan ügyes lenni mint ő :)
2013. ápr. 5. 12:37
 4/6 Golan Trevize ***** válasza:

Nálunk karácsony előtt kezdődött a beszoktatás.

Jártak egy hétig, aztán megbetegedtek, utána karácsony... 3 hétig nem mentek.

Legközelebb mikor vittük őket, olyan volt, mintha egy nap se maradt volna ki.

2013. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Fiam február óta jár, én még mindig szabin vagyok (69 nap). Így, nekünk nagyon fokozatosan ment a beszoktatás. Már 2-szer beteg volt. 2 hete hagyom őt ott annyi ideig, mintha dolgoznék.

Sajna, a betegségeket is bele kell kalkulálni az első időszakba.


Teljesen más a játszóház és mindenféle közös tevékenység, mint a bölcsi (anya nélkül). :(


Szerintem, oda szoktasd ahová járni fog (abba a csoportba, ahhoz a gondozónőhöz). Ha júliusban - azokra a fél napokra - van erre lehetőség, akkor megéri kipróbálni!

Amíg ott vagy vele, úgyis jól fogja érezni magát!

2013. ápr. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott a probléma. Június első két hetében lesz zárva a bölcsi, június 15-től elkezdjük a beszoktatást, így lesz 2 egész hetünk. Voltam a munkahelyemen (sajnos vagy nem) 4 vagy 5 órába tudnak egyenlőre visszavenni, megpróbálnak olyan munkarendet csinálni hogy fél 9-re kell majd mennem, így reggel kényelmesen el tudom vinni, délután pedig tudok érte menni. Egyik szemem sír a másik nevet, tudom sok kisgyerekes anyuka vágyik részmunkaidőre, azt hiszem ennek örülhetek. Könnyebb lesz a betegségeket is megoldani, nem kell anyukámat egész napra leterhelnem egy örökmozgóval. Nálunk a teljes munkaidő rendszeres túlórát is jelent, az pedig lehet sok lenne mind a kettőnknek kezdetben. Persze az anyagi része miatt fáj a szívem, de így megkapom a gyest, annyit ugyanúgy hazahozok majd, mint a gyedem volt. Aztán fiatalok a kolléganők, ketten készülnek családot alapítani, akkor szabadul fel óra és tudok majd többet is keresni. Voltunk délelőtt a bölcsiben, szerencsére jó idő volt, így egy órát játszott a többiek között míg én beszélgettem a jövendőbeli gondozónénijével :) Annyi még a hátulütője a júniusi beszoktatásnak, hogy akkor még ott lesznek a nagyok akik mennek át szeptembertől oviba, sok lesz a gyerkőc, de bízom benne hogy nem lesz semmi gond.
2013. ápr. 9. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!