Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Állami bölcisödébe szeretném...

Knmagdi kérdése:

Állami bölcisödébe szeretném beíratni a gyerekemet, de az egyikben, ahol voltam elutasítottak, mert jelenleg tgyás-on vagyok a második gyerekemmel. Olyanok válaszát várom, akik hasonló helyzetben vannak, voltak és nekik sikerült. Hogy csináltátok?

Figyelt kérdés

2013. máj. 13. 13:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nálunk az összes körzetes bölcsiben kérik a munkáltatóit, egy anyuka kislánya járt, de náluk 4 gyerek van, és anyuka egyedül neveli őket, így hiába volt a kicsi 2 hónapos, felvették a lányát a bölcsibe.
2013. máj. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

állami bölcsi a dolgozó szülők gyerekének van.

törvényesen nem járathatod oda a gyerekedet csak csalással.

pl. letagadod a 2. gyerekedet és szerzel munkáltatói igazolást.

mondjuk ez is necces mert a tgyás meg az a pénz amit a bölcsöde kap a gyerekek után azok egy helyről vannak, tehát találkozhatnak és akkor egy jó kis büntetést kaphatsz, plusz okirat hamisításért eljárás...


persze vidéken vannak olyan bölcsik amik mínusszal üzemelnek, na oda be lehet adni teljesen szabályosan a gyereket az otthon henyélő anyukáknak is ;)

2013. máj. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%
(a kicsinek anyukájánál és a testvérkéjénél a legjobb 4 éves korig... de legalább 3-ig.)
2013. máj. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Tudom le fogsz pontozni de én nagyon ki tudok akadni az ilyesmire, mert érintve vagyunk. Felénk ugyanis a sok "ügyes" szülő megoldotta hogy menjen a gyerekük állami bölcsibe "mer az nekünk jáááár" alapon, miközben a kicsivel otthon voltak.

A bölcsi nem erre való szerintem.

Aki nem bír két darab 2 év alattival otthon, az minek vállal kis korkülönbséggel...nem értem..

Ilyenkor jön az hogy dehát kell neki a társaság és unatkozik otthon (??) a nagyobb, jó oké ha van ilyen, akkor járassa ő fizetős magánbölcsibe ahol senkit se érdekel otthon van e anyuka.

Felénk megoldották okosba, mutyiba az otthon levő szülők így nekünk nem jutott hely, vihettem az 50 ezres csanába a gyerekemet. mert én hiába dolgoztam VALÓDI munkahelyen valódi munkáltatóival sajnos csak várólistára kerülhettünk.

Egyébként hogy csinálják? Sógor koma jóbarát ismerős a bölcsiben dolgozik vagy vezető vagy akármi vagy pedig a munkáltatóval beszélik meg hogy az adjon egy kamu munkáltatóit. Vagy szereznek apu vállalkozásából, vagy mindegy , csak megoldják vhogy csalással.

és hordták a q7es audival az állami bölcsibe :)) én meg viszem gyalog a csanába a fél fizetésemért, tök igazságos, hát nem? :D

2013. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
4 es vagyok és hogy honnan tudom hogy így volt? Mert a szülők büszkén mesélték a játszótéren milyen okosan megoldották ők ezt a helyzetet....a fülem hallatára.
2013. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Szomszédom borítékkal.
2013. máj. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Imádom, az olyanok véleményét, akik élből leminősítik az embert. Otthon henyélő lennék? Nem gondolnám. Amúgy is a kérdésemnél ha nem lett volna egyértelmű, azt írtam, hogy olyanok jelentkezését várom, akik hasonló helyzetben vannak, nem azokét, akik fikázni és minősíteni akarnak.
2013. máj. 13. 14:08
 8/18 anonim ***** válasza:
66%
Otthon henyélő lennék? Nem gondolnám. - pedig az vagy
2013. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%

Felveszik a gyereket, de akkor nem kapsz se tgyást, se gyedet!

Csak Gyesen lévő dolgozó, vagy munkàt kereső szülő gyermekét veszik fel!!!

2013. máj. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%

Akkor most én leszek akit lehet lepontozni.


Két gyermekem van, 2,5 éves és 8 hónapos. És nem igazán érzem magam itthon henyélőnek.


ÉS én igen is láttam azt a 2,5 évesen,hogy neki nem elég már az,hogy itthon anyával és tesóval, ráadásul a barátnőmmel együtt szültünk, már visszament dolgozni,így csak hébe hóba jönnek a nagyhoz játszani.


Mivel a bölcsink egy vidéki kistelepülésen kevés gyerekkel üzemel, de gondolva a dolgozni akaró szülőkre(Nálunk sem boríték,semmi nem jöhet szóba), bevezették az ideiglenes gyermekfelügyeletet).

Így a lányom heti két nap délelőtt 2 órát van benn játszani 500 ft/órás díjért:(


Tehát nem veszem el a helyet senkitől, nem vihetem folyamatosan, csak egy egy alkalommal, de mégis adott a lehetőség.

2013. máj. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!