Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Futóbiciklit vagy pedálos...

Futóbiciklit vagy pedálos biciklit érdemes venni 3 éves gyermekemnek?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 éves, és tanácstalan vagyok: vegyünk-e neki futóbiciklit, vagy próbáljuk meg egyből a pedálos, oldalkerekes 12-es biciklit? Érdekelnének a tapasztalatok ezzel kapcsolatban. Én hajlok a futóbicikli felé, a férjem szerint viszont felesleges... Köszönöm előre is!
2013. máj. 15. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Menjetek el a Decathlonba ott ingyen kipróbálhatjátok mi tetszik neki.Az én 4 éves fiam imád motorozni,de a futóbiciklire rá se akar ülni.A három kerekű biciklit se használja,mert nem szereti tekerni.Rögtön pedálos biciklit kell neki venni.Szerencsére azt tekeri.Csak a méretben nem vagyunk biztosak és ezért is jó elmenni a sportboltba.
2013. máj. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nagylánynak pedálosat.
2013. máj. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Gyerektől függ.fiam imádott motorozni,de a pedálosat nem tudja még hajtani(később kezdett a mozgása fejlödni és még mindig le van maradva) igy futóbicót vettünk,ezzel nagyon ügyes, egyensúlyozni is tud,meghajtja magát,és felemet lábbal gurul.4.5 éves,de picike,igy a 12es még bőven jó neki,és a kétkereküre könnyebb lesz a váltás,nem kell majd pótkerék remélhetőleg.
2013. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Érdekes,mert az én fiam 3 éves és pedálos bicó még eszembe sem jutott neki.Futóbicikliért meg van őrülve.
2013. máj. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lányom is 3 éves, neki mindkettő van, a bicajt idén kapta, a futót még tavaly.

Mindkettőt nagyon szereti, felváltva használja, amihez éppen kedve van.

A futóval lehet vagánykodni, száguldozni, a bicajjal lassan, nézelődve tekerni, persze pótkerékkel.


Ha a lányod, nyugodt, megfontolt, akkor jó a bicaj, ha nyüzsgős, pörgős, akkor még inkább a futó szerintem.


Másra valók, másképp kell őket használni.

2013. máj. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lányom 3 éves volt februárban, 12-es pedálos bringát kapott, mert a nagy tesónak is az van. Szépen megtanult pedálozni, irányítani. Remélem 1 hónap múlva, már a pótkerekektől is megszabadulhatunk.

A futóbringát kipróbáltuk, nem szereti. Motorozni is utált.

A fiam imádta a motort, 2 év alatt 3 koptatott el. A futóbringát ő sem szerette, a bringát viszont imádja. 3 és fél évesen, ár pótkerék nélkül tepert.

2013. máj. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Szét fogunk nézni, az a biztos :)
2013. máj. 16. 06:34
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

a futóbicikli remekül fejleszti az egyensúlyérzéket, és mire odakerül a gyerek, a rendes pedáloson szinte minden átmenet nélkül megtanul biciklizni. az oldalkerekes bicikli viszont egy vicc, nem feljeszt semmit, max. visszafelé.

szerintem a futóbicajt vegyétek.

2013. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!