Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ketsegbe vagyok esve, valakine...

Ketsegbe vagyok esve, valakinel hasonlo eset? Eveses kerdes

Figyelt kérdés
Kislanyom 2 eves eddig nem nagyon erdekelte a kanallal eves sot ha probaltam tanitani,hogyan kell inkabb nem evett szoval etettem.Mostanaban viszont o magatol akar enni es nekem is engedi,hogy adjak neki de nem engedi,hogy megmutasam neki ,hogyan kell rendesen.Kiforditja a kanalat es ezert minden az oleben landol ettol olyan ideges lesz,hogy eldobja az etelt.Az a baj ha hozza akarok erni a kanalhoz ,hogy az o kezeben megmuatasam ,hogyan kell rendesen enni akkor is ideges lesz es inkabb foldhozvagja a kanalt es sir :( Mit tegyek?Valakinek hasonlo tapsztalata?
2013. máj. 20. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Hűha...

hát nálunk is van ilyesmi, de nem ennyire durván..

én azt csinálnám, hogy kaja előtt, mikor még nem nagyon éhes, akkor mondjuk ropidarabkákkal, vagy valami száraz kajával próbálnám neki mutatni, de ne az ő kanalával, hanem te is ülj oda, és te is csináld, lassan, hogy lássa, és hagyd, hogy ő is csinálja...ha hisztibe megy, nyugtasd meg, hogy nem baj, majd feltöröljük, meg hogy ő még csak ezt most tanulja, majd egyre ügyesebb lesz, stb, stb...

sok sikert!

2013. máj. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
soha ne szidd meg vagy utalj ra, hogy ugyetlen amiert kiontotte a kanalbol. Nehez megallni, mert az en szemeim elott is az villog, hogy megint egy ora lesz mire feltakaritok, de kibirom valahogy. Viszont dicserd meg ha sikerul a szajaba talalnia, megha fele melle is folyik. Es ugy dicserj, hogy tudja mit csinalt jol, az ugyes vagy nem elég, hanem ugyesen a szadba talaltal, vagy ugyes vagy hogy nem is folyt a kanalbol melle. Etessetek a babakat, vagy plussoket. En a kadba adtam a kezebe kanalat, meg muagyag allatkat, azokat eteti, igy ugyesedik. Tettem a kanalra labdat, es azzal kell setalnia a szobaban hogy ne essen le, nagyon elvezetes jatek. Hagyd hogy kezzel is egyen, mondhatod is, hogy a masik kezevel is segithet. A lanyom is hasonlo tipus, nala bevalt, hogy engedelyt kerek, hogy segithetek e, ha igent mond akkor segithetek, ha nemet akkor hagyon had gyakoroljon.Jo olyannal kezdeni ami a kicsi kedvence es megmarad a kanalon,pl. kremturo.
2013. máj. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, h van babavilla, amit lehet azzal eszik azzal könnyebb, illetve ha valami kanalas akkor nekem is és neki is egy kanál amig ő maszatol vele én etetem másik kanállal, Így elfogadja
2013. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A fiam sem engedi, hogy megmutassam, ő maga szeretett volna rájönni. Hagyni kell, kicsit lassabban fogja megtanulni, de előbb-utóbb magától is rájön. Nálunk is így volt: egyszer csak látom ám, hogy már nem fordítja meg a leveses kanalat a szájában, akkor nagyon megdicsértem! :) Néha még most is "visszaesik", de általában már jól csinálja. Éhes, így aztán - mivel egyedül akar enni minden áron - kénytelen hatékonyan lapátolni, ha nem akar éhes maradni. :)

Egy jó tanács, hogy ne hagyd nagyon megéhezni, mert akkor a korából és a természetéből fakadó dacosságára még rátesz az éhségből, és fakadó tehetetlen düh, és akkor tényleg odacsap mindent és kezdődik a cirkusz! :)

2013. máj. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És ha mindkettőtöknél van kanál? Nálunk az vált be, hogy az egyikkel ő pacsált, a másikkal én csempésztem be néha, így a fele kaja legalább hasznosult. Persze néha cseréltünk vagy elhasználtunk akár 4-5-6 kanalat is...
2013. máj. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! O nagyon akartos indulatos kislany es ha nalam is van kanal akkor azt is elveszi :) szokatm hagyni hogy surubb joghurtot egyen az nem erdekel ha minden olyan de azert mar aggodom ha nem tudom etetni rendes etellel mert minden melle megy es akkor mit eszik?
2013. máj. 20. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi is 2 kanállal eszünk. Amikor ideges lesz a fiam, akkor rászólok, hogy nyugi, mert elveszem és akkor csak én adom. Akkor visszavesz. A lányom akaratosabb volt, tőle el kellett vennem a tányért is, amíg le nem nyugodott, ezek hosszú percek voltak, de valahogy a hisztit kezelni kellett. Evés előtt megbeszéltem velük, hogy mi lesz, nem baj, ha nem sikerül, stb. Nekem ez vált be.
2013. máj. 20. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eleinte nálunk is a villa (gyerek villa) jött be. Sokkal ügyesebb villával, mint kanállal. Ott legalább van sikerélménye!

Mióta bölcsibe jár - azóta nagyon szépen eszik kanállal is. Ott működött a 2 kanalas módszer, mert a gondozónőnek nem mert hisztizni.

2013. máj. 20. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!