Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Másnak is csinál ilyet a gyereke?

Másnak is csinál ilyet a gyereke?

Figyelt kérdés

Lányom 17 hós. Elég hülye alvási szokásai vannak amitől az örületbe kerget. Ha megyek vele babakocsival és a körübelüli alvási idejébe érünk haza, 5 percel elöbb bedobja a szunyát. Minek következtében a babakocsiba alszik tovább, vagy kiveszem és beviszem. Az eredmény akár hogy hagyom rövid alvás, amivel el is pazarlódik a szabadidőm, másrész meg délutáni nyűglődését halgathatom mert korán akar ágyba menni. De ha a6-7 közt fektetem már lőtek a nugodt éjjeli alvásnak. Ezért nem engedem elöbb aludni.

Van valami trükk, hogy ébrentartható legyen egy gyerek? Már próbáltam rázogatni úgy hogy ne aludjon el, dumáltam hozzá, de mindig ugyan azon a ponton elalszik.


2009. okt. 3. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnak is hülye alvási szokásai vannak, de én ezt úgy oldottam meg, hogy én igazodom hozzá. Egyszerűen szervezd át a napotokat, mert az nem megoldás, hogy rázogatod, mellesleg nem is szabad. Szerintem Te sem örülnél neki, ha nem hagynának aludni, amikor álmos vagy.
2009. okt. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és én a sétát tenném át alvás utánra.

első voltam

2009. okt. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi nem sétálni megyünk ilyenkor, hanem valahonnan jövünk el. És egy nap egyszer alszik.
2009. okt. 3. 14:03
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltad már esetleg hogy te alkalmazodj hozzá? Nem akarlak letolni, de gondolom a kislányod nem tudja a te napirendedet...én azt csinálnám, hogy ülnék és figyelnék, mit mikor tesz, mikor éhes, álmos, satöbbi. De ezt már tudod, csak ez a te napodba nem illeszkedik. Hát illeszkedjen a te napod az övéhez. Ja, és a "szabadidődet", tehát az ő alvásidejét se sajnáld.
2009. okt. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Adj neki valami rágcsálnivalót,innivalót útközben.Ne cukrosat.
2009. okt. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én (a picurod részéről) semmi rosszat nem látok abban amit leírtál, inkább nem értem a kérdésedet. Ha a kb alvásidejében érsz haza és ő 5 perccel korábban bevágja a szunyát, én azt javaslom, igyekezz 20-30 perccel az alvásideje előtt hazaérni! Így kényelmesen neki készülhettek az alvásnak, jut idő levetkőzni, esetleg tiszta pelust adni rá és meglátod, békésen, nyugodtan fog telni a "szabadidőd". A kislányod túl kicsi még ahhoz, hogy alkalmazkodjon hozzád, azért vagy vele otthon Gyeden/gyesen, hogy te tudj őhozzá alkalmazkodni.
2009. okt. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amikor a mi kisfiunk volt ekkora, mi minden feladatot, programot az ő életritmusához igazítottunk.


Pedig akkoriban sokat utaztunk, de bárhová mentünk, ő volt a legfontosabb. Pl. eljutottunk egy szuper Last minute úttal Jordániába (hármunknak cakkpakk 60000,-Ftba került az egész hét), de még ott is alvásidőben a szállodai szobában maradtunk és nem a parton, homokban, melegben, zajban kellett szundikálnia. Igaz, mi jöttünk haza a legfehérebben, de nem ez volt a fontos. Ez csak egy példa arra, hogy ilyen extrém esetben is megoldható, hogy a manónak jó legyen, csak a szülőknek kell némi áldozatot hozni. Nem is volt soha semmi bajunk vele, boldog, kiegyensúlyozott, csupa mosoly, hisztimentes baba volt és ugyanilyen problémamentes kisgyerek mai is.

2009. okt. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, hogy később aludjon el akkor előtte jól fárazd ki. Játszatok sokat menjetek sétálni játszótérre stb!
2009. okt. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Oké, majdnem mindenki csak letolta a kérdező anyukát. Arra esetleg nem gondoltok, hogy nem tud máskor menni haza vele? Mert nem tudhatjuk, a kérdésre kellene válaszolni. Náluk volt ilyen sokszor, nem volt még kialakulva, mikor alszik, mert éppen váltottunk a napi két alvásról az egy alvásra, idő volt, míg kitapasztaltuk, mikor jó neki aludni. Így pont 5 perccel a hazaérés előtt elaludt. Mikor nem tudtam felébreszteni időben, inkább visszafordultam és sétáltam még vele, hogy legalább egy órácska meglegyen neki. De legtöbbször fel tudtam kelteni, illetve nem hagyni elaludni: vigyél magatokkal vmi izgis dolgot, amit fel tudsz neki akasztani, én egyszer egy sima szatyrot fűztem be a babakocsi elejébe, ő meg azt zörgethette. De mivel 17 hós, ki is veheted és az 5 perces utat akár kézenfogva is megtehetitek, vagy egy részét, így már tuti nem álmos, mire hazaértek. A rágcsálnivaló akkor jó ötlet, ha pl tízórai körül van ez, mert vihetsz neki almát (a fiam imád almát babakocsiban enni :)) vagy kiflit, ilyesmit.
2009. okt. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mi bölcsibe járunk. Ott napirend van. Ha itthon vagyok vele és nincs időre programunk hozzá igazodunk. Sőt vele alszunk. De ha valahová elmegyünk és jövünk haza akkor szunyál be a leány. Babakocsiba hiába hagyom aludni az neki nem jó. Ott rövidet alszik mert valószínűleg kényelmetlen neki.


Tegnap is vendégségből jöttünk haza és a karomba elaludt. Elvileg ezzel nem volt baj, csak passzoltuk egymásnak az apjával, mert mindketten gerinc betegek vagyunk. és egy 20 perces útra nem vittük a kocsit. :) Jó mélyen elaludt. Mélyebben mint a babakocsiba.

2009. okt. 5. 09:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!