Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hisztizik ILYEN módon másnak...

Hisztizik ILYEN módon másnak is a gyereke?

Figyelt kérdés

Teljesen mindegy, hogy mibe köt bele a lányom, elkezdi a bőgést,és onnantól fogva nálunk semmilyen módszer nem jön be, sem a figyelmen kívül hagyás, sem az, ha kimegyek a szobából, sem a szép szó. Olyankor már nem is tudja miért sír, csak hajtja, hogy: Anya jösssz, anya jössz, és én hiába megyek oda, eltol, elküld, csapkod, ha elmegyek akkor az csak olaj a tűzre, és még jobban ordít, hogy: Anya jössz! Szóval az a legnagyobb gondom, hogy egyszerűen nem lehet lecsillapítani, és nem hagyja magát megvígasztalni, és olyan szinten ordít, hogy az eszméletlen. Pedig engem akar, de annyira dühös rám, hogy elutasít. Nem tudom, hogy miért van ez, de teljesen felőröl idegileg ez a tarthatatlan helyzet.

Játszik másnak is ilyen "macska-egér" játékot a gyereke?

Hogyan kezeljem?


2011. aug. 17. 13:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
2011. aug. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Kettő múlt.
2011. aug. 17. 13:51
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
erélyesen meg kell neki mondani amíg hiztizik nem mész és beküldeni a szobájába. úgyis megunja előbb vagy utóbb, a kérdés hogy te bírod e addig. látja hogy gyenge vagy ezért ezt kihasználja. következetesen ezt megcsinálni és a 3. alkalommal már látja hogy így nem megy semmire.
2011. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Pedig itt két megoldás létezik.Az egyik talán egy kicsit durvának hangzik,de hatásos.Mégpedig az hogyha már olyan szinten hisztizik,hogy elviselhetetlen akkor egyszerűen hideg vízzel le kell mosni az arcát.Pár alkalommal még jobban fog ordítani,de legközelebb ha már tudja hogy viszed a fürdőbe hogy megmosd az arcát inkább abbahagyja,

A másik csak türelem kérdése.

Ha hisztizik egyszerűen be kell tenni a kiságyába,és ki kell menni a szobából.Akkor sem szabad visszamenni ha kiabál hogy menj be.Pár alkalommal ordítani fog akár 2-3 órát is..de a végén elalszik a fáradságtól..Nagy baja nem lesz,legfeljebb a hangszálai lesznek szép erősek..

Ha nem mész vissza,ha rájön ez nem megoldás nem fog hisztizni.

2011. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Megnéztem a videót, amit linkeltél, de nálunk nem erről van szó. A lányom teljesen komolyan ordít, sír, szenved, annyira bepörgeti magát, és már semmivel nem lehet olyankor kizökkenteni. Olyankor őszintén sajnálom, hogy ennyire csillapíthatatlan, ugyanakkor szétvet a düh a tehetetlenségtől. Azt látom rajta olyankor, hogy nem tud megnyugodni, és nem fogadja el a közeledésemet, pedig pont azért sír, mert szüksége lenne rám, ordít, hogy anya, anya jössz.! Nem tudom, miért van benne ez a kettősség, hogy kellek is neki, meg nem is.
2011. aug. 17. 13:56
 6/24 anonim ***** válasza:

Kisfiam is ilyen.

Ha elkezd valamiért hisztizni, akkor SEMMIVEL nem lehet megnyugtatni. Nálunk is úgy van, hogy üvölt: anyaaaa-anyaaa, de ha odamegyek, akkor ellök, ha ott akarom hagyni, akkor még nagyobb visításba kezd. Nálunk végül mégis a "ráhagyom" módszer jön be leginkább. Persze volt már, hogy 45 percig üvöltött. Viszont legalább csak itthon csinálja :-)

Néha bejön a kompromisszumos megbeszélés is. Amiért hisztizik megpróbáljuk kiküszöbölni vagy "megengedni", persze csak ha cserébe megtesz valamit.

2011. aug. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Honnan vetted ezt a hideg vizes 'megoldást'?
2011. aug. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
mint írtam, nálunk a magára hagyás hatástalan, és TUDOM hogy olyankor már azért sír, mert szüksége van rám, ilyenkor nem tartom helyesnek, hogy hagyjam ott, mert végül nagy nehezen, de mindig a karjaimban szokott megnyugodni, csak addig azok a hosszú percek nagyon keservesek...
2011. aug. 17. 13:59
 9/24 A kérdező kommentje:
A hideg vizes arcmosást gyakran alkalmazom, de nem szokott segíteni.
2011. aug. 17. 14:00
 10/24 anonim ***** válasza:

A hideg vizes megoldás nem új találmány.Még a nagymamám mesélte,hogy amikor az anyám kicsinek hisztizett(és úgy ahogy most a kérdező lánya) nem tudod semmi módszert csak a hideg vizet.Ő egyszerűen felkapta anyámat és jól megmosta hideg vízzel az arcát.Pár alkalommal még jobban ordított,de a végén tökéletesen bevált neki.-

Mint mondta a többi gyereknél is ezt csinálta..

Csak megjegyzem 13 gyermeket szült,és nevelt fel.

A fiam amikor 2-3 évesen levágott hisztiket és nem segített sem a meseolvasás,sem a vigasztalás,sem az hogy a szobában hagyom akkor én is alkalmaztam a hideg vizet.Első alkalommal úgy meglepődött,hogy hisztizni is elfelejtet


Még egy megjegyzés: Az állatoknál is alkalmazzák.PL:Ha két kutya összeverekszik akkor hideg vizes slaggal vagy egy vödör hideg vízzel kell őket leönteni.Rögtön abba hagyják a marakodást.

2011. aug. 17. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!