Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még mindig nem beszél! Ez...

Még mindig nem beszél! Ez normális? Majdnem 2 éves.

Figyelt kérdés

Júliusban lesz két éves a fiam, de meg mindig inkább a halandzsa nyelvet beszéli!persze, ha kedve van akkor szavakat, nagyon -nagyon ritkán szokásokat mond, de teljesen alapszintű,ezerszer használt szavakat mond pl. : tea, éhes,cumi,tv, papa,finom, nem, jó, ezen kívűl egyre többet ismetel bennunket,de szerintem nem az igazi még,ami ennyi idősen kellene. Van egy ugyanennyi idős kislány a szomszédban és ő olyan érthetően,szépen beszél szotagokban,hogy el sem akartam először hinni.nem is beszélve arról, hogy mostanában mindenki azt mondja körülöttünk, hogy már beszélnie kellene.aggódom, hogy igazuk lehet!

Tényleg elvagyunk késve beszedileg?


A válaszokat, véleményeket előre is köszönöm!



2013. máj. 21. 23:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell aggódnod, bár nem sieti el, de elkésve semmiképpen nincs. Mi a kislányommal nemrég voltunk beszédindítással és -fejlesztéssel foglalkozó gyógypedagógusnál, pont ilyen okokból. Ő mondta, hogy amennyiben 2 évesen kimondja az első szavait, és van kedve beszélni (még ha nem is érti senki), akkor semmi baj nincs - mondta mindezt a lányokra, majd hozzáfűzte, hogy a fiúknál még tovább is lehet várni ezzel, mert lassabbak.

A környezet persze majd mondogatja, hogy bezzeg XY ennyi idősen már szavalt is, de ne érdekeljen: a kisfiad teljesen jól fejlődik, és nagyon hamar be fogja hozni ezt is. Ne stresszeljétek vele, hadd haladjon a maga tempójában. :)

2013. máj. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%

Ha csak nyöszög meg mutogat ha akar vmit akkoris megkapja?

Ne értsétek meg a mutogatást, dolgozzon meg azért ha akar vmit. Én sem strapálnám magamat a dumával ha megértik a mutogatást nyöszörgést is :)

2013. máj. 21. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

A kérek szot felesben használja pl. : valamikor kimondja, hogy "kérek teát",de valamikor pont ez a "nyusszoges" megy, hogy hűhű hűhű és csaknéz a teara. Kedves első! Remélem,igazad van és nem lesz semmi gond.

Bocsi az ekezetekert, és elirasokert! Telefonról netezek!

Köszi a válaszokat!

2013. máj. 21. 23:48
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Pedig sztem azzal tereégetheted a beszédre ha rákényszerited azzal hogy ha a hühühü teára nézést nem érted meg.

Baj biztos nincs, csak sztem nem mindig van kedve dumálni :)

2013. máj. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
25%
Fiam 2 éves és semmit nem beszél, szavakat sem mond.
2013. máj. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
49%
tesomek kisfia juniusban lesz ket eves, es o sem beszel meg par szot leszamitva. Kislanyom ilyenkor mar tobbet beszelt, de ugyanakkor voltak olyan gyerekek a kornyezetben akik meg tobbet beszeltek. Szerintem ne ijjedj meg nem minden gyerek fejlodik egyforman. Majd ha olyan 2.5 evesen is ugyanazt csinalja mint most akkor vidd el szakertohoz.
2013. máj. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen normális.
2013. máj. 22. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Ha visszakeresel kicsit a kérdések között, láthatod, hogy nagyon sokan küzdenek hasonló "problémával". Azért az idézőjel, mert valójában semmi gond nincs ezzel. Az én kisfiam sem igazán beszélt még a második szülinapján, apa, anya, papa, mama, baba, Anna (ő a kistestvér), vau, nem, nagyjából ennyi volt a szókincse. :) Két hónap múlva rohamtempóban indult be a beszéde, áprilisban töltötte a kettőt, nyár végén már folyékonyan beszélt.

Nem állítom, hogy engem nem frusztrált a sok szupergyerek, főleg, amikor a barátnőm, akinek a pár hónappal fiatalabb kislánya, kedvesen közölte, hogy "Hát persze, hogy Esztike olyan hamar beszélni kezdett, hiszen sokat beszéltünk hozzá." (mert én bezártam a gyereket a sötét vécébe, hogy nehogy kommunikációt halljon, ugye), de most, 3 éves korukban már semmi különbséget nem lehet észrevenni.

A fiúk egyébként is később kezdik. Ez nem csak népi megfigyelés, tudományosan is bebizonyították, a tesztoszteron hátráltatja az agyuknak a beszédfejlődésért felelős területének a fejlődését. De be fogja hozni, no para. :)

2013. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
66%
Elnézést, nem voltam érthető, szóval a kslány beszélt folyékonyan, és az anyuka mondta az említett kedves megjegyzést.
2013. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Enyém sem beszél és ő is ennyi idős. Egyszerűen nem akaródzik neki. Mindent ért amúgy, ő is mutogat és nyökög.
2013. máj. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!